Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod TTBlecha » pát 08 led, 2010 6:32 pm

Mám dotaz na zkušené nebo snad někoho kdo tento dekodér má. Je to relativně nový dekodér a firma Tillig jej doporučuje pro novou lokomotivu BR189, která má (myslím jako zatím jediná) připravenou 12-ti pinovou patici pro tento dekodér, který má snad být i do nového Hektora od Tilliga. Instalace samozřejmě v pohodě. Světla se všemi funkcemi fungovala, rozjezd v pohodě, zastavování ...a tady se objevil problém. Při ztažení ovladače (používám multimaus a centrálu od Roca) na minimum mašina zpomaluje, ale těsně před nejmenší rychlostí dojde k trhnutí dost viditelnému -a mašina pokračuje nejmenší rychlostí. Mám několik lokdekodekodérů,mašiny od různých výrobců ale nikdy žádný problém. Předpokládal jsem že dekodér doporučený-určený pro konkrétní typlokomotivy se jen zasune a vše bude OK-proto jsem jej i pořídil, a tak mne tyto problémy dost zaskočily.
Mám tedy prosbu jestli někdo má zkušenost s tímto dekodérem (jakoukoliv) ať se ozve. Taky možná někdo ze zkušených digitalistů poradí jak změnitnastavení,které by mohlo pomoci. Německou dokumentaci k lokomotivě i dekodéru jsem si pomocí překladačů "nějak" přeložil,alemoc mi to nepomohlo.Jak říkám nikdy mne žádné problémy nenutily měnit tovární nastavení a nyní v tom tápu. Zkoušel jsem měnitzrychlení,zpomalení,minimální rychlo a taky CV52 které má mít myslím souvislost se zátěží.Ale pokud jsem dal CV52 moc vysoké (nad 74)zvýšila se miminimální rychlost. Trhnutí při zpomalení se odstranilo (myslím) ale jízda moc klidná není ve srovnání s jinými digitalizovanými lokomotivami. Hledal jsem na netu zkoušel, ales tale to není úplně ideální. Jeden kolega modelář popisoval zde na fóru stejné problémy s tímto dekodérem a taky si neví rady.Včera mi psal, že to vidí na chybu softwéru. To bych pak asi reklamoval, ale třeba někdo poradíte. Vzhledm k tomu Hektoru by to aspoň TTečkáře mohlo zajímat. Předem díky všem.
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod pavel.jenik » pát 28 kvě, 2010 8:40 am

Já mám zase jiný problém s dekoderem tillig plux 12 (LD-G-31) úplně nesmyslně mi dekoder komunikuje z centrálou např. pokud dám lokomotivu na prog. kolej tak se rosvítí a rozjede plnou rychlostí, pokud přejdu k programování tak některé funkce bere a některé vůbec ne a každopádně po naprogramování nejde rozjet.Když jsem připojil starťáckou centrálu ROCO tak to rozjet jde, ale zase jsou problémy z osvětlením (různě to problikává a podobně).Bohužel nemám k dekoderu český návod a německy neumím ale věřím tomu že se to rozjet dá, ale nevím jak už jsem na tom strávil dlouhé hodiny různými pokusy a nic!
nemá náhodou někdo český návod, nebo nějakou radu jak to naprogramovat
pavel.jenik
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28 kvě, 2010 8:34 am

Re: Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod Jacek » pát 28 kvě, 2010 9:47 am

Připojím svou zkušenost, kterou už jsem popisoval v jiném vlákně:
Mám hektora s tímto dekodérem. Všechno asi funguje jak má, ale lokomotiva při sebemenším výpadku proudu zastaví a rozjíždí se znovu. Světla přitom kolikrát ani neprobliknou. Navíc, než se dekodér "vzpamatuje", trvá to i sekundu a světla celou dobu svítí, to jsem u žádného jiného dekodéru neviděl. Částečně pomůže výměna bandážovaných dvojkolí za normální (z V100, atd.)
Je-li to prostě vlastnost tohoto dekodéru, tak je pěkně nešikový. U jiné lokomotivy s pojezdem z V100 jsem použil dekodér Kuehn, který údajně při menších výpadcích proudu neztratí informace a opravdu je to nesrovnatelné
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 885
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod BorgMcz » pát 28 kvě, 2010 6:56 pm

Ja pouzivam G-32 a to u starych masin od Pika, vse jezdi primo uzasne, ale tento dekoder ma uz z vyroby vyvedeny piny pro pripojeni kondenzatoru, ktery resi tyto problemy. Asi by pomohlo pridat jeden uz k tomu co je na dekoderu. Ale je to pak uz jen preci zasah.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Příspěvekod BorgMcz » pát 28 kvě, 2010 7:04 pm

Jeste bych stahnul manual
http://www.tams-online.de/htmls/produkt ... -30_DE.PDF
a postupoval podle navodu na strane 43.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod pavel.jenik » úte 22 čer, 2010 7:41 am

Takže já jsem do svého Hektora od PMT tento dekoder LD-G-31 zavrhnul,ikdyž je do Hektora doporučený tak v něm nefungoval, používám H-centrálu od p. Marka +Multimaus a nedokázal jsem model rozjet a pokud jsem ho rozjel tak zase nefungovalo osvětlení.Nakonec to dopadlo tak, že můj kolega vyrobil celý nový plošný spoj na 8.pinový konektor, dali jsme tam Lenz-silver a je po problému, navíc jsme si tišťák zapojili podle svého-klasika osvětlení dle směru jízdy na F0, horní reflektory na funkční výstup "C" ovládány přes F1 na multimaus a boční tabulky+osvětlení interiéru kabiny na výstup "D" ovládaný přes F2.Jsem nadmíru spokojen a dekoder LD-G-31 jsem si dal do vitrínky a vzpomínám jak mi ubral týden života.
pavel.jenik
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28 kvě, 2010 8:34 am

Re: Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod Jojo » úte 22 čer, 2010 4:11 pm

Tento dekoder funguje s H-centralou s iným programom bez problemov. Vid diskusne forum dcc-koleje. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod BorgMcz » úte 22 čer, 2010 6:31 pm

pavel.jenik píše:Takže já jsem do svého Hektora od PMT tento dekoder LD-G-31 zavrhnul,ikdyž je do Hektora doporučený tak v něm nefungoval, používám H-centrálu od p. Marka +Multimaus a nedokázal jsem model rozjet a pokud jsem ho rozjel tak zase nefungovalo osvětlení.Nakonec to dopadlo tak, že můj kolega vyrobil celý nový plošný spoj na 8.pinový konektor, dali jsme tam Lenz-silver a je po problému, navíc jsme si tišťák zapojili podle svého-klasika osvětlení dle směru jízdy na F0, horní reflektory na funkční výstup "C" ovládány přes F1 na multimaus a boční tabulky+osvětlení interiéru kabiny na výstup "D" ovládaný přes F2.Jsem nadmíru spokojen a dekoder LD-G-31 jsem si dal do vitrínky a vzpomínám jak mi ubral týden života.


Kdyby jsi se chtel toho dekoderu zbavit, aby jsi ho nemel na ocich, rad se ho ujmu :-)
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Lok dekodér LD-G-31 od tams elektronik

Příspěvekod pavel.jenik » stř 23 čer, 2010 5:47 am

To co píšeš je možné, ten dekoder v jiné lokomotivě funguje úplně normálně, jenže když jsem si překreslil zapojení plošného spoje z toho slavného Hektora (PMT) tak to zapojení (osvětlení) dle NEM658 vůbec nesedí a to je jádro věci.Já jsem si ten dekoder objednal v domění že ho tam zapíchnu a jedu a ejhle zprovoznění Hektora na kolejišti trvalo měsíc a jěště je tu jedna podstatná věc, dělalo to pouze na H-centrále, když jsem zapojil centrálu ROCO ze start setu tak to jezdilo normálně jen při úplně pomalé jízdě jemně poblikávalo osvětlení.
pavel.jenik
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28 kvě, 2010 8:34 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků