MGP - eshop

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: MGP - eshop

Příspěvekod HonzaM » stř 16 srp, 2023 6:56 am

Abe Simpson píše:
Zároveň další dotaz na zkušenější, snažil jsem se najít jestli je možné tvořit i posloupnosti tří tlačítek, ale nepodařilo se ... je to možné? nebo už chci moc kombinace? :D

Edit: A rovnou další věc, chápu to tak že z Návěstidel Němeček bez použití SCOMu musím vypreparovat zabudovaný plošňák a MGP Led driver pak napojovat přímo na návěstidlo


Co myslíš posloupností tři tlačítek? Pokud Ti jde například o postupné přehození několika výhybek, pak to lze v dekodéru naprogramovat pomoci funkce “spoušť”, která naprogramuje přehození jiné výhybky. Lze naprogramovat i délku pauzy.
Upraveno - lze naprogramovat i do jaké polohy se má ta následující postavit.
Návěstní dekodér lze objednat i pro použití návěstidel s SCOM a můžeš ta návěstidla použít přímo. Rozdíl je v tom, že má dekodér ve standardním provedení na svorkách místo vstupů pro detekci obsazení Scom výstupy. Sběrnice pro LED drivery funguje také, bylo by tedy možně použít s tímto dekodérem některá návěstdla s SCom a jiná na sběrnici. Ale nezkoušel jsem to.
Naposledy upravil HonzaM dne stř 16 srp, 2023 10:54 am, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - eshop

Příspěvekod chphoto » stř 16 srp, 2023 9:03 am

Abe Simpson píše:Ahoj, použiju to tu jako nejrychlejší spojku na dotazy ohledně MGP..

Edit: A rovnou další věc, chápu to tak že z Návěstidel Němeček bez použití SCOMu musím vypreparovat zabudovaný plošňák a MGP Led driver pak napojovat přímo na návěstidlo


Němeček dodává návěstidla s odpory (standardně, pokud si neobjedná člověk jinou variantu). Provedení s paticí (Typ C) jak píše sidlo je plošňák s diodou a rezistory a to nejde přímo použít, LED drivery se zapojují přímo na diody BEZ odporů a společný bez ochranné diody. Takže pokud nejsou SCOM, tak se vždy musí odstranit odpory a ochranná dioda. Jak psal HonzaM nedávno, s SCOM si nový firmware návěstích dekodérů umí snad i poradit, takže se nemusí nic předělávat. Ale to jsem nezkoušel. Já jsem zapojoval klasicky na drátech a nyní mám drivery přímo v tištěné patici, abych mohl návěstidla vyndávat.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: MGP - eshop

Příspěvekod HonzaM » stř 16 srp, 2023 10:45 am

My máme ty návěstní dekodéry pro SCOM použity na modulu stanice Sklené nad Oslavou. Máme tam totiž z dřívějška návěstní mosty a návěstidla s SCOM dekodéry zalitými v pryskyřici v soklech, takže jiné řešení nebylo možné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - eshop

Příspěvekod HonzaM » čtv 17 srp, 2023 6:30 am

Abe Simpson píše:Ahoj, použiju to tu jako nejrychlejší spojku na dotazy ohledně MGP..

Jde mi o výhybkový dekodér. Zkoušel někdo přes jeden výstup ovládat 2 kusy MTB/Želv zaráz, jestli tam je nějaký problém? Myšleno pro jednoduchou situaci dvou výhybek proti sobě kdy by se ovládaly oba přestavníky zaráz. Vychází mi ve stanici 6 výhybek a příjde mi zbytečné mít dva dekodéry jen kvůli té jedné extra... I když po zdejších zkušenostech spíš uvažuju nad těmi servy.

Vyžádal jsem si vyjádření na připojení dvou výhybek na jeden výstup přímo od vývojáře MGP. Doslovný překlad odpovědi: Není problém. Maximální proud závisí na délce pulsu, ale MP a želva nepotřebují moc velký proud.
Pokud jde o tvou poslední větu, víš, že existuje také servodekodér pro dvě serva?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - eshop

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 9:45 am

Předmět: NanoL

HonzaM píše:To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?



Předmět: NanoL

HonzaM píše:Jake jsou podle Tebe lepší systémy a proč je nikdo nepoužívá? Smysl mé otázky je jednoduchý, výhybky a další pŕíslušenstvi se ovládají po DCC a bylo by zajímavé jejich prostřednictvím ovládat komponenty MGP.


Asi by bylo lepší se na MGP ptát ve vláknu o MGP.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MGP - eshop

Příspěvekod Jirkátor » čtv 04 dub, 2024 5:51 pm

Trochu opožděná odpověď na otázku
StandaR píše:... A rovnou další věc, chápu to tak že z Návěstidel Němeček bez použití SCOMu musím vypreparovat zabudovaný plošňák a MGP Led driver pak napojovat přímo na návěstidlo

Pokud pana Nemečka požádáš, tak ti prodá návěstidla s prázdnou paticí pro SCom. Do ní se MGP driver vejde. Sice úhlopříčně, ale vejde.
viewtopic.php?f=1&t=12586&start=150#p296420 Fotku s osazeným driverem bohužel nemám.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: MGP - eshop

Příspěvekod HonzaM » pát 05 dub, 2024 11:08 am

Jirkátor píše:Trochu opožděná odpověď na otázku
StandaR píše:... A rovnou další věc, chápu to tak že z Návěstidel Němeček bez použití SCOMu musím vypreparovat zabudovaný plošňák a MGP Led driver pak napojovat přímo na návěstidlo

Pokud pana Nemečka požádáš, tak ti prodá návěstidla s prázdnou paticí pro SCom. Do ní se MGP driver vejde. Sice úhlopříčně, ale vejde.
viewtopic.php?f=1&t=12586&start=150#p296420 Fotku s osazeným driverem bohužel nemám.

Návěstní dekodér MGP lze už dlouho objednal i v provedení pro Scom, nevýhodou je, že svorky pro napojení Scom se použijí pro svorky, které normálně slouží jako vstupy třeba pro zpětné hlášení (16 vstupů), ale přitom zůstane funkční i sběrnice pro MGP drivery, takže múžeš použít i kombinaci obou způsobů.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - eshop

Příspěvekod sidlo » pát 05 dub, 2024 12:11 pm

Bez problémů a bez úprav je možné použít návěstidla Němeček TYP-C. Návěstidla svítí trochu méně, ale stále je to dost modelové.

https://sites.google.com/site/sidloweb/mgp/Signal10_CZ

https://www.youtube.com/watch?v=NvBOOB3MbsM

MGP-Signal10-CZ.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků