Lokodekoder pro T679

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Lokodekoder pro T679

Příspěvekod Hesny » čtv 08 led, 2009 9:38 am

Ahojky, mám starého Sergeje bez jakékoliv přípravy na DCC, rád bych do něj namontoval dekodér abych ho mohl provozovat DCC trati.
Koukal jsem na novější vydání tohoto krasavce a výrobce uvádí přípravu pro 6-pin dekodéry.
Rác bych se vás zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s touhle přestavbou, jestli by mi nemohl doporučit nejvhodnější dekodér.
Koukal jsem na eshop modely.biz a po filtraci mi zbyl akorát Dekodér LokPilot micro V3.0 DCC a nevím jestli je vhodný.

Dále mohl by mi prosím někdo objasnit jaký je rozdíl mezi výše uvedeným modelem a Dekodér LokPilot micro V3.0 MM/DCC/SX. Vím že je rozdíl v protokolech ale nikde jsem se nedočetl co to jsou za protokoly a k čemu slouží.

Díky moc za info

Pro doplnění posílám parametry T679, co mají kluci na webu

Parametry
Modelové měřítko (?): TT (1:120)
Modelová epocha (?): IV (1969 - 1985)
Železniční správa (?): ČSD
Motor (?): 5-ti pólový, 2 setrvačníky
DCC (?): příprava, rozhraní NEM (6-pin)
Zvuk (?): ne
Kouřový generátor (?): ne
Osvětlení (?): ano, podle směru (červená/žlutá)
Uchycení spřáhel (?): kulisy dle NEM
Hnané dvojkolí (?): 4x
Bandáže (?): 1x
Délka přes nárazníky (?): 147mm
Minimální rádius (?):
Hesny
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 07 pro, 2008 9:18 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 08 led, 2009 10:05 am

Pokud mate Sergeje v TT a bez rozhrani, tak vyhovuje libovolny Lenz Silves Gold nebo Silver mini, pak ZIMO MX620 ci uvedeny LokPilot Mikro. Vsechny je potreba instalovat tzv. na draty.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 08 led, 2009 10:08 am

Michal Dalecký píše:Pokud mate Sergeje v TT a bez rozhrani, tak vyhovuje libovolny Lenz Silves Gold nebo Silver mini, pak ZIMO MX620 ci uvedeny LokPilot Mikro. Vsechny je potreba instalovat tzv. na draty.


Myslím, že do sergeje TT by se i v poho vešel Zimo MX63. Ten bych doporučil vzhledem k jeho výkonu a dalším možnostem - připojení zvukového modulu přes susi atd. atd.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod nadkachna » čtv 08 led, 2009 2:46 pm

Michal Dalecký píše:Pokud mate Sergeje v TT a bez rozhrani, tak vyhovuje libovolny Lenz Silves Gold nebo Silver mini, pak ZIMO MX620 ci uvedeny LokPilot Mikro. Vsechny je potreba instalovat tzv. na draty.


Měl bych dotaz - co je to ta instalace na dráty?
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 08 led, 2009 2:58 pm

nadkachna píše:
Michal Dalecký píše:Pokud mate Sergeje v TT a bez rozhrani, tak vyhovuje libovolny Lenz Silves Gold nebo Silver mini, pak ZIMO MX620 ci uvedeny LokPilot Mikro. Vsechny je potreba instalovat tzv. na draty.


Měl bych dotaz - co je to ta instalace na dráty?


Michal tím zřejmě myslel instalaci bez patice tedy pájení vodičů dekdéru přímo na přívody z kol, motoru a světel.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » čtv 08 led, 2009 2:59 pm

nadkachna píše:Měl bych dotaz - co je to ta instalace na dráty?


V modelu neni zadna patice, do ktere by sel zasunout dekoder s konektorem a proto se musi pouzit dekoder s draty misto konektoru, pomoci kterych se pripoji do obvodu v lokomotive.

V nejjednodussim pripade to vypada tak, ze se odpoji privod ze sberacu od motoru, sberace se pripoji na patricne dratky dekoderu a dalsi dva dratky se pripoji k motoru tam, kde byly driv pripojene sberace (de facto se dekoder vlozi mezi sberace a motor). Pokud je lokomotiva osvetlena a my chceme osvetleni zachovat, tak se musi zarovka/LED taktez odpojit od stavajiciho zapojeni a pripojit k patricnym vyvodum z dekoderu. Vsechno byva dobre popsane v manualech k dekoderum.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod nadkachna » čtv 08 led, 2009 5:33 pm

Nějak jsem přehlédl v úvodu zmínku u první verzi Sergeje a nešlo mě do hlavy, že nemá patici - teď už chápu :)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků