ROCO dekodér 10836

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Sarge » pon 09 říj, 2023 7:54 pm

Dobrý den.
Rád bych se zeptal zkušenějších uživatelů výše zmíněného dekodéru na radu s jeho nastavením. Snažím se postupovat podle tohoto návodu přímo od Roco: https://www.youtube.com/watch?v=wmHbCgV ... isenbahnen


Snažím se připojit k dekodéru přestavník MP5. Potřebuji tedy změnit aby dekodér neposílal pouze impulz ale signál který trvá než se motorický přestavník přestaví. Ve videu konkrétně to znamená změnít CV 42 (druhý výstup na hodnotu 4). Problém je že po zadání této hodnoty by se podle všeho měl dekodér přepnout zpět do normálního režimu s tím že přijal instrukci k přeprogramování. To se ale nikdy nestane a dekodér dál bliká v režimu programování.
Je na videu snad vynechaná nějaké podstatné informace nebo detail? Změna rozsahu adres pro samotný dekodér podle stejného návodu mi jde bez problémů. K nastavení používám Z21 start.

Pro jistotu mé kroky:

- Přepnu na multimouse do režimu POM
- 3 sec podržím tlačítko na dekoderu, aby se přepl do řežimu nastavení
- vyberu změna CV - 41 pro první port a nastavím hodnu 4

Děkuji.
Sarge
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Ivan » úte 10 říj, 2023 8:37 am

A proč programujes příslušenství v režimu PoM?
Pokud vím (můžu se ale mýlit), tak režim PoM není určen pro příslušenství. Navíc ani nepotvrzuje.
Proved programování přes programovaci režim, dekodér připojís přímo k centrále (z21start nemá samostatný výstup na prog kolej)
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod fulda » úte 10 říj, 2023 11:45 am

Off Topic
Ivan píše:A proč programujes příslušenství v režimu PoM?
Pokud vím (můžu se ale mýlit), tak režim PoM není určen pro příslušenství. Navíc ani nepotvrzuje.
PoM pro příslušenství existuje, popisují ho kapitoly 2.4.5 - 2.4.7 v S-9.2.1. Také se potvrzuje (popis začíná v kapitole 2.5 stejné S-9.2.1, ale víceméně jen referuje do S-9.3.2 (což je RailCom, kdo si nepamatuje z hlavy).
... tato informace neznamená, že jej umí MultiMaus použít. Neumí.
konec Off Topic

On Topic:
MultiMaus neumí PoM pro příslušenství, takže je pravděpodobně někde v návodu chyba.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Sarge » úte 10 říj, 2023 12:25 pm

Díky za odpovědi. To POM ukazují i v tom video návodu na youtube. Napadlo mě ještě že tam může být jiná verze firmwaru nebo něco.
Každopádně, dekodér mám k centrále připojený přímo. Tzn nepřepínat do toho PoM režimu a rovnou nastavit pro tu patřičnou adresu, třeba CV 41 hodnotu 4? Večer vyzkouším.
Sarge
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Pecka411 » úte 10 říj, 2023 1:21 pm

A z21 start už máš propojenou s počítačem? Já výhybky (Tillig do podloží) nastavoval přes tu jejich Z21 Maintenance aplikaci a v pohodě.
Pecka411
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10 říj, 2023 10:49 am

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Sarge » úte 10 říj, 2023 3:12 pm

Ne, to nemám, propojovat s PC jsem ji ještě ani nezkoušel. V tom video návodu jsem viděl že případně v tabletu používají nějaký SW, ale myslel jsem, že bych to měl zvládnout nastavit přes ten multi mouse.
Sarge
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Pater » úte 10 říj, 2023 7:14 pm

RTFM odstavec 6.2.2: Většina DCC regulátorů, jako je multiMAUS, umí zpracovat pouze programovací příkazy POM pro lokomotivní dekodéry. Spínací dekodér Z21 však umožňuje nastavení i pomocí těchto ovladačů. Aby bylo možné nastavit spínací DECODER Z21 i s takovými ovladači, je třeba dodržet následující postup: v takzvaném režimu "Konfigurace" (pozor: pouze v tomto režimu!) naslouchá spínací DECODER Z21 i příkazům POM - Programování pro lokomotivní dekodéry, pokud jsou směrovány na "lokomotivní adresu" 9836.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod Sarge » úte 10 říj, 2023 8:24 pm

Ahoj. Díky, zrovna jsem chtěl tento poznatek napsat. Ve videonávodu o tom není zmínka. V pdf verzi ano a zdá se, že funguje. Podařilo se mi výstup nastavit, jak jsem potřeboval. Ještě jednou díky. :)
Sarge
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm

Re: ROCO dekodér 10836

Příspěvekod sidlo » stř 11 říj, 2023 5:00 am

Pater píše:v takzvaném režimu "Konfigurace" (pozor: pouze v tomto režimu!) naslouchá spínací DECODER Z21 i příkazům POM - Programování pro lokomotivní dekodéry, pokud jsou směrovány na "lokomotivní adresu" 9836.

Další zmetek ROCO, který nerespektuje normy NMRA.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků