osvětlení přes DCC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

osvětlení přes DCC

Příspěvekod b.pestal » pát 06 úno, 2009 11:43 am

Na co je v dekodérech ten zelený drátek(lokpilot1.0)? Já jsem jej na nic nevyužil a nevím jestli na něj třeba nelze připojit hlavní reflektor. Je to nějaký funkční výstup, který se ovládá F1 to dám na ovladači jak zmáčknu tlačítko 1 a jak tento výstup naprogramuji?

Na osvětlení jsem použil 5x smd diodku přes odpor a svítí mě slabě. Jde tam přidat šťáva nebo mám použít slabší odpor. Předem dík za radu.
Uživatelský avatar
b.pestal
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29 led, 2008 9:59 am

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 06 úno, 2009 11:59 am

b.pestal píše:Na co je v dekodérech ten zelený drátek(lokpilot1.0)? Já jsem jej na nic nevyužil a nevím jestli na něj třeba nelze připojit hlavní reflektor. Je to nějaký funkční výstup, který se ovládá F1 to dám na ovladači jak zmáčknu tlačítko 1 a jak tento výstup naprogramuji?

Na osvětlení jsem použil 5x smd diodku přes odpor a svítí mě slabě. Jde tam přidat šťáva nebo mám použít slabší odpor. Předem dík za radu.


Pošli schema jak jsi to zapojil. Nevím jestli jsi viděl tyhle stránky možná ti to pomůže:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DC ... _lokomotiv - v tomhle odkazu jsou výpočty například odporů.

http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DC ... _lokomotiv - v tomto je jek to zapojit na digitálu

http://www.zababov.cz/wiki/index.php/Os ... AD_vozidel - no a zde jsou také výpočty a další schemata.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 06 úno, 2009 12:03 pm

b.pestal píše:Na co je v dekodérech ten zelený drátek(lokpilot1.0)? Já jsem jej na nic nevyužil a nevím jestli na něj třeba nelze připojit hlavní reflektor. Je to nějaký funkční výstup, který se ovládá F1 to dám na ovladači jak zmáčknu tlačítko 1 a jak tento výstup naprogramuji?


Podívej se do popisu dekodéru jakou funkcí se ovládá zelený funkční výstup. Mělo by to tam být napsáno programovat to nemusíš pokud nechceš například aby Ti to reagovalo na jiné funkční tlačítko.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod b.pestal » pát 06 úno, 2009 1:06 pm

Zdenek Valter píše:
b.pestal píše:Na co je v dekodérech ten zelený drátek(lokpilot1.0)? Já jsem jej na nic nevyužil a nevím jestli na něj třeba nelze připojit hlavní reflektor. Je to nějaký funkční výstup, který se ovládá F1 to dám na ovladači jak zmáčknu tlačítko 1 a jak tento výstup naprogramuji?


Podívej se do popisu dekodéru jakou funkcí se ovládá zelený funkční výstup. Mělo by to tam být napsáno programovat to nemusíš pokud nechceš například aby Ti to reagovalo na jiné funkční tlačítko.



No podle toho co je v návodu by to měl být F1 "Green function aoutput F1" Co mám ale zmáčknout na ovladači? Jen 1 nebo je to s nějakým tlačítkem spojeno? Žádná šťáva mi do toho v současnosti nejde.
Uživatelský avatar
b.pestal
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29 led, 2008 9:59 am

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod b.pestal » pát 06 úno, 2009 1:08 pm

Na osvětlení jsem použil 5x smd diodku přes odpor a svítí mě slabě. Jde tam přidat šťáva nebo mám použít slabší odpor. Předem dík za radu.[/quote]

Pošli schema jak jsi to zapojil. Nevím jestli jsi viděl tyhle stránky možná ti to pomůže:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DC ... _lokomotiv - v tomhle odkazu jsou výpočty například odporů.

http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DC ... _lokomotiv - v tomto je jek to zapojit na digitálu

http://www.zababov.cz/wiki/index.php/Os ... AD_vozidel - no a zde jsou také výpočty a další schemata.[/quote]


Na těchto stránkách jsem byl ale ne na všech. Moc mě to pomohlo dík. Nevěděl jsem některé věci a nenapadlo mě že to najdu v analogu.
Uživatelský avatar
b.pestal
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29 led, 2008 9:59 am

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 06 úno, 2009 1:19 pm

b.pestal píše:No podle toho co je v návodu by to měl být F1 "Green function aoutput F1" Co mám ale zmáčknout na ovladači? Jen 1 nebo je to s nějakým tlačítkem spojeno? Žádná šťáva mi do toho v současnosti nejde.


Jasně ! Tak se podívej do návodu k ovladači (nevím co máš za ovladač ;-) jak se pouští funkce F1. ;-);-)
Schválně jak ovládáš světla - kterým tlačítkem ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: osvětlení přes DCC

Příspěvekod b.pestal » pát 06 úno, 2009 3:08 pm

Zdenek Valter píše:
b.pestal píše:No podle toho co je v návodu by to měl být F1 "Green function aoutput F1" Co mám ale zmáčknout na ovladači? Jen 1 nebo je to s nějakým tlačítkem spojeno? Žádná šťáva mi do toho v současnosti nejde.


Jasně ! Tak se podívej do návodu k ovladači (nevím co máš za ovladač ;-) jak se pouští funkce F1. ;-);-)
Schválně jak ovládáš světla - kterým tlačítkem ?


Mám MM a světla ovládám tlačítkem OK/světla ale na tento signál mi do zeleného drátku proud nejde.
Uživatelský avatar
b.pestal
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29 led, 2008 9:59 am

Příspěvekod JBr » pát 06 úno, 2009 5:27 pm

Ono je to prave vetsinou tak, ze dva vystupy jsou defaultne svazane s pozicnimi svetly a az ty dalsi se spinaji normalne tlacitky. Jde to samozrejme nastavit i jinak, pres patricne prekonfigurovani urcitych CV. Do zeleneho dratku se ti tedy proud dostane az pri aktivaci funkce pres cislicove tlacitko MM.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod b.pestal » sob 07 úno, 2009 7:26 am

Jo je to jasné. :!: Už to díky Vám chápu. :idea: Potřeboval jsem jen nakopnout a to se Vám povedlo.Už to špíluje do zeleného si to ovládám sám je to paráda. :D Díky moc.
Uživatelský avatar
b.pestal
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29 led, 2008 9:59 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků