roco multimaus

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: roco multimaus

Příspěvekod Rizoto » úte 19 dub, 2011 7:23 pm

fulda píše:
Rizoto píše:Mám postavený dekoder z DCC koleje v3

ten používá stejnej software jakej diskutuju o dvě témata níž. To přehazování je vyřešené v další verzi, kterou otestui až doma po velikonocích.

Už sa teším, môžem byť prvým betatesterom na túto funkciu :lol: . Kedže otočenie serva by bol u mňa problem.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: roco multimaus

Příspěvekod fulda » stř 04 kvě, 2011 9:04 am

Rizoto píše:Už sa teším, môžem byť prvým betatesterom na túto funkciu :lol: . Kedže otočenie serva by bol u mňa problem.

Tak můžeš začít testovat, tady máš popis a program.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: roco multimaus

Příspěvekod MarekD » pon 08 srp, 2011 2:39 pm

Zdravím
Mám Roco multimaus 10810 s centrálou 10764 (jako houmr) všechno jsem připojil podle návodu a snažím se připsat lokomotivu zapůjčenou kamarádem k testovací jízdě kolejiště.
Loko bylo zadáno CV je stejné jak v názvu loko tak v menu dekodéru.
Lokomotiva má snahu se rozjet kousek popojede pak zhasne a hotovo. Zkoušel jsem i napájení přímo z centráli položit na kolej jestli nemám někde špatné přívody, ale stejný problém. Koleje jsem hadříkem namočeným v lihu také vyčistil a jsou vysáté a mašinka je čistá.

V tom návodu mám stále trošku guláš, pokud bude někdo tak hodný tak resetuji ústřednu celou a navede mě někdo jak to celé zase zapsat budu moc rád.
Jinak na tovární CV3 u zapsaní nové lokomotivy se mašinka nerozjela

V čem může být problém?
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: roco multimaus

Příspěvekod TTpepe » čtv 08 pro, 2011 8:28 pm

Zdravím.
Mám multimausku už tretí rok a postupne mi čím dalej tým lahšie ide ovládacie kolečko a v nulovej polohe sa takmer nedá zastaviť,takže vždy pretočím do opačného smeru.trafiť nulovú polohu vyžaduje velkú citlivosť ruky.Pozeral som na to cez štrbinu(celú sa ju bojím otvoriť) a videl som uhlíkovú dráhu potenciometra.Ale neviem čo s tým urobiť.Stretol sa niekto už s týmto problémom?
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: roco multimaus

Příspěvekod Jojo » pát 09 pro, 2011 11:15 am

TTpepe píše:Zdravím.
Mám multimausku už tretí rok a postupne mi čím dalej tým lahšie ide ovládacie kolečko a v nulovej polohe sa takmer nedá zastaviť,takže vždy pretočím do opačného smeru.trafiť nulovú polohu vyžaduje velkú citlivosť ruky.Pozeral som na to cez štrbinu(celú sa ju bojím otvoriť) a videl som uhlíkovú dráhu potenciometra.Ale neviem čo s tým urobiť.Stretol sa niekto už s týmto problémom?


Treba najskôr vybrat kolečko a otvorit MM. Otvára sa v podstate ako dialkové od TV t.j po stranách krytu su výstupky, už neviem presne kde ,ale na káždej strane su určite aspon dva,jemne zapáčit niečim umelohmotným :!: :!: a dostat od seba. Nikedy stačí dotiahnut skrutku na poten. ak nie, tak je tam taký výstupok čo zapadaá do drážky,ale to už zistíš. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: roco multimaus

Příspěvekod Jojo » pát 09 pro, 2011 11:19 am

MarekD píše:Zdravím
Mám Roco multimaus 10810 s centrálou 10764 (jako houmr) všechno jsem připojil podle návodu a snažím se připsat lokomotivu zapůjčenou kamarádem k testovací jízdě kolejiště.
Loko bylo zadáno CV je stejné jak v názvu loko tak v menu dekodéru.
Lokomotiva má snahu se rozjet kousek popojede pak zhasne a hotovo. Zkoušel jsem i napájení přímo z centráli položit na kolej jestli nemám někde špatné přívody, ale stejný problém. Koleje jsem hadříkem namočeným v lihu také vyčistil a jsou vysáté a mašinka je čistá.

V tom návodu mám stále trošku guláš, pokud bude někdo tak hodný tak resetuji ústřednu celou a navede mě někdo jak to celé zase zapsat budu moc rád.
Jinak na tovární CV3 u zapsaní nové lokomotivy se mašinka nerozjela

V čem může být problém?


Najlahšie je navolit adresu loko v MM ,ako má v CV1 a neíst cez knižnicu loko v MM. :!: A musí íst.
:!: :!: :!: :!:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: roco multimaus

Příspěvekod TTpepe » pát 09 pro, 2011 3:48 pm

Díky JOJO.Vyskúšam to a dám vedieť.To kolečko mám podobrať skrutkovačom a vytiahnuť?
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: roco multimaus

Příspěvekod Jojo » pát 09 pro, 2011 4:01 pm

Ja som to robil tak. Ale opatrne dost to drží.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: roco multimaus

Příspěvekod TheJaro » ned 18 pro, 2011 12:00 pm

Zdravím

Mám jednu otázku.Mám set MM zo start-setu a jednu digi mašinu,je to Taurus od pika.Ked ho zapnem ide všetko tak ako má ale ako náhle otočím kolieskom na myške len o kúsok mašinka sa rozbehne skoro plnou rýchlosťou.Dá sa nejak ubrať "rýchlosť" aby som viac otočil kolieskom na myške?dekoder tam mám digitrax dz 123.

Vopred ďakujem za pomoc
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: roco multimaus

Příspěvekod Jojo » pon 19 pro, 2011 8:36 pm

Prešiel si toto forum. :?: :roll: Ako si na MM navolil loko? Skus len podla adresy ,nie cez knižnicu loko. . Digitrax ozaj naviem. :D
Napíš SZ.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: roco multimaus

Příspěvekod TheJaro » úte 20 pro, 2011 5:16 pm

gaben - ak myslíš rýchlostné stupne 14,28,128 tak mám nastavené na 28 stupeň.
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: BohousP a 40 návštevníků