RS 16

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

RS 16

Příspěvekod Jáchym Novák » pon 03 srp, 2009 8:04 pm

Pro řízení kolejiště počítačem jsem použil jako řídící jednotku compact.Pro sledování vlaku v blocích bych chtěl použít modul RS 16 ovšem narazil jsem na problém jak propojit compact s tímto modulem. Jde o svorkovnici RS na tomto modulu. Compact svorkovnici RS nemá. Může mi prosím někdo poradit?
Jáchym Novák
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17 čer, 2009 8:25 pm

Re: RS 16

Příspěvekod michal_n_cz » úte 04 srp, 2009 12:59 pm

Jáchym Novák píše:Pro řízení kolejiště počítačem jsem použil jako řídící jednotku compact.Pro sledování vlaku v blocích bych chtěl použít modul RS 16 ovšem narazil jsem na problém jak propojit compact s tímto modulem. Jde o svorkovnici RS na tomto modulu. Compact svorkovnici RS nemá. Může mi prosím někdo poradit?

Compakt s RS sběrnicí komunikovat nedokáže. Potřebuješ k tomu zařízení, které to umí - např. centrálu LVZ100 nebo LZ100. K tomu, aby to bylo smysluplně využitelné, tak ještě potřebuješ toto dále vyhodnocovat - v praxi se používá interface LI100 nebo nějakou selfmade náhradu a pomocí tahoto centrálu připojí k PC s příslušným softem. Alternativně by snad měla jít k PC RS sběrnice připojit pomocí RS232 viz. např. http://usuaris.tinet.cat/fmco/rs_en.html#RS2PC
Michal N
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků