NanoL

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoL

Příspěvekod HonzaM » ned 31 bře, 2024 6:49 am

fulda píše:Pro pobavení - základní setík. Jedna centrála s USB rozhraním pro připojení k počítači a k tomu jednoduchý ovladač, například pro nastavování fredů, nebo prostě pro ovládání malého kolejiště.
Na ovladači je ještě vývojová destička, ta tam pro provoz nepatří.
NanoL2.jpg

Rozhodně zajímavá je cena. Centrála kolem 250,-, USB rozhraní tak za 50.- a ovladač lehce přesahuje stovku. (v korunách za materiál, ale to je jedno, protože je to DIY zařízení, takže ho mohou vlastnit jen ti, co si jej udělají sami)

To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: NanoL

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 7:58 am

HonzaM píše:To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?

Ne že bych nechtěl odpovědět, ale absolutně se mi nedaří pochopit otázku.
Zatím to chápu zhruba jako se ptát, jestli by nebylo možné do baráku posílat elektriku po vodovodním potrubí, když mám staré olověné trubky a ty jsou přece vodivé.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4893
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoL

Příspěvekod HonzaM » ned 31 bře, 2024 8:27 am

fulda píše:
HonzaM píše:To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?

Ne že bych nechtěl odpovědět, ale absolutně se mi nedaří pochopit otázku.
Zatím to chápu zhruba jako se ptát, jestli by nebylo možné do baráku posílat elektriku po vodovodním potrubí, když mám staré olověné trubky a ty jsou přece vodivé.

Vím že LocoNet považuješ za zastaralý, nemíním Tě přesvědčovat. DCC nijak modernější není. Jake jsou podle Tebe lepší systémy a proč je nikdo nepoužívá? Smysl mé otázky je jednoduchý, výhybky a další pŕíslušenstvi se ovládají po DCC a bylo by zajímavé jejich prostřednictvím ovládat komponenty MGP.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: NanoL

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 9:39 am

HonzaM píše:výhybky a další pŕíslušenstvi se ovládají po DCC a bylo by zajímavé jejich prostřednictvím ovládat komponenty MGP.

Ovládat komponenty MGP prostřednictvím výhybek na DCC je blbost.

Honzo, chtěl bych tě poprosit, aby jsi se věnoval svým dvaceti vláknům a necpal komponenty které prodáváš úplně všude.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4893
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoL

Příspěvekod prcek » ned 31 bře, 2024 4:37 pm

fulda píše:
HonzaM píše:To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?

Ne že bych nechtěl odpovědět, ale absolutně se mi nedaří pochopit otázku.
Zatím to chápu zhruba jako se ptát, jestli by nebylo možné do baráku posílat elektriku po vodovodním potrubí, když mám staré olověné trubky a ty jsou přece vodivé.


Nejsem si jist, jestli jsem otázku pochopil správně. Asi se ptá na možnost překladu DCC příkazů pro příslušenství (nebo všech?) na loconetí zprávy.
Nerozumím tomu, proč by to měla dělat, i když z dalších dotazů plyne možnost ovládat příslušenství používající tuto sběrnici. Přijde mi to jako rovnák na ohýbák.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 508
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: NanoL

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 7:20 pm

Lenz v minulosti takové zařízení vyrobil. Tedy protože ho udělal Lenz, tak pochopitelně generovalo XpressNet. Ale tam je struktura komunikace mnohem ortogonálnější.
U LocoNetu to nedává smysl, tak si každej komunikuje jak chce, každej si vymyslí svá "vylepšení", takže se na konci dne nedá ni nic spolehnout.

A je to pravda, byl by to rovnák na ohýbák. když něco nějaká technologie neumí, je lepší jí opustit. Tedy jak praví jedno indiánské přísloví: „Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni.“
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4893
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků