00303 CV Programmer DECODERWERK

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Jindra Charvat » stř 05 črc, 2023 8:43 am

Máte někdo zkušenosti? Je vhodný pro všechny dekodéry? atd...

https://www.decoderwerk.com/p/00303-cv- ... adeadapter
Přílohy
cv.PNG
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod fulda » čtv 06 črc, 2023 8:29 am

Z mojí zkušenosti - fungovat to bude, hlavní otázka je, jestli ti bude vyhovovat ten software. Je to další z málo podporovanejch systémů, který si udělala malá skupina uživatelů pro sebe.
Dá se očekávat, že ten ovládací software je konečný a nikdy k tomu nic dalšího nebude. Jak jsem pochopil, tak to nepodporuje režimy PoM a xPoM, to je celkem škoda.
A po pravdě - za ty prachy seženeš i lepší kousky. Myslím, že bílá z21 ani nepotřebuje odblokovat, aby dovolila stejné funkce po USB.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 07 črc, 2023 12:04 pm

Děkuji za zkušenosti,
přiznám, že ani netuším co je "bílá z21".
Jedu vše v mfx. Snadné atd. Bohužel různí výrobci modelů českých mašin sice deklarují mfx, ale "komerčně" neposkytují podporu. Proto potřebuji "univerzální" hardware a software, co mi pomůže pomocí DCC "domluvit" patřičné chování :) (z principu si každá značka jede to svoje).
mXionTool (software DECODERWERK) se mi zatím bez hardware nepodařilo ani spustit, pouze nainstalovat bez reakce. Předpokládám, že mi umožní "pohodlné" zapisování CV hodnot napříč různými výrobci dekodérů. Určitě dám vědět jak to dopadlo, až to dorazí...
Vybíral jsem z:
ESU LokProgrammer Set (53451) 2970,-
Piko SmartProgrammer (56415) 4480,-
Zimo MXULFA - Decoder 4970,-
DECODERWERK za cca 1700,-

p.s. Rovnou jsem tedy objednal i ovládání osmi bodů s magnetickými pohony za 860, což se mi jeví jako dobrá náhrada digikeijs (DR4018)
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod fulda » pát 07 črc, 2023 1:57 pm

Jindra Charvat píše:přiznám, že ani netuším co je "bílá z21".

Jenom odpovím na to o čem něco vím.
Bílá z21, dnes často označovaná jako z21 start: https://www.z21.eu/en/products
Cena se pohybuje zhruba takto (nová, kup teď za 1749,- v základu): https://aukro.cz/roco-centrala-z21-star ... 7040170563
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 27 srp, 2023 7:24 am

Po řadě, musím konstatovat, neodborných testů musím konstatovat naprosté fiasko :( . Z toho vyplývající, že pro neodborníka a nemajitele dekoderů LokCommander se jedná o (další :?) vyhozené finance.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod horak » ned 27 srp, 2023 9:50 am

Jindra Charvat píše:... vyhozené finance.

Nemyslím si.
Stačí v lehote do 14 dní vrátiť (pri nákupe na diaľku - internet).
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod zdeno » ned 27 srp, 2023 11:35 am

to myslite vazne, ze su ctecky CV, ktore nedodrzuji normy NMRA ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 27 srp, 2023 12:06 pm

Jindra Charvat píše:Po řadě, musím konstatovat, neodborných testů musím konstatovat naprosté fiasko :( . Z toho vyplývající, že pro neodborníka a nemajitele dekoderů LokCommander se jedná o (další :?) vyhozené finance.

No dobrá, ale co Ti nešlo konkrétně - koukal jsme na odkaz ten je v němčině.
K softu - je tam samotný ale i ovladač.
Máš to naistalovné správně?
Detekuje Ti počítač HW správně?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 27 srp, 2023 3:56 pm

Na samém začátku byl velký problém se samotnám softwarem. Na jednom pc nenajel a na druhém ano. Můžete si ho po stažení odzkoušet (odkaz na stránkách výrobce). Je to poměrně jednoduchý program, předpokládám, že tam nebylo co zmršit. Teď již mohu konstatovat, že na PC běží i bez příslušného hardwaru. Potřeboval jen aktuální soubory pro COM na připojení HW. Chvíli trvalo než jsem na to přišel a "ručně" je aktualizoval.
Hardware se automaticky po zapojení připojil na COM4 a zařízení detekoval. Po připojení dekoderu (odzkoušeno více typů) k programeru bylo prostě CV bez odpovědi a systém neustále tvrdil, že chce mXion Decoder, respektivě, že toto není mXion Decoder. Podotýkám, že samotná odezva je poměrně dlouhá. Pouze pokud jsem nastavil na hodnotu cv1 dekoderu, šel dekoder ovládat, ale velmi divně, žádná změna směru, velmi pomalá změna rychlosti ...
Je možné, že obsluha je mimo možností mého chápání, ale uživatelsky to prostě přivětivé není. Paralelně jsem dekodery testoval na jiném zařízení zda odpovídají v DCC (MS Marklin).
Zakoupil jsem i ovládání osmi bodů s magnetickými pohony (decoderwerk), tak zkusím připojit alespoň to, ale až načerpám trochu psychické síly :).
p.s. pokud chce někdo znalý zařízení zapůjčit k testování rád ho, samozdřejmě zdarma zapůjčím.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 27 srp, 2023 5:34 pm

Píše něco o MS Maerklin - můžeš to upřesnít co je to za systém?
Mám Maerklin spojený s jiným systémem MM (Maerklin Motorola), který není DCC tak proto se ptám.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 27 srp, 2023 5:57 pm

Ty k tomu máš i tyhle komponenty?
Přílohy
Modul pro čtení CV.jpg
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 27 srp, 2023 6:17 pm

Žádné další příslušenství jsem naštěstí nepořídil. Připojuji rovnou na traťové napájení, respektivě na zkušební, testovací desku dekodérů.
K tomu Marklinu, používám MS nebo CS Marklin (Mobile Station (60657)/zkráceně MS a Central Station 3 plus (60216)/zkráceně CS) u obojího lze vypnout mfx a nadále fungují pod DCC standartem. V tomto případě jsem používal pro ověření, zda je dekoder stále funkční MS s vypnutým mfx. (https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4rklin_Digital)
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: 00303 CV Programmer DECODERWERK

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 28 srp, 2023 9:49 am

Bohužel, zřejmě tu není žádný uživatel téhož zařízení, takže jak píše horak zařízení vrátit, nebo se obrátit přímo na výrobce.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků