NEM 658 (Decoder PluX 12)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

NEM 658 (Decoder PluX 12)

Příspěvekod Radek(T) » pon 07 zář, 2009 1:19 pm

V katalogu jsem u lokomotivy narazil na rozhraní pro dekodér NEM 658 (Decoder PluX 12). Pomocí Google jsem sice něco dohledal, ale stále z toho nejsem moudrý. Můžete se někdo rozepsat o případných podrobnostech (jaké to má výhody, které dekodéry se do toho dají zapojit ...) ?
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod JBr » pon 07 zář, 2009 1:40 pm

Podle tohohle soupisu - http://www.dcc-mueller.de/decoder/dectab_e.htm -, ktery sice neni uplne aktualni, ale zase celkem obsahly, pouziva tohle rozhrani snad jen primo dekoder od Tilligu.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: NEM 658 (Decoder PluX 12)

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 07 zář, 2009 1:51 pm

Radek(T) píše:V katalogu jsem u lokomotivy narazil na rozhraní pro dekodér NEM 658 (Decoder PluX 12). Pomocí Google jsem sice něco dohledal, ale stále z toho nejsem moudrý. Můžete se někdo rozepsat o případných podrobnostech (jaké to má výhody, které dekodéry se do toho dají zapojit ...) ?


No bohužel "rovnou" jen ty s tímhle rozhraním.
Já jsem tohle rozhraní viděl v reálu jen 22 pinové.

Zdá se, že norma definuje podmnožinu i jednodušších konektorů X8 až X16 se zámkem (Index)

Tady se nabízí otázka zda je ten konektor někde sehnatelný jako elektrická součástka.
Pokud ano je možné pak použít dekodér na kablících.
Připájením vodičů na konektor pak získám odnímatelný dekodér.
Jinak je nutné konektor obejít.
Je samozřejmé, že nejlepším řešením je koupit si konektro s rozhraním přímo - třeba ZIMO. ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Radek(T) » stř 09 zář, 2009 11:23 am

Tak u Zimo jsem našel jen MX630P, který je určen pro HO a ten má ještě ke všemu Plux16. V miniaturní řadě (mám TT) MX620 zatím nic. Takže jediný je asi opravdu ten od Tilligu, ale k tomu jsem nenašel žádné technické údaje (nedejbože manuál). Máte někdo ponětí, jestli ten dekodér od Tilligu má alespoň ABC ?.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod pepe » ned 11 říj, 2009 11:36 am

Ja som našiel aj jeden vhodný od firmy TRAN DCX51-P12 aje aj pre loko s PLUX16. Tillig bude musieť mať v novom Hektorovi dosť miesta na tieto dekodery.ABC velmi pravdepodobne má/ten TRAN/,ale mna zaujima či sa tam zmestí aj nejakí zvuk.
pepe
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 16 dub, 2009 3:38 pm
Bydliště: Trenčín


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků