roco multimaus

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

roco multimaus

Příspěvekod Azbest » stř 02 pro, 2009 12:55 pm

Mám problém.Koupil jsem si dekodér Roco.Zapojil a odzkoušel. Dal jsem mu adresu 6. Vše chodilo dobře. Druhý den jsem zapnul roco multimaus a dekodér změnil adresu na 3 a přestalo fungovat osvětlení.Nevim jak změnit adresu, neboť to podle návoodu nejde.Pokud jsem ho dobře pochopil.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Příspěvekod pepe » stř 02 pro, 2009 2:18 pm

Ide to. Skús zmeniť adresu aj v kniznici /CV1na6/.
pepe
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 16 dub, 2009 3:38 pm
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Houmr » stř 02 pro, 2009 2:37 pm

Ano může to být pro začátečníka trochu matoucí. Po změně CV1, třeba na adresu 6 je nutné změnit adresu i v knihovně MM na 6, jinak mašinka nepojede. Pořádně pročíst návod :!:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Azbest » stř 02 pro, 2009 3:26 pm

V Multimausu v knihovne vozidel jsem zadal adresu 6 a stejne nic nejede. Problem je ze mi nejde ulozit na dekoder v loko jina adresa. Kdyz mám nastaveno v MM CV 3 a zmenim na 6 zmacknu Ok. Tak se to neuloží.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Příspěvekod JBr » stř 02 pro, 2009 3:44 pm

Pri ukladani by mela lokomotiva trosku poposkocit. Stane se to?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Houmr » stř 02 pro, 2009 4:27 pm

Azbest píše:V Multimausu v knihovne vozidel jsem zadal adresu 6 a stejne nic nejede. Problem je ze mi nejde ulozit na dekoder v loko jina adresa. Kdyz mám nastaveno v MM CV 3 a zmenim na 6 zmacknu Ok. Tak se to neuloží.

CV3 není adresa dekodéru. Musíš měnit CV1 na 6. Pak přejít v Menu MM na Lokomotiva, Nastavení v ní se prockvakat přes název a rychlostní stupně až k adrese v knihovně, kde zadáš 6. Jinak jde lokomotivy spouštět i přímo přes adresu v dekodéru, ale to musíš změnit režim MM, ale toto vše je v návodu.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Azbest » stř 02 pro, 2009 6:31 pm

V multimausu zadam CV1 zmenim na 6 a zmacknu ok a nic se neulozi a masinka nepoposkoci.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Příspěvekod TTmili » stř 02 pro, 2009 7:03 pm

Pak asi velice pravděpodobně bude problém v dekodéru. Těžko radit takhle na dálku, ale zkus ten dekodér úplně resetovat (CV8 hodnota 8 ), mě to kolikrát od určitejch problémů pomůže. Každý dekodér si totiž žádá svoje, standardizovaný jsou jen CV1 až CV18 tuším, ty musí být všade stejný (nebo se mi aspoň ještě nestalo že by ty funkce byli poházený jinde) a pak myslím CV64 až 97 (nebo tak nějak, ty pro nastavení vlastní křivky rychlosti). Jinak je to vždycky nějak proházený a stačí zadat podle návodu jednoho dekodéru hodnotu pro jinej a průšvih je na světě.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Azbest » čtv 03 pro, 2009 7:42 am

Tak mam asi v haji multimaus. Zkusil jsem jiny dekoder ktery mi behal do ted na jine adrese a jakmile jsem prepsal adresu na masince tak od te doby nebeha. nemuzu se na nej prihlasit i kdyz mam stejnou adresu v loko bance i na dekoderu . Teda pokud neco nedelam spatne. Ale postupuji podle navodu.Dneska vecer to zkusim znova.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 03 pro, 2009 8:18 pm

JBr píše:Pri ukladani by mela lokomotiva trosku poposkocit. Stane se to?


Toto je poměrně důležitá skutečnost. Stane se to? :?:
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod otompotom » čtv 03 pro, 2009 9:52 pm

Dobrý večer, nemáte náhodou špatně nastavený režim programování? Jsou dva POM a CV? Nevím třeba by to mohl být taky problém.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Příspěvekod Azbest » pát 04 pro, 2009 2:05 pm

Mašinka při programování nepoposkočí. A Multimaus mám nastavený na programování Cv.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Příspěvekod Houmr » pát 04 pro, 2009 3:10 pm

Možná bych zkusil Reset MM a pak nějakou mašinu, která má 100%adresu 3 a tu si zkusit dát do knihovny.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod štokr » pát 04 pro, 2009 5:57 pm

Já třeba programuji v compactu od Lenzu. Je to rychlejší a snažší. Jediným problémem je, že většina modelářů disponuje nejvíce rozšířeným Multimausem od Roca. S tím jsem měl taky problémy.
H0 DCC
II. - III. ep.
správa bez vyznání
www.stokr.cz
Uživatelský avatar
štokr
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:06 am

Příspěvekod Azbest » pát 04 pro, 2009 6:00 pm

Hurá. Reset MM pomohl. Že mě to nenapadlo dřív.Akorát ten dekodér nejde pořád přehodit na jinou adresu. Ostatní fungujou normálně. Tak jsem přehodil jinou mašinku na jinou adresu která mi kolidovala s tím zlobivym dekodérem. VŠEM DÍKY ZA POMOC!!! Nevíte náhodou někdo jak přeprogramovat dekodér ROCO katl.č. 107468. Díky.
Azbest
Uživatelský avatar
Azbest
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 02 pro, 2009 12:48 pm
Bydliště: Halže, okr.Tachov

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků