Ovládání přes PC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod fulda » ned 24 črc, 2016 4:42 pm

BohousP píše:
Jirka_US píše:Lidi, kteří se ptají na základní věci (jak připojit kabel), potřebují dostat základní set, který bude fungovat podle obrázkového návodu,
...
Ale hlavne fulda nejak zapomnel u to sveho reseni zminit, jak dotycny bude cist CV....

Člověk, který se ptal na připojení kabelu, určitě nebude potřebovat číst CV, alespoň dlouhou dobu ještě ne ... Pak si klidně může koupit DCC++.

On se na to hlavně neptal na čtení CV a já se mu snažím odpovědět na jeho jednoduchou a snadno pochopitelnou otázku a nepřidělat milion dalších komplexních.

Jirko, já vím že si myslíš že jedině to tvoje řešení je nejlepší, ale už se tu na fóru několikrát ukázalo, že se ti daří míchat přání a představy a vydávat je za skálopevnou realitu, tak se pokus se poučit a nepředváděj se.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod sidlo » čtv 28 črc, 2016 7:29 am

j1r1 píše:Centrálu, k níž lze rovnou připojit výstup do kolejiště (a programovací kolej!) a počítač (to je v názvu tohoto vlákna) lze včetně napájecího zdroje pořídit za 325,92 Kč, např. takhle :
http://www.ebay.com/itm/AC-100-240V-TO- ... yKXmD3iM4w
http://www.ebay.com/itm/UNO-R3-ATmega32 ... KynCkjet2A
http://www.ebay.com/itm/L298P-Shield-R3 ... Swvg9Xel~I

Doplnit je potřeba USB kabel, vlastnictví počítače se předpokládá. Ano, je potřeba si pohrát s programováním. Pomoc poskytne komunita - to je u Open Source projektů normální. Pokud tomu HonzoM nevěříš, zkus si to, zvládli to začátečníci, třeba to dáš i ty.


viz. druhý odkaz - byl jsem překvapen cenou. :!: Pozor, aby nedošlo k nějakému nepříjemnému zklamání. V odkazu na e-bay je sice hezký obrýzek Arduino UNO, ale když se odroluje dolů, tak v popisu je napsáno Base Plate for Arduino Uno R3, takže se jedná jen o holou desku bez součástek. Tak ať se někdo nespálí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod j1r1 » čtv 28 črc, 2016 1:05 pm

:) Ostražitost je vždy na místě. Vybral jsem nabídku eBay, protože je to garantovaný obchod. Vzhledem k tomu, že na Aliepress má Arduino Uno cenu 2,74USD včetně přepravy do ČR (dnešním kursovním středem 66,78 Kč), nepochybuji o tom, že mnou uvedený odkaz je skutečně osazená deska Arduino Uno R3 za cenu kolem 110Kč. Ale pro jistotu jsem napsal dotaz prodejci, takže to ještě doplním.
DOPLNĚNO 29.7.: Prodejce odpověděl a potvrdil, že jde o kompletní osazené Uno, tak jak je na fotkách.
Naposledy upravil j1r1 dne pát 29 črc, 2016 9:10 am, celkově upraveno 1
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 28 črc, 2016 2:28 pm

j1r1 píše::) Ostražitost je vždy na místě. Vybral jsem nabídku eBay, protože je to garantovaný obchod. Vzhledem k tomu, že na Aliepress má Arduino Uno cenu 2,74USD včetně přepravy do ČR (dnešním kursovním středem 66,78 Kč), nepochybuji o tom, že mnou uvedený odkaz je skutečně osazená deska Arduino Uno R3 za cenu kolem 110Kč. Ale pro jistotu jsem napsal dotaz prodejci, takže to ještě doplním.


Přesně tak, je spousta nabídek v rozmezí 70-110 často to je úplně to samé a přijde to stejně z jednoho logistického centra protože většina těch prodejců velkou část jen přeprodává (dropshipping - fyzicky nic nemají) Když pošlou něco jinýho nebo to nedorazí, tak se stejně vrací prachy - o nic nejde...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod sidlo » čtv 28 črc, 2016 2:47 pm

Připouštím, že ebay může každému nabízet něco jiného. Já pod odkazem vidím něco za 1,13 australských dolarů nebo za 20,64 Kč. A to se mi právě nechce věřit.
Přílohy
ebay_2016-07-28_ 16-39-09.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 28 črc, 2016 3:40 pm

sidlo píše:Připouštím, že ebay může každému nabízet něco jiného. Já pod odkazem vidím něco za 1,13 australských dolarů nebo za 20,64 Kč. A to se mi právě nechce věřit.


To je jinak - za 20,64 je ten Bluetooth Module - musíš zvolit select ten správný produkt a skočí správná cena. Prodejci to tak asi mají ve feedu. Důvod může být aby třeba ve výpisu při vyhledávání podle nejlepší ceny při příslušných klíčových slovech "UNO R3 ATmega328P CH340" se ta konkrétní nabídka řadila jako levnější, ale ve skutečnosti levnější koupíš jinde. Je to na ebay takový galimatiáš, číňani to tam tapetujou o 106, hlava nehlava, prostě kdo se moc nevyzná, tak koupí dráž a to jim jde. Není divu chcou taky občas nějaký cent vydělat. Můžou si to dovolit jelikož ebay dost asi šla individuálně s poplatky pro určitou skupinu prodejců dolů a možná i na nulu, protože v číně není rozhodně ebay jednička a ztratila tam dost pozice hlavně kvůli dotovaným čínským prodejním serverům a nevhodnému marketingu. Proto je ebay číňanama zahlcená. I mě volali, abych nabízel na ebay.com, .au, .fr, .es, .co.uk, .ca, že vše do konce prázdnin gratis atd.

Obrázek
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod j1r1 » čtv 28 črc, 2016 3:45 pm

Je to sdružená nabídka. V políčku "Model" si zvol CH340 UNO za AU$ 5.99.
(Druhá možnost je "HC-05 06" což je Mini USB Board za AU$ 1.13.)
Mimochodem, podívej na tuzemské obchody. Našel jsem ho za 194 Kč s DPH.
Naposledy upravil j1r1 dne čtv 28 črc, 2016 3:46 pm, celkově upraveno 1
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod BohousP » čtv 28 črc, 2016 3:46 pm

Smazáno, kolega byl rychlejší, viz příspěvek výše.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod sidlo » čtv 28 črc, 2016 7:25 pm

Děkuji za vysvětlení. Netušil jsem, že je ebay takhle rafinovanej. :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Ovládání přes PC

Příspěvekod workous » pát 29 črc, 2016 9:27 am

Pořád se učíme jak překonávat kulišárny obchodníků :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků