LocoNet T, LocoNet B a interface Uhlenbrock WLAN

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: LocoNet T, LocoNet B a interface Uhlenbrock WLAN

Příspěvekod fulda » sob 18 lis, 2023 9:11 pm

Tak jen v rychlosti. RailSync mé oddělený kdejaký SPAX, kompletní oddělení třeba docela hezky namaloval C. Hostelet. Mám to uložené jako pdf, tak to dám do přílohy. Záleží, co člověk od toho oddělení očekává.
OptoLocoNet.pdf
(35.31 KiB) 81 krát
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: LocoNet T, LocoNet B a interface Uhlenbrock WLAN

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 19 lis, 2023 9:13 am

Díky za schema.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: LocoNet T, LocoNet B a interface Uhlenbrock WLAN

Příspěvekod radeksindy » ned 19 lis, 2023 2:29 pm

teď mě napadlo, vyrobil někdo někdy opticky oddělený Loconet ?


Jde o to, co se myslí "opticky odděleným LocoNetem"? Protože LocoNet je "WiredOr" sběrnice, která tvoří změnu stavu přizeměním, takže z principu potřebuje jednu zemi vůči které je vše vztaženo. Optické oddělení je naopak princip, kdy pomocí optických prvků oddělíme země dvou obvodů. Opticky oddělený LocoNet tedy moc smysl nemá, takže pokud jsou někdy zmiňovány opticky oddělené prvky LocoNetu, tak jde výhradně o rozvody DCC signálu a optické oddělení napájecích okruhů. Tedy to co je připojeno na RailSync vodiče, což ale nejsou vodiče LocoNetu (ve smysly fyzické vrstvy sběrnice). Typicky je řeč o zesilovači s optickým oddělením, těch existuje dnes už většina, pouze primitivní konstrukce to nemají.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků