Výhybkový dekoder Roco

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Výhybkový dekoder Roco

Příspěvekod martinnv » sob 07 lis, 2009 8:31 am

Dobrý den, mám problém s tímto dekodérem. mám zapojené 3 v serii a ten druhý po zmáčknutí programovacího tlačítka, je sice naprogramovaný, ale vždy přehazuje 2 výhybky zároveň. Používám MM2. Ten první dekodér funguje správně, takže prvních 8 výhybek je v pohodě a 9-16 se přazují po dvou. Nevíte čím by to mohlo být?
martinnv
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 28 úno, 2009 1:37 pm

Dcc

Příspěvekod Vladimír Marek » sob 07 lis, 2009 7:08 pm

Dobrý den .
Vyzkoušejte dekodér programovat samostatně možná se to podaří jinak já jsem
z programováním neměl zatím problém . V. Marek.
Vladimír Marek
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 09 led, 2009 3:10 pm
Bydliště: Smolnice

reset

Příspěvekod martinnv » čtv 12 lis, 2009 7:39 pm

Tak jsem to zkoušel i samostatně. Ten první v řadě funguje správně. Tak jsem ho odpojil a připojil jen ten druhý. Zmáčkl jsem programování a zkusil co se bude dít. na pozici 1 a 2 jsou správné hodnoty. Když na myšce zmáčku 1 a 2 přehodí se výhybka, která je na 1 a 2 pozici. Jenže 3 - 8 nereaguje. Další se přehodí až když myškou zkusím přehodit 9 až 13. Což je divné. Mám připojených 8 výhybek a na MM se mi seřadí jako 1 2 9 10 11 12 13. Existuje třeba nějaký reset? Nebo nevíte čím by to mohlo být?
martinnv
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 28 úno, 2009 1:37 pm

Příspěvekod Houmr » pát 13 lis, 2009 3:47 pm

No reset by určitě měl být možný, koukni do návodu. Většinou se třeba déle drží programovací tlačítko, ale chce to skutečně vyčíst z návodu :!:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Dekodér ROCO

Příspěvekod workvlaky » úte 17 lis, 2009 12:13 pm

Dělalo mi to také.Každý dekodér se musí programovat sólo.Odpoj ostatní a naprogramuj další adresy a pak připoj.Resetovat se to nemusí prostě naprogramuješ další adresy a tím se to přepíše,alespoń takhle to jde mne. :)
Jako malej jsem na to neměl a teď je to to samé :)
workvlaky
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19 kvě, 2009 8:23 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků