Mini Maus

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Mini Maus

Příspěvekod efi » ned 04 led, 2009 4:53 pm

Postavil som si Mini-Maus v. 2b zo stránky :http://usuaris.tinet.org/fmco/download/MiniMaus_manual_v2A.pdf.Ale ptreboval by som program do čipu verziu 2a.Ak viete poraďte kde ju zohnat.

S pozdravom.
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

Re: Mini Maus

Příspěvekod michal_n_cz » pon 05 led, 2009 2:12 am

efi píše:Postavil som si Mini-Maus v. 2b zo stránky :http://usuaris.tinet.org/fmco/download/MiniMaus_manual_v2A.pdf.Ale ptreboval by som program do čipu verziu 2a.Ak viete poraďte kde ju zohnat.

S pozdravom.


Myslíš že by měla umět ten potenciometr? No sám jsem též chtěl napsat autorovi, ale možná ta verze není ke stažení protože 100% nechodí - sám má svůj prototyp na fotkách na webu bez potenciometru. Jinak i u verze softu 2B jsem našel drobný nedostatek - minimas během provozu neindikuje stav kdy stejnou lokomotivu začneš ovládat jiným ovladačem - normálně se má ovladač rozblikat. U té simple maus to funguje korektně i s centrálou od Lenze. Já minimaus vyzkoušel jen tak letmo - zadrhl jsem se na krabičce, jelikož ty displeje co se běžně prodávají jsou tak cca 1 cm širší než bych potřeboval, aby to vešlo do pěkně malé krabičky. Zárověň klávesnice co jsem sehnal má vývody na opačné straně, tak to nevychází elegantně nad sebe. Zároveň by to chtělo malinko upravit plošňák, zas jen kvůli velkosti. Jinak jsem někde jinde na foru zaznamenal, že k tomu někdo připojil rotační enkodér - já ho už pořídil, jen jsem ještě nevymyslel zapojení, aly paralerně fungoval s tlačítky na rychlost. Ideální by bylo přepsat soft , aby se enkodér využil i na jiné věci.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod efi » pon 05 led, 2009 7:20 am

Poenciometer na foto má.Aj návod je inný. Nesedí s tou verziou.
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

Příspěvekod TTJozsi » pon 05 led, 2009 4:55 pm

Ten rotačný kodér, asi som bol ja.
narýchlo:
kontakt od rotačného kodéra ide na schmitt trigger 40106 na odstránenie zákmitov. potom som na nete našiel dekodér pre rotačný kodér s 7474 ktorý má výstup impulzný podla otáčania, a tie budia tranzistory paralelne pripojené k tlačítku- šípky.
rotačný mám taký ktorý má aj tlačítko ,ked ho zatlačím sa zmení smer tlačítko SEL.
cca tak to funguje.
je super takto ovládať mašinku.
musím spraviť lepšie schémy ,lebo čo mám to sa nedá zverejniť(čmáranina)
TTJozsi

Sory za pravopis! :(
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Příspěvekod TTJozsi » pon 05 led, 2009 5:09 pm

Na webke kde sú aj minimaus aj ostatné je KONECNE zverejnené

XWL

Bezdrátový ovládač!

Idem do toho, ako som pozeral aj tam sa dá pripojiť rotačný kodér!

Konečne, žiadne káble!!!!!!!!!!!!!!!!
TTjozsi
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Příspěvekod efi » pon 05 led, 2009 6:04 pm

Prosím Ťa pošli mi to na môj mail.Už som Ti ho poslal.

Ďíky.
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

mini maus s potenciometrem

Příspěvekod michal_n_cz » pon 05 led, 2009 6:07 pm

efi píše:Poenciometer na foto má.Aj návod je inný. Nesedí s tou verziou.


No ja ten potenciometr zahlédl jen na posledních fotkách v manuálu, a samozřejmě hardware je předpřipravený. Je ještě nekde jinde?

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

XWL Bezdrátový ovladač

Příspěvekod michal_n_cz » pon 05 led, 2009 6:13 pm

TTJozsi píše:Na webke kde sú aj minimaus aj ostatné je KONECNE zverejnené

XWL

Bezdrátový ovládač!

Idem do toho, ako som pozeral aj tam sa dá pripojiť rotačný kodér!

Konečne, žiadne káble!!!!!!!!!!!!!!!!
TTjozsi

Taky jsem to dnes ráno objevil a už jsem studoval ty bezdrátové moduly http://www.telecontrolli.com/eng/default.html a http://www.aurel.it/
no co tam je použito je takové jednoduché laciné jednosměrné řešení, uvidím. Jen jsem koukal že PIC16F690 je u gme.cz jen na objednávku..,

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

rotační enkodér pro Minimaus

Příspěvekod michal_n_cz » pon 05 led, 2009 6:20 pm

TTJozsi píše:Ten rotačný kodér, asi som bol ja.
narýchlo:
kontakt od rotačného kodéra ide na schmitt trigger 40106 na odstránenie zákmitov. potom som na nete našiel dekodér pre rotačný kodér s 7474 ktorý má výstup impulzný podla otáčania, a tie budia tranzistory paralelne pripojené k tlačítku- šípky.
rotačný mám taký ktorý má aj tlačítko ,ked ho zatlačím sa zmení smer tlačítko SEL.
cca tak to funguje.
je super takto ovládať mašinku.
musím spraviť lepšie schémy ,lebo čo mám to sa nedá zverejniť(čmáranina)
TTJozsi

Sory za pravopis! :(


nějaký klopák to mě taky napadlo a přes optočleny paralerně k těm tlačítkům. Taky mám ten s tlačítkem. Má 30 impulzů na otáčku, chci to vyzkoušet pro 28 jízních stupňu to bude akorát, ale pro 128 to už budu muse točit a točit:-) uvažuju to vyzkoušet.

Nemáš prosím nějaký link na ten obvod s 7474 - hledal jsem na netu marně, asi je to součást nějaké jiné konstrukce.

díky

Michal
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod TTJozsi » úte 06 led, 2009 8:36 am

Tu je ten link na ten rotačný kodér- dekoder s 7474


http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_ckt10_3.htm

ja tam mám narotačný 24 impulzovú a krásne to ide aj na 128 rýchlostních stupnov len ozaj treba točiť a točiť. ja používam len 28 a to bohate stačí.
ved aj multimaus aj lokmaus 2 používa 28 rýchl. stupnov.

XWL jednosmerné to stačí , ved potrebujeme ovládať len mašinku, na nastavenie CV tam máme minimaus. zatial všetky dekodéry som nastavoval s ním až do cv 342 v POM mode MX640 zimo. Mám tam nahratú ludmilu od ESU.

Páni nemá náhodou niekto spravený booster od merga? niak mi to nechce fungovať. v klude to má odber 1A.

TTJozsi
[/url]
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Příspěvekod Myšpulín » stř 07 led, 2009 5:47 am

TTJozsi, díky za odkaz, něco takhle jednoduchého a já nad tím špekuluji již delší dobu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod TTJozsi » stř 07 led, 2009 10:59 am

Rád som pomohol.
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Mini maus s encodérem

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 08 led, 2009 3:16 am

TTJozsi píše:Tu je ten link na ten rotačný kodér- dekoder s 7474

http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_ckt10_3.htm

TTJozsi


To je super s těma klopákama - díky moc! Už jsem to studoval. Ten Schmitt trigger použiju spíše 74HC14 než 40106 - uvnitř stejný jen má lépe uspořádané vývody pro toto zapojení návh plošňáku atd., když se zapojují dva za sebe. Jen ho nemám teď po ruce asi prozatím to nahradím dvěma obyč. hradly NAND za sebou 7400 nebo 4011 tak nějak. Ještě si úplně nejsem jistý kam zapojit vývod klopáku reset - asi by neměl u CMOS obvodů zůstat nezapojený vývod? Právě jsem testoval Minimaus s centrálou LVZ100 - perfektní. Zkoušel jsem různé věci v kombinaci s dalšími ovladačí co se týká přebírání zobrazení funkcí na displeji - nejlíp to funguje s LH100 a v podstatě s Multimausem. S LH90 a Simplemaus je trochu problém když ovládám loko jedním ovladačem a přeberu ji druhým tak se to korektně nezobrazuje (zapnutí funkcí a směr, na Minimaus pak i aktuální rychlost) - musí se buď odpojit od Xpressnetu a znovu zapojit nebo ručně znovu zadat adresu - pak se to už zobrazí korektně.
Ještě Joszi - jaký si požil displej?, běžně se prodávají takové docela široké (cca 82-85 mm) + stěna krabičky a to my na ovladač přijde moc velké. Koukal jsem po webu a menší sice jsou, ale asi špatně dostupné.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Booster MERG

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 08 led, 2009 3:31 am

TTJozsi píše:Páni nemá náhodou niekto spravený booster od merga? niak mi to nechce fungovať. v klude to má odber 1A.

TTJozsi

To stavíš ten 5-ti ampérový? Taky jsem o něm kdysi uvažoval, ale 5A je zbytečně moc - "svářečka". Lépe kolejiště napájet více slabšími 2-3A. Já používám LV101 a mám jeden neoživený SPAX a nějaké ještě nesestavené.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod TTJozsi » čtv 08 led, 2009 10:55 am

menšie displeje sú ale nemajú podsvietenie, a to je v tme problém.
ja mám 2x16 väčší cca130mm s podsvietením, a menšiu klasiku 85mm s podsvietením.

len ešte musím vyšpekulovať niečo aby aj tlačítka boli podsvietené.
na vlaky net v dcc mám obrázok o prototypu. je to trošku veliké ale funguje to. dalšia bude menšia a zabudovaná v ovl.paneli.
TTJozsi
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků