Dekodéry Fleischmann

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 23 bře, 2011 5:58 pm

Zdravím páni kolegové,jelikož vlastním několik mašin Fleischmann osazených dekodéry téže firmy a Fleischmani jsou tajemní jako hrad v Karpatech :D co se nastavení dekodérů týče,pustil jsem se do bádání nastavení jednotlivých CV.V návodu jsou uvedená nastavení pro CV 1,3,4,17,18,29,51,67-94 což samozřejmě nestačí.Zkoumal jsem návody od různých výrobců dekodérů a nejvíc podobné jsou si výše jmenované dekodéry s firmou Uhlenbrock.V návodu k dekodéru,který vlastním v ČJ mě nejvíce zaujaly CV 53-opakovací dávka motoru,CV 56 regulační frekvence,CV 58-časová prodleva pro měření AD převodníku.Nastavením těchto CV se odstraňují zejména problémy s nerovnoměrným chodem lokomotivy ať již při pomalé jízdě nebo při jízdě obecně.Jediné co mi nesedí je CV pro resetování dekodéru,Fleischmann uvádí pro reset CV 64,Uhlenbrock CV 59.Tato disproporce se dá snad vysvětlit tím,že dekodéry Fleischmann jsou určeny pro DCC/FMZ a jsou poměrně fousaté,kdežto návod pro Uhlenbrock je mladší.Co je ale důležité,že nastavení výše uvedených CV mělo blahodárný vliv na jízdní vlastnosti lokomotivy,konkrétně se mi povedlo odstarnit nepravidelný chod mašiny.Ne že by mi mašina poskakovala po kolejích,nicméně můj orlí zrak odhalil mírné tiky,z kterých jsem byl dost nervózní.Svůj díl na tom má také konstrukce pohonu,směs ozubených koleček ala hodinový strojek,rozhodně klidné jízdě nepřidá.Po 14-ti dnech různého zkoušení,nastavování a zase zkoušení jsem dospěl k uspokojivému výsledku,dokonce se i snížila hlučnost lokomotivy.Pokud by měl někdo zájem o výše uvedené informace,pošlete e-mail na SZ a návod v ČJ vám rád pošlu.Pokud výše uvedené informace vlastníte,tak jako bych nic neřekl.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod vorisekml » čtv 24 bře, 2011 12:47 pm

Nemá někdo zkušenost s FLM BR 86 DR "Annaberg" ve zvukové verzi? Je to taky nějaká stařešina? Reprák je umístěný v budce na stěně uhláku v kruhové ozvučnici. Zvuk je tradičně plechový, ale lze rozeznat že je to pára. Se skutečností to bohužel nemá nic společného , páč si 86 pamatuju jak uměla rozvibrovat píšťalou celé Vejprtské údolí. Tady musí fantazie hodně zapracovat. Kolega Míra ty FLM dekodéry moc nechválí, tak nevím zda vyhodit 260,-€ za vrak.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 24 bře, 2011 3:38 pm

Ahoj kolego,jde o to co máš na mysli pod pojmem stařešina.Řekl bych že se jedná o ozvučenou verzi této lokomotivy
http://www.fleischmann.de/fileadmin/dow ... r/4086.pdf ,takže žádné šnekové převody,setrvačník apod.Teď k tomu ostatnímu,aby nevznikla mýlka,pokud tedy kolegu Míru myslíš mě. :D Mám ve zvuku BR 39,BR 77 a BR 13 a již několikrát jsem psal,že jsem lepší zvuk než od Fleische neslyšel.Samozřejmě při porovnání mezi modely,srovnání se skutečností nemá význam viz.jiné vlákno.Ano,nechválím dekodéry FLM,ale to co je v této mašině a mašinách FLM obecně,je dekodér ESU se zvukem Fleischmann :!: Pokud zvážím,že původně byla cena této mašiny 399 euro,tak z mého pohledu není o čem přemýšlet,když je to mašina vyrobená v Evropě.Velmi mě zaujala informace o to zvuku píšťaly ve Vejprtském údolí :D ,bydlel jsem totiž ve Vejprtech v letech 1965-1976 a nějak mi ty páry v paměti neuvízly :o Pamatuji na Hurvínka a Hektory,ale páru jsem tam snad viděl jen když byla sněhová kalamita tak tlačila sněhovou frézu,kterou snad měli půjčenou z Německa.A to jsem prosím bydlel u hřbitova a ke kolejím jsme si chodili hrát na indiány :mrgreen: Míra

P.S.Kdyby byla ve verzi DRG,tak do ní skočím šipku :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod vorisekml » čtv 24 bře, 2011 6:57 pm

No ona taky postávala na druhé straně / na německé/ v Bärensteinu. Jezdilo se na režijku běžkovat /cca r. 83-86/, na Měděnci nebo Kovářské se vystupovalo a klouzali jsme většinou do Vejprt. Tam nebylo co - tak jsme se potloukali do odjezdu vlaku po údolí /slušnejch hospod tam asi moc nebylo, pamatuju něco ve městě, něco jako hotel?/ a smutně čučely na druhou stranu. Většinou tam stejně postávala BR 110 a její klony, někdy bylo štěstí na BR 86. Když pískla abfahrt, hřmělo to celým udolím. Ne, nepletu si to s "úzkou" co je za kopcem v Cranzahlu. Za dob DDR byla fichtelbergbahn bez auta nedostupná, smutně jsme na ní z vlaku koukali. Jsme hodně odbočili od modelů.
A pro tu zvukovou BR 86 si teda zajedu.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 24 bře, 2011 7:21 pm

Pokud jsi ještě neslyšel FLM v akci tak tady malá ukázka. http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#BR_39.jpg http://lengy.rajce.idnes.cz/zvuk_pri_za ... V01329.jpg
Je to točeno foťákem,takže video žádná sláva a zvuk v reálu je také mnohem lepší,ale to bys musel zavítat ke mně. :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry Fleischmann

Příspěvekod pedd » stř 14 pro, 2016 4:29 pm

Pořídil jsem si z21 start a dvě lokomotivy z asi deseti se chovaly vadně - cukaly na místě, ač na původním starším controleru 10764 byly v pořádku.
Důvodem bylo, že starší dekodéry si neporadí s pakety Railcom. Vyřešeno zrušením aktivování Railcom v z21. (pomocí SW z21 maintenance). A jak jsem na to přišel? Zafungovala podpora Fleischmann - info@fleischmann.de
pedd
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08 pro, 2016 5:57 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků