EcoS 50210 + Loconet adapter

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

EcoS 50210 + Loconet adapter

Příspěvekod chphoto » stř 25 říj, 2023 6:12 am

Jelikož jsem tady žádné pojednání o této centrále a Loconet adaptéru nenašel, takže dodám vlastní zkušenost a položím dotaz (pokud někdo používá a ví). Běžně používám detekci obsazení s RailCom (DR5088RC), výstup Loconet. Tak jak mám detekci nastavenou, tak s DR5000 a nově i s přestavěnou DR5000 na YR7001 funguje (s YD s nejnovějším firmwarem, se starým to po LAN citelně blblo, USB v pohodě). Dostala se mi do ruky na vyzkoušení centrála EcoS 50210 s Loconet Adaptérem, protože centrála jako taková nemá Loconet, má je vlastní sběrnici EcoS. A zatím se mi nepodařilo přijít na to, jak rozchodit detekci s RailCom. Detekce jako taková funguje (s iTrainem, ale na tom asi nezáleží), i na centrále v diagnostice se obsazené úseky zobrazují, ale RailCom ne. V centrále je RailCom v nastavení povolen. Našel jsem na netu několik informací a jsem z nich jsem vydedukoval, že s RailCom jsou problémy a v jedné zahraniční diskuzi bylo psáno, že s tímto adaptérem prostě RailCom nejde. Přitom na krabičce od adaptéru je RailCom napsáno. Takže se chci zeptat, jestli toto někdo neřešil (předpokládám že ne) a nebo neví, která informace je správná a nebo jak nastavit DR5088RC aby fungoval RailCom s 50210. Protože jinak je to opravdu povedená centrála, ale absence RailComu mi v tuto chvíli opravdu vadí (tedy pokud bych chtěl tuto centrálu použít k víc věcem než jen na hraní a testování).
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků