Digitální start set ČSD

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitální start set ČSD

Příspěvekod OndraST » ned 13 pro, 2009 5:06 pm

Snad nebude vadit tato otázečka, ale jsem v modelové železnici nováčkem, pokud nepočítám dětská léta.
Proč se vlastně ptám, řeším vánoční dárek, a nemám se koho zeptat, tak tedy padla volba na tohle fórum.
Nedávno jsem někde na netu zahlídnul digitální start set viz odkaz:
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... agony.html
Máte ho někdo, popřípadě co mám koupit pro úplného začátečníka, který nemá nic, jaký digitální set je funkčností na úrovni, od jaké značky nakupovat, co vše do začátku potřebuji.
Děkuji moc za každou radu, snad jsem to nějak srozumitelně popsal.
OndraST
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13 pro, 2009 4:36 pm
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod OndraST » ned 13 pro, 2009 7:41 pm

Nikdo nic ?
OndraST
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13 pro, 2009 4:36 pm
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod rchlumecky » ned 13 pro, 2009 8:04 pm

OndraST píše:Nikdo nic ?

1. Nepospíchej .. ne všichni sedí celý večer v neděli u netu - já třeba sedím obvykle v hospodě - dneska bohužel ne :-(

2. Myslím, že jakýkoliv digitální StartSet od Roca je dobrá volba

3. Jestli je to pro dítě na hraní, tak kup set kde jsou 2 vlaky, jestli pro "dospělého modeláře", tak zjisti epochu (období), kterou má rád a kterou by pak rád tvořil .. většinou je to doba, kdy dotyčnému bylo 10-30 let :-)

4. ještě dokup cca 50ks Geoline kolejí navíc aby to hned pod stromečkem stálo za to :-)

R.
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Příspěvekod pavlin74 » ned 13 pro, 2009 10:35 pm

Já ho mám doma asi dva týdny a maximální spokojenost. Mrkni na recenze tady na foru,je tam něco o něm. Já jsem to přečet a bylo rozhodnuto,rozhodně nelituji.
pavlin74
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20 lis, 2009 8:34 am

Příspěvekod Martin HO » pon 14 pro, 2009 6:46 am

Slabým místem tohoto setu je lokomotivní dekoder ROCO 10746. Pro běžné ovládání asi stačí, ale jak už se nás několik shodlo, samotný bychom jej nikdy nekoupili.
Martin HO
 

Příspěvekod romino » pon 14 pro, 2009 9:21 am

Dalo by sa nafotit oznacenie voznov z tohto setu? Pripadne vypisat. Hladal som informacie o nich, ale nic som nenasiel. Jazdili tieto vozne aj u CSD (napriklad len kratko po vojne)? Dakujem
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 238
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Digitální start set ČSD

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 14 pro, 2009 2:10 pm

OndraST píše:Snad nebude vadit tato otázečka, ale jsem v modelové železnici nováčkem, pokud nepočítám dětská léta.
Proč se vlastně ptám, řeším vánoční dárek, a nemám se koho zeptat, tak tedy padla volba na tohle fórum.
Nedávno jsem někde na netu zahlídnul digitální start set viz odkaz:
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... agony.html
Máte ho někdo, popřípadě co mám koupit pro úplného začátečníka, který nemá nic, jaký digitální set je funkčností na úrovni, od jaké značky nakupovat, co vše do začátku potřebuji.
Děkuji moc za každou radu, snad jsem to nějak srozumitelně popsal.


Jestli to máš pro malé děcko, je pro něj té mašiny škoda - je to jedna z nejlíp udělaných parních mašin od ROCO, se spoustou detailů. Jinak tenhle set mohu doporučit. Dělal jsem už pro klienty 6 těchhle mašin ze starsetu na verzi čsd (nová dýmn. dvířka aj.) a všechny byly OK - takže se mi nepotvrdilo jak tady na foru už zaznělo, že tyhle "startset" mašiny mají problémy s pojezdem. Jinak dekodér, pokud ti zablbne, v pohodě vyměníš!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Martin HO » pon 14 pro, 2009 2:19 pm

No já jsem zrovna s tou mašinou měl problémy :
- Kablíky dekodéru nebyly vedeny pod podlahou, ale horem
- Při jízdě vzad občas cosi slabě klape, možná že se to "zajede", ale zatím nevím, co by mohlo být příčinou.

- a navíc jsem měl problém nastavit rozumnou maximální výši rychlosti (na radu kolegů jsem nastavil příslušné CV na doporučenou hodnotu, nicméně že je potřeba nastavit tak nízkou hodnotu mne nenapadlo ).
Martin HO
 


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků