Railbox RB1110 - aktualizace

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod fulda » sob 20 dub, 2024 3:08 pm

zdeno píše:Chápe a vi vubec nekdo, jak funguje funkce Dispatch ??
Co su to pakety s opcode #BA a jak a kdo je používa ??

Ano, já to chápu. Kterou část by jsi potřeboval vysvětlit?
Je k tomu potřeba trochu znalostí LocoNetu jako takového, aby jsi byl schopný pochopit, jak vnímají ty své slavné sloty.
Pak je potřeba trochu vnímat to, jakým živelným způsobem se specifikace vyvíjí. A pak už se dá docela dobře pochopit proč se příkaz "move slot" používá ke všemu jinému, než k přesouvání slotů a jak to, že se někdy celý slot vejde do jednoho bajtu.

P.S. tak trochu předpokládám, že #BA je nějaké tvoje nejlepší značení které nikdo jiný nechápe pro to, co digitrax značí jako: OPC_MOVE_SLOTS 0xBA
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4900
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod Jirkátor » sob 20 dub, 2024 5:03 pm

No tak pánové, jmenuje se to Railbox RB1110 a diskutujeme tu o jedné konkrétní centrále. Pokusme se držet původního tématu, ať není, pro nově příchozí, utrpením probírat se další hromadou nesouvisejících příspěvků.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1045
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 20 dub, 2024 5:21 pm

zdeno píše:
HonzaM píše:
zdeno píše:Chápe a vi vubec nekdo, jak funguje funkce Dispatch ??
Co su to pakety s opcode #BA a jak a kdo je používa ??

A co kdybys to nám nevědomých místo těchhle “otázek” vysvětlil? Nebo nejsi toho schopen, nedokážeš?


nemam zajem se hadat s lidmi, co nic neumi a pritom si o sebe moc mysli a pisi sve hovadiny ako zakony.
Napriklad spojuji piny 2 a 5 a tim ztraceji moznost detekovat chyby na techto pinech rozvodu X3.

Zdeno proč jsem zase matláš X3?
Centrála Railbox RB1110 má tato rozhraní pro ovladače:
X-Net jako XpressNet
L-NET jako Loconet T - na krajních vodičích 1 a 6 je jen stejnosměrné napětí viz můj obrázek pro testy spaxů o pár postů zpět.

Které tedy rozhraní myslíš?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2699
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod zdeno » sob 20 dub, 2024 7:41 pm

Zdenek Valter píše:Zdeno proč jsem zase matláš X3?

vsak ti nikdo nebrani ten termin X3 pouzivat, dokonce jsem hluboce presvedcen, ze aj kolegove na Slovensku ti budu rozumet. :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3023
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 20 dub, 2024 7:53 pm

zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Zdeno proč jsem zase matláš X3?

vsak ti nikdo nebrani ten termin X3 pouzivat, dokonce jsem hluboce presvedcen, ze aj kolegove na Slovensku ti budu rozumet. :D

Zdeno sorry tohle je mezinárodní konference a nevidím důvod abych kdekoliv a zejména ve vlákně konkrétní centrály RB1110 používal odkaz na neplatnou normu pro XpressNet s označením X3.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2699
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod zdeno » ned 21 dub, 2024 7:04 am

Zdenek Valter píše:Zdeno sorry tohle je mezinárodní konference a nevidím důvod abych kdekoliv a zejména ve vlákně konkrétní centrály RB1110 používal odkaz na neplatnou normu pro XpressNet s označením X3.

chapem, ze si totalne zaseknuty v minulosti a nedokazes sa ucit nove veci a nazvy.
Co nechapem, je to, preco tuto neschopnost se ucit, pouzivas na mne ??
----
Aj slovo motor je hodne stare a presto se pouziva. A teprve spresneni urcuje, jaky motor to je.
Sloco Loconet ma mnoho vyznamu, napriklad logicky, elektricky, mechanicky, programatorsky a jeste jine,
proto spresneni o co se jedna, je celkem normalni.
---
Ze mezinarodni konference, prispevky v cizim jazyku spocitam na prstech jedne ruky.
A urcite se nejedna o X3 !!
---
jinak je to vlakno RB1110, co tu potom robi prispevky , ktore s tim vubec nesouvisi !!
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=14634&start=135#p334479,
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3023
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod BohousP » ned 21 dub, 2024 7:28 am

Pánové, už se opakuji, ale od Fuldova příspěvku viewtopic.php?f=6&t=14634&start=135#p334570 je diskuze zde opět o h... Vytahování fosilního označení X3, míchání jablek s hruškama a zviditelnění vlastní hlouposti pár jedinců zaneřádilo další vlákno. Škoda toho ..
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod zdeno » ned 21 dub, 2024 8:31 am

fulda píše:Pak je potřeba trochu vnímat to, jakým živelným způsobem se specifikace vyvíjí. A pak už se dá docela dobře pochopit proč se příkaz "move slot" používá ke všemu jinému, než k přesouvání slotů a jak to, že se někdy celý slot vejde do jednoho bajtu.
P.S. tak trochu předpokládám, že #BA je nějaké tvoje nejlepší značení které nikdo jiný nechápe pro to, co digitrax značí jako: OPC_MOVE_SLOTS 0xBA

muzes mi toto vysvetlit, ako sa vejde slot do jednoho byte ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3023
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod HonzaM » ned 21 dub, 2024 8:48 am

zdeno píše:
fulda píše:Pak je potřeba trochu vnímat to, jakým živelným způsobem se specifikace vyvíjí. A pak už se dá docela dobře pochopit proč se příkaz "move slot" používá ke všemu jinému, než k přesouvání slotů a jak to, že se někdy celý slot vejde do jednoho bajtu.
P.S. tak trochu předpokládám, že #BA je nějaké tvoje nejlepší značení které nikdo jiný nechápe pro to, co digitrax značí jako: OPC_MOVE_SLOTS 0xBA

muzes mi toto vysvetlit, ako sa vejde slot do jednoho byte ??


Pánové, je dobře když se tato problematika vyjasní, ale pokračujte v této diskuzi v patřičném vláknu, nebo založte nové.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod BohousP » ned 21 dub, 2024 10:47 am

HonzaM píše:Pánové, je dobře když se tato problematika vyjasní, ale pokračujte v této diskuzi v patřičném vláknu, nebo založte nové.

viewtopic.php?f=6&t=14893#p334620
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod HonzaM » ned 21 dub, 2024 12:12 pm

Dnes jsem centrálu RB1110 vyzkoušel s ovladačem Daisy II. Funguje zcela spolehlivě a ovládací komfort je nesrovnatlně lepší než s Multimausem, ovládání je jednodušší a logičtější. Pro tuto centrálu je to podle mého názoru nejlepší z aktuálně dostupných kabelových ovladačů. Na přehledném displeji uživatel vidí symbol lokomotivy, její adresu a název. Je zde i přehled zapnutých funkcí, těch lze pohodlně volit až 24. Aktuálně nastavená rychlost je indikována sloupcem a číselnou hodnotou. Pokud by tatáž lokomotiva byla ovládána jiným ovladačem, jím nastavená rychlost se zde tímto způsobem zobrazí.
V létě má být k dispozici také verze WiFi s vestavěným akumulátorem.
Přílohy
Ovladač Daisy II celek.jpg
Ovladač Daisy II  displej.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod fulda » ned 21 dub, 2024 2:26 pm

HonzaM píše:Dnes jsem centrálu RB1110 vyzkoušel s ovladačem Daisy II. Funguje zcela spolehlivě ...

Nevím tedy jestli se smím zeptat, ale u tohoto ovladače mne vždy zarazí to, že na něm neumím udělat dispatch a že má trochu problém s ukládáním adresy ovladače do slotu, takže pak ostatní ovladače nevidí, že lokomotivu ovládá jiný ovladač (a vlastně ani na Daisy se nepozná, že jsem zadal lokomotivu, kterou ovládá jiný ovladač). Umí prosím někdo tyto dvě funkce na Daisy nějak pořešit? Mohl by mne někdo odkázat na nějaký návod jak tyto věci dělat?
Děkuji
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4900
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod zdeno » ned 21 dub, 2024 4:58 pm

mozna ti to pomuze, ja sam jsem nikdy Daisy II nemel v ruce.
https://www.elektrickevlacky.cz/documents/TI66204.pdf
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3023
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod fulda » ned 21 dub, 2024 7:26 pm

a-ha, kapitola 4.7. Děkuji, to jsem neznal
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4900
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod adix » pon 22 dub, 2024 5:25 am

fulda píše:a-ha, kapitola 4.7. Děkuji, to jsem neznal

Takže pán kritizuje, ale teď je se dovídáme, že si ani nepřečetl návod. Dost zvláštní přístup.
adix
 
Příspěvky: 80
Registrován: pon 01 dub, 2019 11:30 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků