Dekodery PeLi

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dekodery PeLi

Příspěvekod belgarat » úte 13 úno, 2024 8:07 pm

Muzu se zeptat jake mate zkusenosti s dekodery PeLi https://www.espb.cz/peli-ld08051 ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekodery PeLi

Příspěvekod Zlámalík » stř 14 úno, 2024 12:15 am

Mám, dosud ale nenamontovaný. Po zkušenosti s lokodekodérem PeLi pro Rosničku a dekodéry PeLi pro osvětlení bych řekl, že když se člověk prokouše návodem a pochopí myšlenkové pochody tvůrce, funguje to skvěle - budu je kupovat i dál. Doporučím jeho starý web, nový web a fórum (pozor, každé je to jinde), je tam hodně informací a odpovědí na otázky, které se nutně vynoří.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Dekodery PeLi

Příspěvekod michal_d » stř 14 úno, 2024 6:13 am

Mám jej v 810 a jsem spokojen. Nastavení jsem provedl na jednu z přednastavených konfigurací. Mám ale dojem, že jsem musel dodatečně otočit směrové závislosti, podle návodu ze stránek to nebylo nic složitého. Do složitějšího programování jsem se radši nepouštěl. Jenom pozor na to, že v ceně dekodéru je jenom jedna deska s čelním osvětlením a druhá se musí dokoupit (to samé i pro 010). Hlavní výhoda po mě je, že se nic nemusí složitě drátovat a osvětlení je vyřešeno skutečně kompletně.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Dekodery PeLi

Příspěvekod belgarat » ned 18 úno, 2024 12:03 pm

Dalsi dotaz ;) nechci vymyslet kolo ... zrejme budu kupovat dekodery PeLi do Baafx, a zaroven bych zkusil postavit jednoduchy Pacuv funkcni dekoder ... ano, vim, ze je jednodussi a nema tolik vystupu jako napr. PeLi. Jak se u PeLi ta desticka pod stropem napoji na na privody a na osvetleni cel vozidla ? Delsi dratky k celu, cela pak nalepit na kastli a (delsi) dratky "nejak" priplacnout ke stene ? Jiny postup ? Jak to spojujete se sberacema na podvozku ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekodery PeLi

Příspěvekod michal_d » ned 18 úno, 2024 5:38 pm

Elektronika není moje silná stránka, ale třeba nějak takhle... Čelní desky propojené lakovanými drátky, drátky jsou vedené nad deskou dekodéru a mezi v místě dveří jsou vedené po sloupku karoserie. Zasklení jsem lepil až poté, což zajistí, že drátky nevlezou do průhledu oknem... Zapojení dekodéru pomocí 2 pinu dutinkové lišty, spoj se schová na WC. Interiér mám vytištěný, ale šlo by to i s originálním. Sběr proudu mám skrz PEHO ložiska. Obdobně mám řešený i 810 akorát k čelním deskám vede o drát víc a konektor pro spojení karoserie a pojezdu je 4 pinový...
20240218_182120.jpg

20240218_182136.jpg

20240218_182242.jpg
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků