Loko nejede

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Loko nejede

Příspěvekod zandas » sob 27 led, 2024 6:51 pm

Dobrý den, jdu si pro radu. Syn má již několik let sadu Piko SmartControl (ESU Mobile Control II) nyní si to opět složil a jednotka ICE 3 nejede. Efekty (světla, zvuky vše ok) i zvuk jízdy jednotky (zrychlení, zpomalení) funguje. Jen prostě nejede. Nevíte na co se zaměřit? Změnil něco v nastavení, nebo odešla část dekoderu? Pojezd ok, vyzkoušeno s dekoderem z jiné loko. Děkuji za rady a předem se omlouvám za svoji neodbornost.
zandas
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 lis, 2016 5:36 pm

Re: Loko nejede

Příspěvekod Zlámalík » pon 29 led, 2024 2:07 pm

Zatím se nikdo neozval - poprosím vás o dvě informace:
- Tento (vadný) dekodér v jiné loko funguje nebo se chová stejně?
- Co je to za dekodér?

Třeba pak budeme vědět víc a někdo z kolegů bude mít zkušenost.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Loko nejede

Příspěvekod zandas » pon 29 led, 2024 3:26 pm

- dekoder jsem v jiné loko nezkoušel, je tam zalepen a sposta drátu přez něj co prochází celou jednotkou. Navíc pokud není jednotka složena, samostatně nefunkční.
- je tam PIKO SmartDecoder 4.1 Sound 56456
zandas
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 lis, 2016 5:36 pm

Re: Loko nejede

Příspěvekod Pecka411 » pon 29 led, 2024 10:40 pm

Stalo se mi něco podobného s jiným dekodérem a jinou loko. Světla ok, ale nejela. Na prodejně to chvíli zkoumali, nakonec dle nich pomohl hard reset dekodéru.
Múžeš to zkusit taky (v návodu určitě bude, jak), jen nevím, co všechno to vymaže.
Pecka411
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10 říj, 2023 10:49 am

Re: Loko nejede

Příspěvekod Zlámalík » pon 29 led, 2024 10:54 pm

Reset: do CV8 zapsat hodnotu 8 (obvyklý postup). Tovární naprogramování by mělo zůstat.
Návod zde, níže ve stránce, EN i DE: https://www.piko-shop.de/en/artikel/ger ... 35153.html
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Loko nejede

Příspěvekod Ferys » úte 02 dub, 2024 6:42 am

Dobrý den, kolegové. Mohl bych poprosit znalé o pomoc? Brejlovec TT Roco s deskou od M. Černého a zvukovým dekodérem Zimo MS nejede. Zvuky fungují, ale při zadání „výkonu“ běží motor stále na volnoběh, jakoby výkon zadán nebyl.
Kolejiště řízené pomocí TC, centrála Lenz LVZ 100, ovladač Multimaus.
Myslím si, že k problému došlo v momentě řízení jiné lok. ovladačem MM a současného připojení dalšího ovladače LH01 do sítě a pokusem o doplnění adresy brejlovce do tohoto ovladače za provozu, jelikož tam nebyla.
Myslel jsem si, že byl brejlovec omylem zadán do vícenásobného řízení, ale není tomu tak. Kontroloval jsem na ovladači LH01, ovladači LH90 (kterým běžně programuji na programovací koleji) i na MM. Zkusil jsem změnit i adresu brejlovce v CV 1, ale nepomohlo to.
Mám provést reset dekodéru? O jaká nastavení přijdu? Zvuk zůstane?
Děkuji za případnou pomoc a omlouvám se za laický popis, stále se DCC učím.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Loko nejede

Příspěvekod fulda » úte 02 dub, 2024 7:40 am

sázím na "jízdu v soupravě". Co máš v CV19? Nebo klidně dej CV19=0
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Loko nejede

Příspěvekod Ferys » úte 02 dub, 2024 1:45 pm

Ahoj, tak s velkým poděkováním Fuldovi mohu potvrdit, že v CV19 byla nastavená hodnota 22. Po přepsání na 0 model funguje, jak má.
Ještě jednou díky.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků