Railbox RB1110 - aktualizace

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod fulda » pon 22 dub, 2024 6:43 am

adix píše:
fulda píše:a-ha, kapitola 4.7. Děkuji, to jsem neznal

Takže pán kritizuje, ale teď je se dovídáme, že si ani nepřečetl návod. Dost zvláštní přístup.

Asi moje učitelka češtiny byla vážně špatná a vůbec mne nenaučila, co je to kritika. Například ve frázi:
mne vždy zarazí to, že na něm neumím udělat
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4900
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod adix » pon 22 dub, 2024 7:38 am

fulda píše:
adix píše:
fulda píše:a-ha, kapitola 4.7. Děkuji, to jsem neznal

Takže pán kritizuje, ale teď je se dovídáme, že si ani nepřečetl návod. Dost zvláštní přístup.

Asi moje učitelka češtiny byla vážně špatná a vůbec mne nenaučila, co je to kritika. Například ve frázi:
mne vždy zarazí to, že na něm neumím udělat

Většina uživatelů ví, že si má nejdŕív pořádně přečíst návod a postupovat podle něj. Popsáno to tam je celkem jasně. Pochopení významu jakéhokoli pojmu není záležitostí učitele jazyka.
Pro tebe je asi těžké uznat svou chybu. Ale aspoň přestaň plevelit toto vlákno, ty tvoje připomínky patří do vlákna o ovladačích. Daisy není ovladač pro modulovku a uživatel domácího kolejiště asi nebude potřebovat programovat FREDy. A uvidí, když je lokomotiva ovládána druhým ovladačem. Uvítá ale na ovladači informaci nejen o tom, jakou má adresu, ale vidí také její jméno a má přehled jaké funkce má zvoleny.
adix
 
Příspěvky: 80
Registrován: pon 01 dub, 2019 11:30 am

Re: Zkušenosti s poznatky k Railboxu RB1110

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 26 dub, 2024 1:54 pm

Zdenek Valter píše:
Zdenek Valter píše:
HonzaM píše:Do centrály jsem instaloval nový firmware a ověřil, že nyní již centrála umožňuje ovládat výhymky a akceptovat zpětné hlášení. Také jsem ale dotazem u výrobce zjistil, že není splněn požadavek normy NMRA na omezení proudu v programovací koleji na 250 mA, dokonce byli překvapeni, že taková norma existuje. Nelze zatím ověřit dlouhodobou spolehlivost centrály, dosavadní pozantky jsou ale spíše kladné. Zůstává problém, že není zajištěno, aby připojení druhého FREDu se stejnou adresou způsobilo, že u toho druhého dojde ke zrušení této adresy, slíbili ale, že se tímto problémem budou zabývat. Zatím si tedy musí provozovatel centrály na modulovém setkání ohlídat. aby nemohlo dojít k naprogramování stejné adresy do několika FREDů. Chybějící LocoNet B pro připojení boosterů určených pro Loconet lze vyřešit třeba takto: http://mollehem.se/index.php/en/control ... cld-detail

Trochu pozdě jsem se dostal k této problematice ;-)
Nakonec jsem to vyřešil pro testy takto:
RB1110 test.jpg


Tak noví kupci centrály to už zřejmě nebudou muset řešit viz. poznámka na jejich stránkách:
PS: Centrali sprzedawane w 2024 roku mają złącze LocoNetB+T, do którego jednoczesne można podłączyć booster oraz manipulator

V Překladu:

Ústředny prodávané v roce 2024 mají konektor LocoNetB+T, ke kterému lze současně připojit booster a klávesnici
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2700
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 29 dub, 2024 11:35 am

Začal jsem si psát s výrobcem a v té verzi pro rok 2024 bude na L-NET zásuvce i Railsync +/- s možností zatížení až 1A.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2700
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Railbox RB1110 - aktualizace

Příspěvekod HonzaM » úte 30 dub, 2024 7:01 am

Zdenek Valter píše:Začal jsem si psát s výrobcem a v té verzi pro rok 2024 bude na L-NET zásuvce i Railsync +/- s možností zatížení až 1A.

Ve verzi kterou máme nyní v prodeji již to je relizováno, je proto možně připojení třeba SPAXů nebo třeba boosterů Uhlenbrock Power 22 (2,2 A, 133 €) nebo Power 40 (3,5 A, 160 €), případně pro rozměry 0 a I Power 70 (6,8 A, 237 €).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků