Ovládání přes PC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod j1r1 » sob 23 črc, 2016 5:37 pm

@HonzaM: "Pokud jde o "DCC++ centrálu za 300 Kč", nepleť lidem hlavu a nepředstírej že za tuto cenu budou mít centrálu k níž lze rovnou připojit výstup do kolejiště a třeba ovladač a je hotovo, ono je potřeba kolejový signál zesílit, mít napájecí zdroj, atd. - stačí si přečíst článek na nějž odkazuješ, co všechno je ještě potřeba doplnit. "

Centrálu, k níž lze rovnou připojit výstup do kolejiště (a programovací kolej!) a počítač (to je v názvu tohoto vlákna) lze včetně napájecího zdroje pořídit za 325,92 Kč, např. takhle :
http://www.ebay.com/itm/AC-100-240V-TO- ... yKXmD3iM4w
http://www.ebay.com/itm/UNO-R3-ATmega32 ... KynCkjet2A
http://www.ebay.com/itm/L298P-Shield-R3 ... Swvg9Xel~I

Doplnit je potřeba USB kabel, vlastnictví počítače se předpokládá. Ano, je potřeba si pohrát s programováním. Pomoc poskytne komunita - to je u Open Source projektů normální. Pokud tomu HonzoM nevěříš, zkus si to, zvládli to začátečníci, třeba to dáš i ty.
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Michal Vaniš » sob 23 črc, 2016 7:42 pm

HonzaM píše:
fulda píše:Tak to máš malinko problém, ale prozradím ti sladké tajemství, posuň pohled o kousek vejš.

Jindro, můžeš mi prozradit kam? Dej se printscreen a ukaž mi kde máš na mysli. Mimochodem, vážím si Tě jako odborníka, ale s těmi jízlivostmi jsi poněkud trapný a zbytečně se shazuješ. Ale jestli to Tvému egu dělá dobře, tak v tom klidně pokračuj.



Jindra určitě myslel, podívat se na původní sestavu příspěvku na stránce 5 tohoto tématu,
přesněji
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=184&start=60 přibližně uprostřed.
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Re:

Příspěvekod michal_n_cz » sob 23 črc, 2016 10:25 pm

matyrosecky píše:
cZip píše:
Jinak se nemusi nikde nic vrtat staci si udelat kabel...


Jak udelat kabel? ja jsem trochu velky amater :). Nebo jaky kabel? a da se ten kabel i sehnat? Kdyztak, kde.


Přece je to na těch stránkach popsané - stačí spojit dva a dva dráty:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00004.htm
Obrázek
Obrázek
ono tam sice neni vysloveně schema ale je to 1-3 a 6-5 - odjinud tento obrázek:
Obrázek
Takže potřebuješ ten Rj konektor 6/6, na ten nakripovat na vhodný 6-pin kabel a na druhy konec napájet přímo canon 9 nebo k němu připájet další kabel od myši jako třeba Houmr. Nepoužité dráty zaizolovat. Koupit se to nedá, musíš vyrobit sám nebo požádat někoho v okolí kdo zvládne. Konektory i drát by mohli mít např. GME nebo podobné prodejně s elektrosoučástkami. RJ konektor se musí nakrypovat spec. kleštěmi - v některých krámech to nakripování jsou schopni zajistit.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Jirka_US » ned 24 črc, 2016 3:40 am

Pokud by šlo jen o jednoduché ovládání výhybek, je možné použít třeba centrálu Roco z21 a výhybky ovládat z tabletu nebo smartphonu.
Viz reseni DCC++.

Pořád ale zůstává nezbytnost pořízení dekodérů pro ovládání přestavníků výhybek
Pokud se pouzije DCC++ neni nutne pri rozumne velikosti kolejiste.

Obávám se ale že představa jednoduchého a levného řešení se základní "centrálou Roco" je zcela mimo realitu.
Neni, viz cena 3xxKc za DCC++, nejedna se o zert, to je skutecna cena za plnohodnotne reseni digitalu (ikdyz bez Roco kostky) ovladane pres pocitac pomoci tabletu nebo chytreho telefonu.

to HonzaM:
Pokud jde o "DCC++ centrálu za 300 Kč", nepleť lidem hlavu a nepředstírej že za tuto cenu budou mít centrálu k níž lze rovnou připojit výstup do kolejiště a třeba ovladač a je hotovo....
Ja nic nepredstiram, to je realita dnesnich dnu. Presne jak psal fulda: "9 let ve svete pocitace je hodne".

ono je potřeba kolejový signál zesílit, mít napájecí zdroj, atd. - stačí si přečíst článek na nějž odkazuješ, co všechno je ještě potřeba doplnit. Je potřeba si pohrát s programováním, aby to bylo schopné komunikovat se zmiňovaným tabletem nebo smartphonem.
1) Programovat neni nic treba - nahrani SW trva asi tak do 10s a neni o nic slozitejsi nez upgrade jine centraly
2) Koncovy stupen obstarava "motor shield", ktery ma na rozdil od NanoX (DIY) vystup i na programovaci kolej, takze muzes soucasne s jizdou i programovat dekodery
A to samozrejme bez cvakajiciho rele.
3) Jako napajeci zdroj lze pouzit FZ1.
4) Nastaveni v JMRI pro tablet neni nijak slozite.
6) Ja pouzivam jako ovladac bezdratovy ovladac BT ala Fred, porizovaci naklady ca.15 dolaru, ktery jsem ti jiz vysvetloval.
7) Na rozdil on NanoX(DIY) neni treba nic bastlit, pajet, leptat plosny spoj atd.
Sestaveni je velmi jednoduche. Arduino deska se secvakne s motor shield, propoji se piny dle navodu (zalezi na typu shieldu), do sroubovaci svorkovnice se pripoji zdroj napajeni a z teze svorkovnice se vyvedou 4 vodice: 2 do koleji a 2 na programovaci kolej ( s moznosti vycteni CV) .

Jinak pokud se tyka detektoru a pripojeni vyhybek, tak na rozdil od tveho reseni je muze pripojit primo k centrale k IO pinum, u vyhybek pres ULN2803 nebo tranzistory, detektory napr. dle lokopina, zbytek se da pouzit na osvetleni domecku, lampicek atd. U provedeni Mega je tech vstupu/vystupu vice nez 40.
Takze dotycny usetri docela slusny balik penez oproti tvemu navrhovanemu reseni, ktery muze utratit za modely anebo za kozich pro manzelku a cela rodina bude spokojena....

OT: to HonzaM, sidlo, Michal Kubista, panove pokud vas mohu zdvorile pozadat, nez se zacnete vyjadrovat k mym prispevkum, tak si laskave peclive prectete o cem je tema, na co reagujete a pokud neco hodnotite, poucujete nebo dokonce jste se postavili do role soudce co se smi publikovata co ne, tak zacnete nejdrive u sebe a hlavne pouzivejte pouze fakta nikoliv domnenky, dohady, zamezite tim zmatkum a vsemoznym dohadum. Dekuji
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod sidlo » ned 24 črc, 2016 8:16 am

Jirka_US píše:OT: to HonzaM, sidlo, Michal Kubista, panove pokud vas mohu zdvorile pozadat, nez se zacnete vyjadrovat k mym prispevkum, tak si laskave peclive prectete o cem je tema, na co reagujete a pokud neco hodnotite, poucujete nebo dokonce jste se postavili do role soudce co se smi publikovata co ne, tak zacnete nejdrive u sebe a hlavne pouzivejte pouze fakta nikoliv domnenky, dohady, zamezite tim zmatkum a vsemoznym dohadum. Dekuji


Na jednoznačný dotaz
matyrosecky píše:Jak udelat kabel? ja jsem trochu velky amater :). Nebo jaky kabel? a da se ten kabel i sehnat? Kdyztak, kde.


Jsem se dozvěděl
Jirka_US píše:Koncovy stupen obstarava "motor shield", ktery ma na rozdil od NanoX (DIY) vystup i na programovaci kolej, takze muzes soucasne s jizdou i programovat dekodery
A to samozrejme bez cvakajiciho rele.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod fulda » ned 24 črc, 2016 8:59 am

Michal Vaniš píše:
HonzaM píše:Jindro, můžeš mi prozradit kam? Dej se printscreen a ukaž mi kde máš na mysli. Mimochodem, vážím si Tě jako odborníka, ale s těmi jízlivostmi jsi poněkud trapný a zbytečně se shazuješ. Ale jestli to Tvému egu dělá dobře, tak v tom klidně pokračuj.

Jindra určitě myslel, podívat se na původní sestavu příspěvku na stránce 5 tohoto tématu,
přesněji
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=184&start=60 přibližně uprostřed.


Jindra myslel podívat se na datum jakéhokoli jiného příspěvku v tomto vlákně.
... a taky pochopitelně myslet dřív než píšeš.

Jinak nemá cenu do této žumpy nic dalšího psát, jsou tady dva lidi, kteří se snaží propagovat pitomosti neužitečné pro uživatele a když jim k tomu něco napíšu, tak se budou tvářit děsně uraženě.

Podle mého názoru je dost blbost vyprávět něco o tom, jak si pořídit skvělou centrálu za 300, když si jí musím doprogramovat a dodělat někomu, kdo se na začátku ptal, jak se připojí sériovej kabel do PC. To samé je psaní o centrále s LocoNetem, na to mám velmi vyhraněný názor, už jsem si tu všiml, že se Honzovi podařilo nanutit LocoNet několika uživatelům a ti jsou pak poměrně dost nešťastní z toho, jak musí všechno řešit sami a nejlépe za dost velké peníze.

Lidi, kteří se ptají na základní věci (jak připojit kabel), potřebují dostat základní set, který bude fungovat podle obrázkového návodu, protože nejsou ochotni číst písmenka a už vůbec ne v cizím jazyce.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Re:

Příspěvekod fulda » ned 24 črc, 2016 9:14 am

matyrosecky píše:Jak udelat kabel? ja jsem trochu velky amater :). Nebo jaky kabel? a da se ten kabel i sehnat? Kdyztak, kde.

Jestli máš Roco set MultiMaus + 10764, tak si kup TOHLE,
Dej do poznámky že to chceš i s kabelama a je to. To se vrazí do konektoru slave na 10764 a do USB v počítači a hned to funguje samo od sebe a ještě ti zůstane zachovaná MultiMaus. Všechna ostatní presentovaná řešení (i to Houmrovo) jsou založená na tom, že dáš MM do šuplíku a už jí nikdy nepoužiješ.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Jirka_US » ned 24 črc, 2016 11:37 am

Lidi, kteří se ptají na základní věci (jak připojit kabel), potřebují dostat základní set, který bude fungovat podle obrázkového návodu,
Ano ten obrazkovy navod pro centralu DCC++ za 300Kc je zde:
http://www.clubncaldes.com/2016/02/buil ... for-8.html
Pro neznale anglickeho jazyka bych si dovolil volne prelozit posledni vetu:
Mejte radost, mate centralu s nejlepsim pomerem cena/kvalita!!!!!
a video zde (zalozka video):
https://www.youtube.com/channel/UCJmvQx ... -_rZw/feed

když si jí musím doprogramovat
Patrne doslo k nepochopeni projektu DCC++, nic se "nedoprogramovava". Nahrani kodu je na urovni "upgradu" centraly ne-li jednodussi.

Na jednoznačný dotaz

matyrosecky píše:
Jak udelat kabel? ja jsem trochu velky amater :). Nebo jaky kabel? a da se ten kabel i sehnat? Kdyztak, kde.



Jsem se dozvěděl

Jirka_US píše:
Koncovy stupen obstarava "motor shield", ktery ma na rozdil od NanoX (DIY) vystup i na programovaci kolej, takze muzes soucasne s jizdou i programovat dekodery
A to samozrejme bez cvakajiciho rele.


Pane kolego zanechte prosim te demagogie, nic vas to nestoji. Ja jsem odpovidal na tento dotaz:
Uvedenou adresu se mi nepodaŕilo otevřít. Problémů je několik, za prvé jak propojit centrálu s PC, za druhé jak propojit centrálu s jednotlivými prvky, za třetí jaký použít ovládací software. Pokud by šlo jen o jednoduché ovládání výhybek, je možné použít třeba centrálu Roco z21 a výhybky ovládat z tabletu nebo smartphonu. Pořád ale zůstává nezbytnost pořízení dekodérů pro ovládání přestavníků výhybek. Obávám se ale že představa jednoduchého a levného řešení se základní "centrálou Roco" je zcela mimo realitu.
A celkem jasne je tam uvedena citace k cemu se ma odpoved vztahuje a dotycny dostal ode mne podrobnou odpoved, jak zrealizovat digital ovladany pres PC, protoze o moznosti DCC++ za 300Kc pravdepodobne vubec nevedel. A to jeste pote kdyz mu Bohous odpovedel: "Ať to Houmr psal před 10 lety, nebo letos, není to vhodné řešení.". Tedy to propojeni pres seriovy port. V podobnem duchu vas prispevek "Není to zbytečně riskantní řešení hrabat se v centrále,"

Ale hlavne fulda nejak zapomnel u to sveho reseni zminit, jak dotycny bude cist CV....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod BohousP » ned 24 črc, 2016 1:24 pm

Mě to tak připadá, jako když na otázku: "Jak mám připojit noční lampičku, když mi nestačí šňúra až do zásuvky?" odpoví jeden odborník "Kupte si ČEZ a případně i rozvodné závody" a druhý doporučí nákup Microsoftu, protož s tím se dá dělat vše ....

Ale vážně: Nikdy jsem netvrdil, že řešení pomocí Arduina není použitelné. Naopak, sám ho propaguji. A kdybych dnes přecházel na digitál, asi bych se dal také touto cestou. Nyní z něj využívám jen vybraná řešení. Ale Jirko, nezlob se, pokud někdo nemá základní představu o tom, jak digitální řízení modelové železnice funguje (netvrdím, že je to případ tohoto tazatele, ale sám píše, že je začátečník), Arduino mu bude stejně platné, jako ta hvězdná sestava, co tu doporučoval HonzaM. Prostě, nejdřív něco nastudovat a potom si vybere řešení i sám. Máš snad jiný názor?

A pokud jde o citace: Už ti někdo vytýkal, že tady zavádíš nějaký vlastní standard (kurzíva). Absolutně nepřehledné řešení. Editor tohoto fóra dovede citovat pomocí "Quote" je to přehledné a jednoduché. Dá se pooužít i v manuální úpravě textu. To, co děláš ty, vede k tomu, že člověk tvoje příspěvky přestává číst ... Pak je nemusíš ani psát.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod BohousP » ned 24 črc, 2016 1:28 pm

Jirka_US píše:Lidi, kteří se ptají na základní věci (jak připojit kabel), potřebují dostat základní set, který bude fungovat podle obrázkového návodu,
...
Ale hlavne fulda nejak zapomnel u to sveho reseni zminit, jak dotycny bude cist CV....


Člověk, který se ptal na připojení kabelu, určitě nebude potřebovat číst CV, alespoň dlouhou dobu ještě ne ... Pak si klidně může koupit DCC++.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Jirka_US » ned 24 črc, 2016 2:54 pm

pokud někdo nemá základní představu o tom, jak digitální řízení modelové železnice funguje (netvrdím, že je to případ tohoto tazatele, ale sám píše, že je začátečník), Arduino mu bude stejně platné, jako ta hvězdná sestava, co tu doporučoval HonzaM. Prostě, nejdřív něco nastudovat a potom si vybere řešení i sám. Máš snad jiný názor?

1) To samozrejme mam, pokud je to zacatecnik tak DCC++ je idealni cesta jak zacit s digitalem.Ten navod je docela dost podrobny a urcite to zvladne rychleji nez se nauci ovladat mys.
2) Pokud to dotycneho prestane bavit, tak investoval 300Kc....Krome toho si myslim, ze prodat 2 desky za 300Kc bez ztraty "kyticky" nebude problem.
3) Na to, aby clovek potreboval provozovat digital nepotrebuje dlouhosahle studovani a je to presny opak toho co delaji profi vyrobci na zapad od hranic CR. S pristupem neco nastuduj a pak prijdi by neprodali temer nic.
4) Ten hlavni duvod, proc tady neustale opakujete, ze si dotycny ma neco nastudovat, je proste fakt, ze nejcasteji citovane stranky pouzivaji moralne zastaralou sbernici a s tim spojene vsechny potize, podivej se jen kolik je treba dratovani. Neni pak divu, ze sem pisou lidi prispevky o Temelinu a apod. Akorat zapomneli dodat, ze si vybrali chybny system hned na zacatku a ze jim to nekdo poradil zde na DF....
5) A kdyz uz prijde na to uceni tak, DCC++ a open source je dle meho nazoru idealni didakticka hracka/pomucka na rozdil od vetsiny profi vyrobku, do kterych dotycny nevidi.
6) Stale jste jasne neodpovedeli, jak provozovat digital s napetim, ktere neodpovida NMRA napr. pro velikost TT, tak aby dotycny dodrzel zarucni podminky napr. u modelu Tillig. na to jaksi opet fulda zapomnel...S DCC++ muze modely of firmy Tillig bez potizi provozovat aniz by porusil zarucni podminky.

Člověk, který se ptal na připojení kabelu, určitě nebude potřebovat číst CV, alespoň dlouhou dobu ještě ne ... Pak si klidně může koupit DCC++.
Patrne ti unikla informace, ze ten kabel potrebuje proto, aby mohl ridit kolejiste pres PC. A v tom pripade cteni CV a spravne nastaveni dekoderu je docela zasadni vec.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Brejla » ned 24 črc, 2016 3:10 pm

Jirka_US píše:pokud někdo nemá základní představu o tom, jak digitální řízení modelové železnice funguje (netvrdím, že je to případ tohoto tazatele, ale sám píše, že je začátečník), Arduino mu bude stejně platné, jako ta hvězdná sestava, co tu doporučoval HonzaM. Prostě, nejdřív něco nastudovat a potom si vybere řešení i sám. Máš snad jiný názor?


Koukám, že toto DF jde pěkně do kopru. Když se tu za největšího odborníka na digitální řízení pasuje mistr, který není schopen řádně vložit ani citaci, tak to snad už nepotřebuje žádný jiný komentář. :cry:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod michal_n_cz » ned 24 črc, 2016 3:39 pm

Tohle vlákno bylo pár roků úplně mrtvé, pak jednoduchý dotaz - na je to jednoduchá odpověd - vše ostatní jsou jen Vaše nějaké domněnky proč a na co to tazatel chce - je tak?

Já samozřejmě chápu, že každý má své nejlepší či nejlevnější řešení. Ano na všem je něco zajímavého či to stojí za pozornost. Takto je to ale nepřehledné. Proto navrhuji:

Jirka_US: Založ na DCC++ prosím nové extra vlákno, ať je to vše na jednom místě - určitě to za to stojí. Bude to pro všechny případné zájemce přehlednější a určitě to prospěje k rozvoji komunity uživatelů.

HonzaM: já chápu, že když centrálu DR5000 prodáváš. Je to nepochybně zajímavý produkt se zajímavými vlastnostmi, ale netlač to prosím za každou cenu všude - to je plýtvání municí - střílení do vzduchu...
P.S. Sám po tom pošilhávám, ale přijde mi divný pořizovat další - čtvrtou centrálu...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod BohousP » ned 24 črc, 2016 3:52 pm

michal_n_cz píše:Tohle vlákno bylo pár roků úplně mrtvé, pak jednoduchý dotaz - na je to jednoduchá odpověd - vše ostatní jsou jen Vaše nějaké domněnky proč a na co to tazatel chce - je tak?

Já samozřejmě chápu, že každý má své nejlepší či nejlevnější řešení. Ano na všem je něco zajímavého či to stojí za pozornost. Takto je to ale nepřehledné. Proto navrhuji:

Jirka_US: Založ na DCC++ prosím nové extra vlákno, ať je to vše na jednom místě - určitě to za to stojí. Bude to pro všechny případné zájemce přehlednější a určitě to prospěje k rozvoji komunity uživatelů.

HonzaM: já chápu, že když centrálu DR5000 prodáváš. Je to nepochybně zajímavý produkt se zajímavými vlastnostmi, ale netlač to prosím za každou cenu všude - to je plýtvání municí - střílení do vzduchu...
P.S. Sám po tom pošilhávám, ale přijde mi divný pořizovat další - čtvrtou centrálu...


Vystihl jsi to úplně jednoznačně. Až na to, že tuto radu jsem prnímu a největšímu odborníkovi na vše doporučil poprvé asi před 4 lety a od té doby pokaždé, když začne prosazovat jen tu svou pravdu (tehdy ještě nepsal o Arduinu, ale on má vždy něco, co je nejlepší). Kam napíše, tam končí veškerá diskuze. Vlákno o Arduinu jsem už založil, můžeš se podívat, jak dopadlo ... (http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=10122
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod BohousP » ned 24 črc, 2016 4:18 pm

Jirka_US píše:...
3) Na to, aby clovek potreboval provozovat digital nepotrebuje dlouhosahle studovani a je to presny opak toho co delaji profi vyrobci na zapad od hranic CR. S pristupem neco nastuduj a pak prijdi by neprodali temer nic.

Ano, pokud to zákazník chce jako drahou hračku, tak máš pravdu. Bohužel, většina výrobců to tak také bere. Pak zákazník jen nakupuje nesmyslně předražené komponenty. Pár skutečných modelářů, kteří jdou až do jádra, žádného výrobce nezajímá.
Jirka_US píše:...
4) Ten hlavni duvod, proc tady neustale opakujete, ze si dotycny ma neco nastudovat, je proste fakt, ze nejcasteji citovane stranky pouzivaji moralne zastaralou sbernici a s tim spojene vsechny potize, podivej se jen kolik je treba dratovani. Neni pak divu, ze sem pisou lidi prispevky o Temelinu a apod. Akorat zapomneli dodat, ze si vybrali chybny system hned na zacatku a ze jim to nekdo poradil zde na DF....

Chápu, že máš poněkud americký přístup. Marketing a demagogické prosazování jedné pravdy nepotřebuje myslícího příjemce. Proto něco studovat není "In".
Zajímavé, že na jedné straně píšeš o NMRA a jedním dechem o morálním zastarání sběrnice, ale nenapíšeš které. Chceš snad tvrdit, že Arduino to řídí silou myšlenky? To, co tam běhá, jsou jednoznačně signály odpovádající S88 a Xpressnetu.
Jirka_US píše:...
6) Stale jste jasne neodpovedeli, jak provozovat digital s napetim, ktere neodpovida NMRA napr. pro velikost TT, tak aby dotycny dodrzel zarucni podminky napr. u modelu Tillig. na to jaksi opet fulda zapomnel...S DCC++ muze modely of firmy Tillig bez potizi provozovat aniz by porusil zarucni podminky.

Možná sis nevšiml, ale NMRA je US norma, v Evropě je platná NEM (i když v mnohém jsou společné). Doporučuji přečíst, je tam jasně zmíněno i TT, které je v USA téměř neznámé. A pokud máš pocit, že to tak není, např. NanoX 2015 umožňuje nastavení zdroje trakčního napětí od nuly ... Takže, jako obvykle, zase kecáš úplně mimo.

Mimochodem, všiml sis formát citování v tomto příspěvku? Co mu říkáš? Makačka na bednu, že? Je na to potřeba hodně studovat?

Ale myslím, že tazatel odpověď dostal, ty jsi zaprasil další vlákno a můžeš se spokojeně přesunout zase jinam. Tady to už snad nikdo číst nebude ...
BTW, Digitrax jsi už odepsal? Také používá zastaralou sběrnici?
Naposledy upravil BohousP dne pon 25 črc, 2016 6:23 am, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: romino a 7 návštevníků