Jde nahradit DCC Roco analogovým napájením?

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Jde nahradit DCC Roco analogovým napájením?

Příspěvekod look23 » stř 10 kvě, 2023 8:09 pm

Nejde odpojit ty dekodéry a přestavníky od kolejí a udělat samostatný rozvor pro jejich napájení?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Jde nahradit DCC Roco analogovým napájením?

Příspěvekod HonzaM » čtv 11 kvě, 2023 4:42 am

fulda píše:Líbí se mi hraběcí rady o adrese 0. Přišly přesně odkud jsem čekal. Pochopitelně z21 nepodporuje jízdu na adrese 0, stejně jako MM nepodporuje nastavení adresy 0. To si snad každej vyzkoušel, že se to číslo prostě nedá na ovladači nastavit. Jízda na adrese 0 je vlastnost, kterou podporují sety od střední třídy vejš.
. Nikdy jsem netvrdil že adresu 0 umožňuje centrála z21, moje centrála Digitrax to umí a zmínil jsem že tohle DCC systém umožňuje. O adrese 0 pro lokomotivní dekodéry jsem nic nepsal.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Jde nahradit DCC Roco analogovým napájením?

Příspěvekod Ivan » čtv 11 kvě, 2023 4:57 am

HonzaM píše:
fulda píše:Líbí se mi hraběcí rady o adrese 0. Přišly přesně odkud jsem čekal. Pochopitelně z21 nepodporuje jízdu na adrese 0, stejně jako MM nepodporuje nastavení adresy 0. To si snad každej vyzkoušel, že se to číslo prostě nedá na ovladači nastavit. Jízda na adrese 0 je vlastnost, kterou podporují sety od střední třídy vejš.
. Nikdy jsem netvrdil že adresu 0 umožňuje centrála z21, moje centrála Digitrax to umí a zmínil jsem že tohle DCC systém umožňuje. O adrese 0 pro lokomotivní dekodéry jsem nic nepsal.


Pak je tvůj post zcela mimo téma, tazatel se ptal jasně na z21! To, že máš doma Digitrax je sice hezké, gratuluji ti, ale tazatel fakt nepomůže. :roll:

Vlákno bylo zajímavé, dozvěděl jsem se nové info. Nevím, proč ho ničit plevelem.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Jde nahradit DCC Roco analogovým napájením?

Příspěvekod Tomáš10 » čtv 11 kvě, 2023 1:39 pm

Nejde odpojit ty dekodéry a přestavníky od kolejí a udělat samostatný rozvor pro jejich napájení?


Určitě by to šlo, ale vzhledem k tomu, že si chci jen projet mašinu před digitalizací...
To by nestálo za to.
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků