Piko Digi 1

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Piko Digi 1

Příspěvekod jaroslav.kubik » čtv 29 dub, 2010 12:14 pm

Dobry den vazeni kolegove, jsem novacek v digitalnim provozu. Snazim se ozivit provoz na domacim kolejisti HO PIKO s digi 1 + dekodery ovladani vyhybek, Vse rizeni pomoci IR ovladacu. Ovsem s dostupnych manualu od Pika nejsem dvakrat chytry a postupne se mi nedari radu veci rozklicovat. System zatim ovlada mne a ne opacne. Je tu nekdo, kdo by mi mohl pomoci odpovedet me otazky? Dekuji.
jaroslav.kubik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29 dub, 2010 12:00 pm

Příspěvekod alexander » čtv 29 dub, 2010 12:33 pm

Mne Piko funguje bez problémov.
V čom je problém?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod jaroslav.kubik » čtv 29 dub, 2010 1:05 pm

Diky za rychlou reakci. Jde o naprogramovani dekoderu vyhybek. Mame zatim dekodery dva. Popis, ktery ma Piko ve svych maualech nejak nefunguje. Jaky je vlastne spravny postup? A druhy problem: dokud jsem jezdil bez dekoderu vyhybek. ovladali jsme se synatorem kazdy svou lomomotivu pomoci dvou samostatnych ovladacu, ktere dokazali ovladani naprosto nezavisle na sobe. Po pokusu rozhybat vyhybky nastala situace, ze se oba ovladace vzdy navoleny samy na stejnou masimu. Takze vlastne jeden druhemu bereme ovladani sveho stroje. Bohuzel, jak k tomu doslo nevim, jelikoz v zoufale snaze odstraneni veci jsem namackali snad uplne vse co se zmacknout dalo. Tento stav pretrvava i v pripade, kdy jsem vyhybky odpojil a kolejiste zapojil ve starem rezimu. t.j. trafoT3-digi1-napajeni koleje. Da se vubec system resetovat tzv. cista a zacit znovu?
jaroslav.kubik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29 dub, 2010 12:00 pm

Příspěvekod alexander » čtv 29 dub, 2010 6:48 pm

Akosi som nepochopil problém...
Ovládač umožňuje aj akísi štvorkanálový režim (tie tlačítka A, B, C, D), ale to som neskúšal.
Keď si navzájom nechcene preberáte mašinky, to máte pre obe rovnakú adresu?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod jaroslav.kubik » čtv 29 dub, 2010 6:56 pm

Prave ze ne. Kazda ma svou adresu. Pokusim se popsat: ovladac A je pomoci tlacitka s masinkou a stlacenim napr c.1 ( masinka je naprogramovana na 1) ovladana ovladacem A. Na ovladaci B je navolena masinka 2 a ovladac A sam prejde k ovladani take masinky 2 bez toho, aby na ovladaci A byla zvolena jakakoliv zmena. Nejdrive jsem mel pocit, ze chyba je v Digi1. Neni. Prodejna zel. modelu nam zapujcila novy k testu. Vysledek je stejny. Dale jsem uvazoval o ovladaci samem. Ziskali jsme dalsi treti. Vsechny tri prechazeji samovolene na posledne zvolenou masinu.
jaroslav.kubik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29 dub, 2010 12:00 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 02 kvě, 2010 10:54 am

jaroslav.kubik píše:Prave ze ne. Kazda ma svou adresu. Pokusim se popsat: ovladac A je pomoci tlacitka s masinkou a stlacenim napr c.1 ( masinka je naprogramovana na 1) ovladana ovladacem A. Na ovladaci B je navolena masinka 2 a ovladac A sam prejde k ovladani take masinky 2 bez toho, aby na ovladaci A byla zvolena jakakoliv zmena. Nejdrive jsem mel pocit, ze chyba je v Digi1. Neni. Prodejna zel. modelu nam zapujcila novy k testu. Vysledek je stejny. Dale jsem uvazoval o ovladaci samem. Ziskali jsme dalsi treti. Vsechny tri prechazeji samovolene na posledne zvolenou masinu.


Nevím jestli není problém v tom, že ovladače pracují oba ve stejném IR pásmu - to by odpovídalo tomu, že si přebíráte loko. U Piko Digi 1 bych to ale já předpokládal, že neumí těch ovladačů více.
Na druhou stranu je ale divné to že vám to zpočátku fungovalo !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod jaroslav.kubik » pon 03 kvě, 2010 4:05 am

Problem s ovladanim je vyresen. Byl v navoleni kanalu na volici A-D. V kombinaci musi byt v modu C a po te vse pracuje tak, jak ma. Digi 1 zvlada i nekolikanasobne ovladani. Mam k dispozici tri ovladace a vse funguje.
jaroslav.kubik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29 dub, 2010 12:00 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 03 kvě, 2010 6:48 am

jaroslav.kubik píše:Problem s ovladanim je vyresen. Byl v navoleni kanalu na volici A-D. V kombinaci musi byt v modu C a po te vse pracuje tak, jak ma. Digi 1 zvlada i nekolikanasobne ovladani. Mam k dispozici tri ovladace a vse funguje.


Máš někde odkaz na to nastavení ?
To je nastavený kanál na každém jiný nebo A znamená jeden B dva C tři či D čtyři ovladače ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků