ESU

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ESU

Příspěvekod novk2007 » čtv 16 črc, 2020 10:21 am

Bohužel multimetr nemám musel bych asi obědnat na internetu nebo se podívat v elektru . no zkusím to . děkuji moc za pomoc
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

ESU LokSound 5 mapování

Příspěvekod Deathlosopher » ned 06 srp, 2023 8:19 pm

Hezký večer přeji!
Mám konkrétní dotaz ohledně nastavení (mapování) LokSound 5 (58419 s MTC21). Chci funkčním tlačítkem F23 zapínat/vypínat fyzické výstupy dekodéru AUX2 a AUX5 a aby byly směrově závislé. Čili na jednom čele mám světlo připojeno na AUX2 a na druhém na AUX5 a chci klasické přepínání dle směru. Základní mapování už se mi podařilo jakžtakž pochopit a správně nastavit, ale tady se mi to nedaří. Pro jedno z těch světel ano, ale ne pro obě a pořád se v tom motám.
Prosím i o vysvětlení, proč mám to a to takto nastavit čili jak k tomu vlastně dojít.
Moc děkuji!
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: ESU

Příspěvekod Radovan van N » ned 11 úno, 2024 8:34 pm

Ahoj.
Prosím o radu.
Kolega má mašinu osadenú dekodérom Esu loksound 5 plux 22.
Všetko funguje ako má,okrem ovládaného spriahadla, ktoré pri požiadavke
na rozpojenie,len vybruje. Aké CV treba nastaviť a na akú hodnotu,aby to fungovalo
korektne.
Ďakujem za každé info.
Radovan van N
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16 bře, 2020 12:15 pm

Re: ESU

Příspěvekod radula63 » pon 12 úno, 2024 11:58 am

Zdaravím.
Přidám se s dotazem na ESU lokpilot5 (u loksound to bude určitě stejný).
Nastavuju dekodér přes JMRI, ale ani v návodu k dekodérům jsem nenašel info.
Požadavek - ABC brždění obousměrně - tedy ABC zastavení jak nesymetrií v levé, tak i v pravé kolejnici.
Dekodér Lenz , Zimo i Kuehn poslouchají správně. Jenže v ESU se tím zapne "pendl" (zastaví a po pár vteřinách změní směr a jede zpět (bez jakékoliv další příčiny či povelu) a to NECHCI. Na svém kolejišti Odbočná používám ABC na obousměrném režimu ( přepíná se celá dopravní kolej v režimu normál / ABC - proto obousměrný režim ABC).
Jak mám ABC nastavit, aby bylo zastavení při jakékoliv nesymetrii, ale pendl zapnut nebyl?
Pokud to nepůjde, tak vyletí dekodér oknem... už jsem s ním strávil xy hodin a neposlouchá jak potřebuju.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: ESU

Příspěvekod Vysočina » pon 12 úno, 2024 3:42 pm

radula63 píše: ale ani v návodu k dekodérům jsem nenašel info.
Požadavek - ABC brždění obousměrně - tedy ABC zastavení jak nesymetrií v levé, tak i v pravé kolejnici.
Dekodér Lenz , Zimo i Kuehn poslouchají správně. Jenže v ESU se tím zapne "pendl" (zastaví a po pár vteřinách změní směr a jede zpět (bez jakékoliv další příčiny či povelu) a to NECHCI.

A co CV 149 ? Jalá je tam hodnota ?? Kapitola v návodu 10.4.4.3. ABC Pendelzugsteuerung
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: ESU

Příspěvekod Vysočina » pon 12 úno, 2024 4:37 pm

Radovan van N píše:Ahoj.
Prosím o radu.
Kolega má mašinu osadenú dekodérom Esu loksound 5 plux 22.
Všetko funguje ako má,okrem ovládaného spriahadla, ktoré pri požiadavke
na rozpojenie,len vybruje. Aké CV treba nastaviť a na akú hodnotu,aby to fungovalo
korektne.
Ďakujem za každé info.


V návodu je psáno o CV 246, 247 a 248. A co tak loko postavit k programátoru ESU. A tam vše pohodlně odladit?
Přílohy
ESU_1.jpg
ESU_2.jpg
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: ESU

Příspěvekod radula63 » pon 12 úno, 2024 5:33 pm

Vysočina píše: A co CV 149 ? Jalá je tam hodnota ?? Kapitola v návodu 10.4.4.3. ABC Pendelzugsteuerung

CV27 = 3 , CV 149 = 0
A aby to nebylo málo, tak mi milej dekodér přestal poslouchat obousměrný ABC a poslouchá jen na jednu kolej. Přestal pendlovat (bez mého přičinění, ale taky přestal reagovat na jednu kolej nesymetrie) . Reset dekodéru CV 8 = 8 nepomohlo. Asi je nějakej vadnej :-D nebo jsem vadnej já :-D
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: ESU

Příspěvekod Radovan van N » úte 13 úno, 2024 4:52 pm

Dík za odpoveď.
S tým programátorom Esu by to bolo fajn,ale tam som sa ešte nedostal .
Nejaká konkrétna hodnota na konkrétne CV by nebola?
Disponujem len s MM.
Radovan van N
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16 bře, 2020 12:15 pm

Re: ESU

Příspěvekod horak » pát 23 úno, 2024 7:23 pm

Radovan van N píše:Ahoj.
Prosím o radu.
Kolega má mašinu osadenú dekodérom Esu loksound 5 plux 22.
Všetko funguje ako má,okrem ovládaného spriahadla, ktoré pri požiadavke
na rozpojenie,len vybruje. Aké CV treba nastaviť a na akú hodnotu,aby to fungovalo
korektne.
Ďakujem za každé info.

Asi je to ten istý kus, čo sa mi dnes dostal do ruky a tam som nakoniec zmenil len jeden jediný parameter (pre každý smer zvlášť, samozrejme), aj keď je osadené iba jedno elektricky ovládané spriahlo na jednej strane (na druhé je takto aspoň SW príprava...). Okrem toho šípkou označeného parametra čo som menil, som už žiadne ďalšie parametre nemal dôvod meniť. Všetko fungovalo. Popravde neviem aké CV a aká hodnota tomu zodpovedá, dalo by sa to kdesi v manuáli "vydolovať", ale načo, keď to ide takto elegantne. :mrgreen:

IMG-20240223-WA0028.jpg
Pôvodný stav - "efekt" spriahla - triaslo sa ako osika

IMG-20240223-WA0030.jpg
Nový stav - "efekt" spriahla - nič sa netrasie, kľudne sa zdvihne a následne zloží...

IMG-20240223-WA0031.jpg
Ďalšie parametre... nič som nemenil, nebol dôvod...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: ESU

Příspěvekod Radovan van N » sob 24 úno, 2024 6:58 pm

Ďakujem. Posuniem ďalej .
Radovan van N
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16 bře, 2020 12:15 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků