Dekodér PeLi UL16-A03

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dekodér PeLi UL16-A03

Příspěvekod fulda » ned 22 říj, 2023 7:12 pm

Ahoj, existuje tu někdo, kdo trochu rozumí nastavení dekodéru UL16-A03 ??

Bratránek ho má a zeptal se mne na pomoc s jeho nastavením. Celkem dost věcí jsem pochopil, ale nepřišel jsem na spouštěcí sekvenci. Dekodér se jakoby spouští až po přehození první výhybky. Navíc začne tím, že probliká nějakou podivnou sekvenci na svých výstupech, takže přestavníky zběsile běhají sem tam a až po nějakém čase začne dekodér fungovat normálně. Nedá se tohle nějak vypnout?

Díky
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodér PeLi UL16-A03

Příspěvekod Zlámalík » ned 22 říj, 2023 9:35 pm

Dělal jsem to jednou, podruhé mne to čeká. Problikání výstupů se vyskytne jen při nastavení adresy dekodéru, myslím.
Buď adresu zapíšeš do dvou CV, nebo stiskneš tlačítko a z centrály vyšleš pokyn k přestavení výhybky s adresou, jako má dekodér mít (to je pak adresa prvního výstupu). Bacha, musíš začínat číslem např. 1, 5, 9, 13 atd - vždy první další adresa po celočíselném násobku čtyř. Určitě ale po zapnutí neproblikává jednotlivé výstupy - nemáš trvale stisknuté programovací tlačítko?
Pro kontrolu, tady je návod: http://videopeli.szm.sk/subory/zeleznic ... odule3.pdf
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Dekodér PeLi UL16-A03

Příspěvekod fulda » pon 23 říj, 2023 6:56 am

Tak to je divné.
Adresu mám pochopitelně nastavenou, ale to blikání je tam pořád. Není to takové to probliknutí při prvním zapnutí o kterém se píše v manuálu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků