Jak vybírat DCC centrálu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Volba centrály

Příspěvekod alexander » čtv 15 úno, 2024 8:56 am

Ďakujem za info. Ja hľadám centrálu iba na ovládanie príslušenstva na záhradnú železnicu. Niečo lacné, jednoduché, ovládateľné mobilom či tabletom bez toho, aby som musel dokupovať čokoľvek a hlavne nemusel nič nastavovať. Maximálne spárovať centrálu a mobil... Typický spotrebiteľ... :D
DCC dekodéry k prestavníkom mám...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod sidlo » čtv 15 úno, 2024 10:56 am

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Volba centrály

Příspěvekod jipol57 » čtv 15 úno, 2024 11:40 am

HonzaM píše:Pokud má centrála komunikovat s telefonem přímo, musí mít wifi modul.

K tomuto bych ještě doplnil, že například z21start, wifimodul nemá, ale přes konektor LAN ethernet, se dá připojit běžný wifirouter, který se používá v domácí síti. Pak stačí jen dokoupit odblokovací sadu od ROCO, popřípadě sada i s tím routerem.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod Dancer » čtv 15 úno, 2024 12:26 pm

To samé i DR5000. Tu jsem propojil Ethernet kabelem do domácího routeru a telefony byly stále připojené na domácí sítí. Jinak se musela wifi v telefonu přepínat na tu z centrály.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod rchlumecky » čtv 15 úno, 2024 3:43 pm

Dancer píše:To samé i DR5000. Tu jsem propojil Ethernet kabelem do domácího routeru a telefony byly stále připojené na domácí sítí. Jinak se musela wifi v telefonu přepínat na tu z centrály.


Ano tohle považuji za rozumný přístup,
důležitější než, aby centrála měla přímo WiFI AP - je že má Ethernet a nad ním TCP/IP stack (tím pak díky konvertorům může být připojeno zařízení jak kabelové, tak wifi nebo optické) a není potřeba překopávat-přepínat fungující domácí síť, když je zapnutá centrála.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Volba centrály

Příspěvekod marian_r » čtv 15 úno, 2024 4:08 pm

Takže eternet kábel cez celý byt aby som sa pripojil na router? :roll:
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod sidlo » čtv 15 úno, 2024 5:47 pm

Centrála TCS-2 https://www.zavavov.cz/tcs-2/ má LAN i WiFi. Obojí lze jednoduše nastavit v režimu klient i AP. Takže to lze připojit k domácímu WiFi routeru, neměnit stávající nastavení domácí sítě, netahat žádné kabely a ovládat centrálu (kolejiště) z telefonu nebo z programu (nebo obojího).
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Volba centrály

Příspěvekod HonzaM » čtv 15 úno, 2024 5:58 pm

marian_r píše:Takže eternet kábel cez celý byt aby som sa pripojil na router? :roll:

To není nutné, nejjednodušší pro tebe bude použit přímo přístupový bod centrály. Zapneš centrálu, na mobilu zvolíš nastavení, volbu Wi-Fi, vybereš Wi-Fi centrály a zadáš heslo (to najdeš v návodu). Pak otevřeš aplikaci a můžeš ovládat.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Volba centrály

Příspěvekod fulda » ned 18 úno, 2024 8:30 am

alexander píše:Ďakujem za info. Ja hľadám centrálu iba na ovládanie príslušenstva na záhradnú železnicu. Niečo lacné, jednoduché, ovládateľné mobilom či tabletom bez toho, aby som musel dokupovať čokoľvek a hlavne nemusel nič nastavovať. Maximálne spárovať centrálu a mobil... Typický spotrebiteľ... :D
DCC dekodéry k prestavníkom mám...

V tom případě tě vyjde zdaleka nejvýhodněji bílá z21 s wifi routerem. Prodává se různě, buď jako set i s routerem (dnes už velmi zřídka, spíš po bazarech), nebo set s multimaus a k tomu aktivační balíček s routerem. Ovšem nejvýhodněji vyjde si najít prodejce, kterej ti prodá rozbalenou z nějakého startsetu.
Hlavní přednost je pak v tom, že dostaneš centrálu, kterou všichni znají a každej ti poradí, když něco nebudeš vědět. Pokud si koupíš nějaký experiment, který mají dva lidi na světě, budeš na všechno sám.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Volba centrály

Příspěvekod Sandy » ned 18 úno, 2024 9:45 am

Omlouvám se za OT, ale nedá mi to....
Na Fuldovo odkazech je vidět, jak se svět vyvíjí mílovými kroky :roll:
Mám dvě z21start + MM, obě z "kanibalizovaných" startsetů. První za 2300.-, druhá za 2000.-...... K tomu, samozřejmě, dva rozšiřující balíčky.
Kupoval jsem je tak před dvěma třemi lety......
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Volba centrály

Příspěvekod fulda » ned 18 úno, 2024 10:42 am

Sandy píše:Omlouvám se za OT, ale nedá mi to....
Na Fuldovo odkazech je vidět, jak se svět vyvíjí mílovými kroky :roll:
Mám dvě z21start + MM, obě z "kanibalizovaných" startsetů. První za 2300.-, druhá za 2000.-...... K tomu, samozřejmě, dva rozšiřující balíčky.
Kupoval jsem je tak před dvěma třemi lety......

Ono je trochu nespravedlivé kombinovat bazary a ofiko prodejce. Pak je tu problém s absencí DR5000. Ať byla jaká chtěla, agresivní obchodní model tlačil cenu v okolí dolů. A poslední je důsledek finanční krize současné doby. Mnohem měně se prodává "zbytných" zařízení a to jsou třeba "vláčky dětem", takže to zdražuje "vláčky dospělým".
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Volba centrály

Příspěvekod sidlo » ned 18 úno, 2024 10:56 am

fulda píše:V tom případě tě vyjde zdaleka nejvýhodněji bílá z21 s wifi routerem. Prodává se různě, buď jako set i s routerem (... spíš po bazarech), nebo ben-zerba.cz/e-shop ...


fulda píše:Ono je trochu nespravedlivé kombinovat bazary a ofiko prodejce.


Obdivuhodná sebereflexe.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Volba centrály

Příspěvekod alexander » ned 18 úno, 2024 12:23 pm

Tak u mňa nakoniec "vyhrala" RB1110. Moje potreby splňuje dokonale. Všetko v jednej krabičke, ovládač nepotrebujem a tablet mám...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Volba centrály

Příspěvekod alexander » ned 18 úno, 2024 12:25 pm

Tak u mňa nakoniec "vyhrala" RB1110. Moje potreby splňuje dokonale. Všetko v jednej krabičke, ovládač nepotrebujem a tablet mám...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Jak vybírat DCC centrálu

Příspěvekod HonzaM » čtv 14 bře, 2024 3:12 pm

Někteří zájemci o DCC centrálu si stěžovali, že ve zde publikované tabulce s přehledem centrál je sice řada tecbnických údajů, jenže u některých nevědí k čemu slouží a zda se zajímat zda to centrála o níž uvažují má. V článku https://www.1ku160.cz/technika/digital/ je podrobné vysvětlení všech údajů v publikovaně tabulce.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků