Ovládání přes PC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Příspěvekod Igor Kmet » čtv 01 bře, 2007 9:11 pm

Michal Dalecky píše:Dnes jsem s kolegou Nemcanskym konzultoval Rocomotion. Myslim, ze stoji za to informovat vas o tomto vyrobku ROCO trochu vice. Technicka podpora DCC ROCO je az na Multimouse temer nulova. Asi tedy bude lepsi Rocomotion poridit a udelat pro vas test. Zejmena proto, ze za pomerne vyhodnou cenu ziskate centalu s vystupem na programovaci kolej, rozhrani pro pc (RS 232), software RailCo a zpetnou vazbu. Pokud vezmete pocitac jako ovladac, tak jiz muzete podridit booster a trafo (treba ze setu ROCO nebo i Lenz) a mate kompletni DCC system se vsim vsudy. Celek stoji pod 5tis. Kc., coz je nizsi cena nez samotna licence pro RailCo. Pro poradek pripominam, ze centralu ma ROCO integrovanou do ovladacu (multi i lokmouse). Cerna skrinka ze setu je booster. Samotnou centralu integruje ROCO prave pouze do Rocomotion. Vystup na programovaci kolej a zpetnou vazbu ma ze vsech komponent take pouze Rocomotion. Bude potreba vyzkouset rocomotion ve spojeni s boosterem Lenz a pokud to poezi, tak mame dobre reseni a dobre penize. Toto je urcite dobra zprava i pro vlastniky setu ROCO. Prave diky nulove technicke podpore jsou tyto informace pro me novinkou a musim zmenit i popisy u vyrobku v shopu.


Ja som skusil opacne garde . Tj zostavu ROCO MM plus 10764( skutocne je to len booster , ziadny mikropocitac dnu) som pripojil k lenzovmu USB ( cez slave port 10764).
Cez Lenz SW LI-USB Farhpult som dokazal ovladat pohyb lokomotivy ale uz zapnutie svetiel nie. Ked som spustil Railco a nadefinoval digitalny system ( Setup Digital System) na Lenz Digital USB zahlasilo mi ze nie je schopne pripojit digitalny system cez USB a pochpoitelne som uz nedokazal ani spustit lokomotivu. Povodne som predpokladal ze ROCO spolupracuje z Lenz a ze si budu rozumiet ale nie je to asi tak.Ich komunikačné jazyky na X presnete su asi ine.

Moje doporucenie je skutocne dobre zvazit do akeho digitalneho systemu sa pustit a kto to mysli s digitalom vazne mal by zacat Lenz 100 alebo niecim ekvivalentnym a postupne to rozsirovat. Inac MM je skutocne elegantny ovladac k Lenzu len este musim skusit jeho plnu funkcnost
Igor Kmet
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 05 led, 2007 11:25 am

Příspěvekod Houmr » pát 02 bře, 2007 3:14 pm

Budu se těšit na další informace o Rocomotion. Určitě za ty peníze, pokud by to tak bylo, jak píše Michal, tak bych asi do Rocomotion šel. Už jen proto, že je to vše v jednom i se SW a nemusel bych zbytečně špekulovat co a jak. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Igor Kmet » pát 02 bře, 2007 4:00 pm

Pozor . Railco sa nerovna Rocomotion . Rocomotion je zjednodusena verzia Railco . Uz ked porovnate navody tak 259 voci 131 stranam. A podpora od Roca digitalu slabsia. Staci porovnat info na webe.Povodne som tiez chcel ist cestou roca a uz som pri Lenzovi.
Igor Kmet
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 05 led, 2007 11:25 am

Příspěvekod Houmr » pát 02 bře, 2007 5:48 pm

No na druhou stranu já nechci po tom ovládání zase tak moc. Postavit vlakovou cestu a zastavit před semaforem a možná nějakou tu vazbu. Neplánuji žádný automatický provoz. Uvidíme co napíše Michal o zkušenostech. Přijde mi to jako s mobilem, umí toho hodně, ale člověk z toho použije půlku a to kdo ví jestli. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 02 bře, 2007 8:08 pm

Houmr píše:No na druhou stranu já nechci po tom ovládání zase tak moc. Postavit vlakovou cestu a zastavit před semaforem a možná nějakou tu vazbu. Neplánuji žádný automatický provoz. Uvidíme co napíše Michal o zkušenostech. Přijde mi to jako s mobilem, umí toho hodně, ale člověk z toho použije půlku a to kdo ví jestli. :lol:
Z vlastni zkusenosti po mesici, co vlastnim plnou verzi myslim, ze z RailCo v beznem provozu na pripravovanem kolejisti po vsech pripravach a doladeni ceske navestni soustavy vyuziju tak z 60%. Zbytek nevyuziju. Rocomotion mozna nebude mit prave specializovane funkce. Navic si to kazdy muze stahnout ze stranek Roco a Freiwald a vyzkouset ci porovnat s RailCo sam.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod dan » pát 02 bře, 2007 10:25 pm

Jo mě by taky stačilo jen postavit vlakovou cestu + přepnutí návěstidel, ale nejdřív uvidím jak budu zvládat ovládat kolejiště pomocí multimyše+ rocomyše 2 a vzhledem k tomu že mě víc baví stavba než ježdění tak je taky možné, že až kolejiště dodělám půjde do světa a začnu stavět nové složitější a na něj již použiju komplet pc ovládání.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Problémy s AutoTrainem

Příspěvekod jares » pát 23 bře, 2007 9:58 am

Dobré poledne,

zakoupil jsem Traincontroller, vybavil úseky detektory a mám problém, že vlak cílový blok projede a krouží pořád dokola. Nemáte nějaké zkušenosti, co by to mohlo způsobit? Napadlo mne zda nevadí, že mezi LR101 a LB101 mám cca 1,5 metru drátu (zatím mám jen 1 LR101 za účelem vyzkoušení co to umí). Další možností je že mám špatně definovaný rychlostní profil lokomotivy, ale dělají to všechny ...
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Problémy s AutoTrainem

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 23 bře, 2007 10:01 am

jares píše:Dobré poledne,

zakoupil jsem Traincontroller, vybavil úseky detektory a mám problém, že vlak cílový blok projede a krouží pořád dokola. Nemáte nějaké zkušenosti, co by to mohlo způsobit? Napadlo mne zda nevadí, že mezi LR101 a LB101 mám cca 1,5 metru drátu (zatím mám jen 1 LR101 za účelem vyzkoušení co to umí). Další možností je že mám špatně definovaný rychlostní profil lokomotivy, ale dělají to všechny ...


Zkoušel jsi zda detekce dojde do centrály a potom do počítače ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Problémy s AutoTrainem

Příspěvekod Igor Kmet » ned 25 bře, 2007 6:37 pm

jares píše:Dobré poledne,

zakoupil jsem Traincontroller, vybavil úseky detektory a mám problém, že vlak cílový blok projede a krouží pořád dokola. Nemáte nějaké zkušenosti, co by to mohlo způsobit? Napadlo mne zda nevadí, že mezi LR101 a LB101 mám cca 1,5 metru drátu (zatím mám jen 1 LR101 za účelem vyzkoušení co to umí). Další možností je že mám špatně definovaný rychlostní profil lokomotivy, ale dělají to všechny ...


Aby sa to dalo rozseknut ci sa jedna o SW alebo HW chybu pomocna otazka: Ked nabehne loko na prislusy blok kde ma zastat rozsvieti sa sa prislusny blok na obrazovka PC na cerveno?
Igor Kmet
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 05 led, 2007 11:25 am

Příspěvekod Houmr » stř 27 čer, 2007 5:15 pm

Michale, jak to vypadá s testem Rocomotion :?: Eventuálně s nějakým článečkem :?:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Ovládání přes PC

Příspěvekod mallman » úte 11 zář, 2007 5:12 pm

Zdravim všechny modelaře, měl bych prosbu kdo poradí s dcc roco.Mám centralu a lokmaus2 a chtěl bych to ovládat přes PC. nevím jestli je to možné a co vše budu dále potřebovat a jaký SW, Dík moc za rady
mallman
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11 zář, 2007 5:12 pm

Příspěvekod Houmr » úte 11 zář, 2007 5:20 pm

Mluvil jsem s Michalem, časem by měl udělat test Roco - Rocomotion, takže vydrž. Je to zesilovač se software a připojením k PC. Komponenty z Roco setu samozřejmě budeš moci využít.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod Igor Kmet » úte 11 zář, 2007 5:35 pm

mallman píše:Zdravim všechny modelaře, měl bych prosbu kdo poradí s dcc roco.Mám centralu a lokmaus2 a chtěl bych to ovládat přes PC. nevím jestli je to možné a co vše budu dále potřebovat a jaký SW, Dík moc za rady


Môj názor...ak chceš ovládať kolajisko cez PC prejdi na lepší systém, kým si nevrazil do Roca veľa peňazí.Osobne som tiež zmenil značku... začal som ROCO MM a už budujem Lenza. Na môj vkus je podpora ROCA digitálu slabá. LM 2 využiješ ako ručný ovládač .

Ak ináč nedáš, tak SW je Rocomotion jeho súčasťou je HW na spojenie 10764 výstup Master so seriovým portom počítača. Spätné väzby sú ďalšia kapitola..
Igor Kmet
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 05 led, 2007 11:25 am

Příspěvekod Dřevorubec » stř 12 zář, 2007 11:36 am

Čistě český softík k ovládání kolejiště pomocí PC neexistuje?

AŽD Praha využívá při školení obsluhy JOP modelové kolejiště.Vyčetl jsem na jejich stránkách,že využívají komponenty od Lenze.


http://www.azd.cz/sluzby/vyukove-stredisko/
Dřevorubec
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 09 zář, 2007 7:46 am

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 12 zář, 2007 12:40 pm

Dřevorubec píše:Čistě český softík k ovládání kolejiště pomocí PC neexistuje?

AŽD Praha využívá při školení obsluhy JOP modelové kolejiště.Vyčetl jsem na jejich stránkách,že využívají komponenty od Lenze.


http://www.azd.cz/sluzby/vyukove-stredisko/


Existuje, ovšem otázka je nakolik je to prodejné.... :cry: :cry:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků