Lenz - servis

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Lenz - servis

Příspěvekod jares » pon 08 bře, 2010 7:37 am

Dobrý den,

chci se zeptat, zda v Praze existuje nějaký servis na výrobky značky Lenz. odešel mi ovladač LH100, respektive asi je tam někde špatný kontakt, vypadává. A taky mám doma asi tři dekodéry, které hlásí chybu, ale já nevím, jak spolehlivě zjistit, že jsou opravdu odpálené.

Děkuji
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Lenz - servis

Příspěvekod michal_n_cz » pon 08 bře, 2010 9:08 am

jares píše:Dobrý den,

chci se zeptat, zda v Praze existuje nějaký servis na výrobky značky Lenz. odešel mi ovladač LH100, respektive asi je tam někde špatný kontakt, vypadává. A taky mám doma asi tři dekodéry, které hlásí chybu, ale já nevím, jak spolehlivě zjistit, že jsou opravdu odpálené.

Děkuji

Myslím, že klasický servis ve smyslu, že něco doneseš a budou na místě opravovat neexistuje. Moje zkušenost je, že se to přes obchodníka pošle výrobci do Giessenu. Proto doporučuji kontaktovat v této věci příslušný obchod - nejlépe jít tam, kde bylo koupeno.
Konkrétně u té LH100 by to mohlo být jen kabelem. Je to obecně taková nemoc zařízení ze kterých něco trčí - v tom místě je to nejvíc namáhané a při častějším používání se tam drátky uvnitř kabelu časem zlomí. Opravoval jsem pár krát podobné závady u jiných věcí co z nich přes průchodku trčí kabel - různé nabíječky apod. - drát se jednoduše o 5-10cm zkrátí a zpět napájí se zpět a jede se dál. Takouvou závadu je schopen opravit prakticky jakýkoliv šikovný opravář elektroniky obecně. Já osobně bych to při té příležitosti předělal na RJ konektor jak je to např v LH90.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jares » pon 08 bře, 2010 9:17 am

No, ono to zpočátku fungovalo, když se trochu zatahalo za kabel, ale už ani tato "fintaP" nefunguje. Včera jsem to rozebral a v místě, kde je to napájené na desku, se to zdá v pohodě. Ale proměřím jednotlivé vodiče, jestli nejsou někde přerušené. Jen jsem si říkal, že by se na to měl spíš podívat odborník.
Ale s těmi dekodéry, pokud už nejsou v záruce, neexistuje někdo, kdo se tím třeba zabývá, přeci jen dekodér nestojí pětikorunu, našel jsem doma tři, které hlásí ERR 02, ale prý občas lze nějakým resetem toto opravit.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod michal_n_cz » pon 08 bře, 2010 9:42 am

jares píše:Ale s těmi dekodéry, pokud už nejsou v záruce, neexistuje někdo, kdo se tím třeba zabývá, přeci jen dekodér nestojí pětikorunu, našel jsem doma tři, které hlásí ERR 02, ale prý občas lze nějakým resetem toto opravit.

Při zkoušení máš dekodér v lokomotivě nebo jen připojuješ samotný na prog. kolej? Dekodér lze totiž na PQ načíst jen když má na výstupu připojenou zátěž - motorek!
Lenz je asi i je schopen opravit, např vyměnit odpálené koncové tranzistory, ale jde o to co to bude stát, zdali se to vyplatí.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jares » pon 08 bře, 2010 10:11 am

No, já jsem to připojil na motorek. Vím, že naprázdno to nelze. Jen mne zajímalo, zda neexistuje nějaká spolehlivá metoda, jak zjisit, zda je odpálený. To bych asi neřešil, oprava by stála asi tolik, kolik nový dekodér. Ale občas se objeví chyba ERR 01 a občas ERR 02. Jaký je v tom rozdíl? Kdosi mi říkal, že pokud je dekodér odpálený, objeví se na nějakém z obvodů prohlubeň.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vape777 » pon 08 bře, 2010 11:43 am

K chybe ER02: Občas sa mi stáva, že pri programovaní dekódera to vyhadzuje chybu ER02 a nie je možné načítať hodnotu CV. Zápis však ide a dekóder s lokomotívou sa správa normálne (jazda, funkcie..). Pozoroval som to u Tran DCX74.
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Houmr » pon 08 bře, 2010 12:06 pm

jares píše:No, já jsem to připojil na motorek. Vím, že naprázdno to nelze. Jen mne zajímalo, zda neexistuje nějaká spolehlivá metoda, jak zjisit, zda je odpálený. To bych asi neřešil, oprava by stála asi tolik, kolik nový dekodér. Ale občas se objeví chyba ERR 01 a občas ERR 02. Jaký je v tom rozdíl? Kdosi mi říkal, že pokud je dekodér odpálený, objeví se na nějakém z obvodů prohlubeň.

No a jak se dekodér chová v mašině?
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod jares » pon 08 bře, 2010 12:19 pm

právě že se choval tak, že mašina jela, jakmile se posadila na koleje. Přitom jsem u žádné adresy neměl nenulovou rychlost. Právě proto jsem chtěl, jestli nemá někdo nějaké chytré udělátko, kam by se dekodér zastrčil a prověřilo to, zda je hardwarově v pořádku.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod F. Placheta » pon 08 bře, 2010 6:50 pm

Pokud vim, tak Lenz vymenuje odpalene dekodery gratis, v ramci dobrych vztahu se zakazniky :-) Uz jsem mel jednou moznost vyzkouset (tusim, ze mne to taky psalo Error2) a uplne bez problemu. Podotykam, ze beru primo od pana Schmidta z Marathonmodel.
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod jares » úte 09 bře, 2010 7:02 am

Aha, takže poslat přímo do Lenze, nebo přes obchodníka, kde jsem to koupil? Není to už v záruce.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod jares » pon 15 bře, 2010 9:10 am

Mimochodem, jeden dekodér Lenz Gold se mi chová zvláštně. Nehlásí chybu, ale mašina jede jakmile se posadí na koleje a při načtení adresy na programovací koleji hlásí adresu 000. Myslel jsem, že tato adresa je vyhrazená pro analogové lokomotivy a na dekodéru se nastavit nedá. Pokus o její přepsání neúspěšný.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod michal_n_cz » pon 15 bře, 2010 12:35 pm

jares píše:Mimochodem, jeden dekodér Lenz Gold se mi chová zvláštně. Nehlásí chybu, ale mašina jede jakmile se posadí na koleje a při načtení adresy na programovací koleji hlásí adresu 000. Myslel jsem, že tato adresa je vyhrazená pro analogové lokomotivy a na dekodéru se nastavit nedá. Pokus o její přepsání neúspěšný.

Taky jsem měl to stěstí. Prodejce dekodér poslal k výrobci. Nevím jestli mi dali jiný nebo jen znovu nahráli firmware do toho "špatného".
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jares » pon 15 bře, 2010 12:53 pm

Tedy stejná chyba? A byl v záruce? obávám se, že u tohoto mám již po záruce.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod michal_n_cz » pon 15 bře, 2010 2:11 pm

jares píše:Tedy stejná chyba? A byl v záruce? obávám se, že u tohoto mám již po záruce.

Nevím tohle jsem neřešil, dekodérů jsem kupoval více a ne najednou a nelze určit zdali to byl ten koupený před 2 měsíci nebo před 2 roky. Prostě chyba byla jednoznačně ve zboží a prodejce to s výrobcem to vyřešil k mé spokojenosti.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jares » čtv 06 kvě, 2010 6:02 am

Nějak se mi ty komponenty od Lenz poslední dobou sypou jeden po druhém. Teď naposledy u LS100 přestal fungovat jeden výstup. Zjistil jsem, že je tam odpálený jeden šváb, jestli jsem to dobře pod lupou přečetl, je označen P525H OT6X F7103. Nevíte, co to může být, jestli se to dá standardně sehnat, případně něčím nahradit? Případně, jak ten servis u Lenz funguje, pošlu to tam, nebo chtějí něco zaplatit předem (když to není v záruce)?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Deathlosopher, fulda, marian_r, Myšpulín a 11 návštevníků