Jak vybírat DCC centrálu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod zavovi » úte 07 lis, 2023 1:29 pm

fulda píše:A jsem trochu zvědavej, jak hodlají udělat F69, když norma mluví o funkcích jen do F68 :) (kapitola 2.3.6.11)


Oni myslí F68 + F0 (taky to udávám jako 69 funkcí)
H0-DCC
Centrála TCS: http://www.zavavov.cz/tcs-2
Ovladač TCS-RC: http://www.zavavov.cz/tcs-rc
zavovi
 
Příspěvky: 251
Registrován: úte 18 lis, 2014 9:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod vvitty » úte 07 lis, 2023 3:58 pm

HonzaM píše:Pochopil jsem to tak, že ten modul na desku plánují dát. Je dost podivné že předpokládají, že si ho tam doplní sám. To je pak podle mne jednodušší použít zdroj o napětí 15 V, jak jsem ro řešil já. V tabulce jsem to změnil.


The configurable voltage output is just an option for the end user there he can open command station and add an additional dc-dc module. This feature will never be a default option.

Toz asi tak, no. Zelezo jsem nevidel, netusim jestli je to "plug and play" nebo "plug and pray". Vychazim jen z odpovedi vyrobce protoze me to jako centrala s podporou vyssich Fxx a zanedbatelnou cenou celkem zaujalo tak jsem ji poptal.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod vvitty » úte 07 lis, 2023 3:59 pm

zavovi píše:Aha, tak na to tam je to volné místo? A to si to pak člověk nastaví jen tím trimrem na desce a hotovo? Trochu zvláštní řešení. Obzvlášť, když si vezmu, kolik lidí, kteří koupili centrálu TCS/TCS-2 nejsou schopni ani připojit konektor do správné díry :-( Nebo číst návod. Myslím, že lidi obecně "hloupnou" a je potřeba pro ně dělat věci tak, aby do toho nemuseli vůbec zasahovat.

To není nic proti nikomu tady na fóru, říkám to jen obecně.


Souhlasim. Kdyz mi obcas prijdou modely nebo desky do kterych zasahovali "lidi co umi pajet elektroniku" tak bych touto cestou taky nesel.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod Martin Justiz » sob 11 lis, 2023 5:13 pm

Jirkátor píše:Jo, jo, nadávat na práci někoho jiného je tak snadné a pohodlné, že? :roll:

Ani jeden z vás neocenil ten nápad takovou tabulku udělat, natož říct: díky, to je dobrý nápad. Jen tu zase zasí.ráte původně smysluplné vlákno. 15 stran a z toho je na 10 jenom vzájemné poměřování pinďourů a ventilování vzájemných averzí. Tak, jako ve většině ostatních. Jeden moudrý pán kdysi řekl: mluv, jen když to, co chceš říct, je lepší než ticho.

Omlouvám se za offtopic, ale už ty věčné malicherné dohady o lejnu nedávám. Honzo, Tobě díky za snahu pomoct ostatním.


Přesně moje slova.
Jinak toto téma mě velmi zajímá protože chci přejít na něco lepšího než je z21.
Děkuji tímto Honzovi M za práci s tabulkou a vlastně i osvětou.
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod HonzaM » čtv 23 lis, 2023 9:59 am

Tabulka na níž je odkaz v příspěvku "D" z 6.11. byla na základě informací poskytnutých výrobcem doplněna ve sloupcích Daisy II, Daisy II WLAN a Intellibox2 Neo.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod Fefu » čtv 23 lis, 2023 10:13 am

chybí mi tam důležitá informace o možnosti nahrání zvuku do dekodéru, u Z21 např. ZIMO.
TT v paneláku 10800x7050 mm
DR5000,Z21
Fefu
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28 srp, 2022 7:15 pm
Bydliště: Brno

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod D » čtv 23 lis, 2023 11:25 am

Fefu:
Ahoj. Když je pro tebe nahrávání zvuků do dekodérů Zimo tak zásadní vlastností pro volbu DCC centrály, můžeš ji sám do tabulky doplnit.

Porovnání DCC centrál
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod fulda » čtv 23 lis, 2023 7:27 pm

Spíš by bylo zajímavé doplnit řádek s dostupností, občas tam jsou kdejaké paní Kolombové.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod jamik22 » ned 03 pro, 2023 8:45 pm

u LENZ se objevil zajímavý mini Start set
https://www.lenz-elektronik.de/digital-plus/starter.php

Malá krabička a ovladač. Umí 4 loko a 10 příslušenství za 80 EUR a připojuje pouze dvěma dráty / klasická mantra stoupenců digi :D :D /. Ideál pro začátečníky a mini kolejiště podle MF. Dá se dokoupit a připojit druhý ovladač.
Pokud je potřeba později upgrade na standardní LZV set, LENZ po jeho vrácení odečte cenu Start setu z ceny LZV.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Volba centrály v roce 2023

Příspěvekod D » ned 03 pro, 2023 9:52 pm

jamik22:
Děkuji. Centrála Starter Digital Set, Lenz, 60120, je v tabulce už od jejího zveřejnění.

(Anonymem schovanou část tabulky jsem obnovil do původní podoby.)
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Volba centrály

Příspěvekod HonzaM » stř 14 úno, 2024 2:17 pm

Uhlenbrock loni představil komplet Daisy II WLAN, tedy centrálu a ovladač. Na trhu měl být komplet na trhu na podzim (proto jsem centrálu zahrnul do tabulky centrál), výrobu ale výrobce stále odkládal, údajně kvůli nějaké součástce do ovladače. Nakonec se v prosinci rozhodl dát do prodeje alespoň centrálu. A protože je v přehledu jen centrála, rozhodl jsem ji vyzkoušet a seznámit s ní účastníky fóra (v samostaném vláknu). Jindra Fučík při zveřejnění původní tabulky namítal, že jsou v ní „paní Colombové“, dal jsem je tam ale s dobrým úmyslem, protože měly být v té době již na trhu. U centrály Piko se termín postupně posunoval až do prosince (podrobnou informaci jsem tady na fóru už představil). Dnes tady v samostatném vláknu prezentuji centrálu Uhlenbrock. Podle Jindry jako „paní colombová“ zbývá jen Yamorc 7101. Ta je sice dosud v reálném vývoji, což výrobce potvrdil, ale odmítá sdělit předpokládaný termín uvedení na trh s tím, že byl v minulosti napadán, když se nepodařilo předpokladaný termín splnil. Nicméně vývoj pokračuje, proto centrálu z tabulky díky jejím mimořádné všestrannosti neodstraním. Stále je to nejuniversálnější centrála jak po stránce použitelných ovladačů a komponent, tak po stránce zpětného hlášení. V řadě hledisek už ale této centrále zdatně konkuruje aktualizovaná centrála RB1110 (určitě cenou, ale i technickými vlastnostmi.).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály

Příspěvekod D » stř 14 úno, 2024 3:07 pm

Na přání Honzy přidávám odkaz na tabulku, pořád tu stejnou.

Porovnání DCC centrál
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Volba centrály

Příspěvekod HonzaM » stř 14 úno, 2024 3:27 pm

D píše:Na přání Honzy přidávám odkaz na tabulku, pořád tu stejnou.

Porovnání DCC centrál

Tabulku průběžně upravuji a doplňuji. Pokud najdete nějakou chybu nebo nesrovnalost, případně námět na doplnění, napište mi SZ.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály

Příspěvekod alexander » stř 14 úno, 2024 7:38 pm

Mne, ako laikovi, by pomohlo, keby som sa dozvedel či je možné ovládanie centrály cez mobil / tablet a s akou aplikáciou (programom). Teda bez firemného bezdrôtového ovládača. Úprimne, také ako : wifi modul, lan ethernet či sieťový protokol mi nehovorí nič....
Možno to v tabuľke je, ale neviem čo mám čítať... :D
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod HonzaM » stř 14 úno, 2024 10:02 pm

alexander píše:Mne, ako laikovi, by pomohlo, keby som sa dozvedel či je možné ovládanie centrály cez mobil / tablet a s akou aplikáciou (programom). Teda bez firemného bezdrôtového ovládača. Úprimne, také ako : wifi modul, lan ethernet či sieťový protokol mi nehovorí nič....
Možno to v tabuľke je, ale neviem čo mám čítať... :D

To, co pro ovládání mobilem nebo tabletem potřebuješ, je informační materiál, který vysvětlí jaké aplikace existují a co která ke své činnosti potřebuje. Také si musíš ujasnit, co všechno chceš ovládat, zda jen jízdu vlaků, nebo i výhybky, nebo třeba stavět cesty složené z několika výhybek. Pokud má centrála komunikovat s telefonem přímo, musí mít wifi modul. V tabulce přehledu centrál si potom jen zjistíš, zda a která centrála potřebné vlastnosti má. Jestli tedy budeš chtít používat třeba aplikaci Z21, potřebuješ kteroukoli centrálu, která má wifi modul a disponuje protokolem Z21. Tohle v tabulce centrál zjistíš, nejdřív ale potřebuješ informaci o tom, jaké aplikace existují a co která aplikace pro svou činnost potřebuje. Do tabulky centrál nelze ke každé dát přehled jaké všechny aplikace a za jakých okolností k ní lze použít.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků