YaMoRC centrála a příslušenství

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod HonzaM » pon 17 dub, 2023 1:18 pm

fulda píše:
vvitty píše:
komori píše:... protože záruku na DR5000 není kde uplatnit.

Z hlediska uživatele - koncového zákazníka záruku uplatnit lze.

Zmenšením počtu vložených citací se možná stane informace čitelnější a pochopitelnější.

Koncový uživatel uzavřel smlouvu s prodejcem a ten s nějakou pravděpodobností existuje (pokud kupoval centrálu v Čechách, tak určitě existuje). Proto záruku uplatnit lze (na ne-updatovanou verzi).
Teoreticky mohou existovat dva základní scénáře:
  1. existuje nezávislá servisní organizace, která závadu opraví (a financování si dohodne jinde)
  2. obchodník nemá nasmlouvaného nic jiného, takže bude muset "odstoupit od smlouvy" a vrátit kupní cenu

Měl bys pravdu pokud by šlo o reklamaci centrály do níž zákazník nezasahoval, nicméně pokud by sis pořádně přečetl celý text, bylo by jasné se jednalo o instalaci modulu do centrály (a tedy zásahu) a šlo o upozornění, že záruka na centrálu padá zásahem do ní, zmínka o neexistenci výrobce tam byla hlavně proto, aby si byl zákazník vědom, že pokud při instalaci toho wifi modulu dojde v centrále k nějaké závadě, nebude mít kde ji nechat opravit.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod vvitty » pon 17 dub, 2023 1:22 pm

HonzaM píše:Měl bys pravdu pokud by šlo o reklamaci centrály do níž zákazník nezasahoval, nicméně pokud by sis pořádně přečetl celý text, bylo by jasné se jednalo o instalaci modulu do centrály (a tedy zásahu) a šlo o upozornění, že záruka na centrálu padá zásahem do ní, zmínka o neexistenci výrobce tam byla hlavně proto, aby si byl zákazník vědom, že pokud při instalaci toho wifi modulu dojde v centrále k nějaké závadě, nebude mít kde ji nechat opravit.

HonzaM píše:Vzhledem k zániku firmy Digikeijs je to ale nyní jedno, protože záruku na DR5000 není kde uplatnit.


Me tedy zminka uvedena v puvodnim prispevku neprijde jako varovani "pozor pokud se v tom budete vrtat nema vam to kdo opravit", spis jako zlehcovani toho ze prijdou o zaruku kterou uz stejne nemaji. Ale mozna to ostatni ctou jinak ....
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod fulda » pon 17 dub, 2023 2:12 pm

V první řadě bych rád zdůraznil část, kterou jsem v následujících citacích označil červeně. Zejména proto, že když se podíváme na část označenou modře, možná se někomu bude zdát duplicitní s informací označenou zeleně. Někomu by se dokonce mohlo zdát, že se dostáváme do určité rekurze a že by se dala právě ta červená část použít směrem k autorovi té zelené. Ale možná to vidím moc akademicky. Je jasné, že každý prodejce z toho musí být nadšený a stejnětak je pravděpodobné, že se někteří zákazníci budou snažit uplatnit reklamaci "s každým prdem", protože moc nestojí o to vlastnit nepodporovaný produkt a některé drobné chybky, kde mohli doufat v opravu s novou verzí jim budou o to víc vadit.

HonzaM píše:
fulda píše:...
Zmenšením počtu vložených citací se možná stane informace čitelnější a pochopitelnější.

Koncový uživatel uzavřel smlouvu s prodejcem a ten s nějakou pravděpodobností existuje (pokud kupoval centrálu v Čechách, tak určitě existuje). Proto záruku uplatnit lze (na ne-updatovanou verzi).
Teoreticky mohou existovat dva základní scénáře:
  1. existuje nezávislá servisní organizace, která závadu opraví (a financování si dohodne jinde)
  2. obchodník nemá nasmlouvaného nic jiného, takže bude muset "odstoupit od smlouvy" a vrátit kupní cenu

Měl bys pravdu pokud by šlo o reklamaci centrály do níž zákazník nezasahoval, nicméně pokud by sis pořádně přečetl celý text, bylo by jasné se jednalo o instalaci modulu do centrály (a tedy zásahu) a šlo o upozornění, že záruka na centrálu padá zásahem do ní, zmínka o neexistenci výrobce tam byla hlavně proto, aby si byl zákazník vědom, že pokud při instalaci toho wifi modulu dojde v centrále k nějaké závadě, nebude mít kde ji nechat opravit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod vvitty » pon 17 dub, 2023 7:24 pm

Jen si tu tak odlozim poznamku k te neexistujici zaruce na DR5000. I kdyz teda chapu ze jsou to citace vlaken starych pet let a za tu dobu se situace mohla zmenit, nejvice tedy ted v dubnu.

HonzaM píše:.... BohousP je prodejce produktů Digi-CZ, já zastupuji prodejce DR5000. Nevidím důvod proč by mělo být zakázáno v této konferenci uvést pravdivé informace o prodávaných produktech, to není propagace ani inzerce....


HonzaM píše:
vvitty píše:
HonzaM píše:Podporu a případné opravy v zaruce řeší dovozce.

A pripadne pozarucni opravy?

Samozřejmě zajistí rovněž dovozce/prodejce, firma TT elektronika, U Palaty 5, 15000 Praha 5. Mail xjm@iol.cz
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod HonzaM » úte 18 dub, 2023 3:37 pm

komori píše:Mám již centrálu YD7001 od únoru a červená myš Multimaus
tam bez problému funguje.
S novým Wifi modulem od YaMoRC funguje i Wifi myš t.j. Wlanmaus.
Ověřeno prakticky.

Můžeš prosím prakticky vyzkoušet současné využití mobilní sitě s protokolem Z21 třeba s WLANmaus a s protokolen WiThrottle s ovladačem ESU Mobile Control II, ale pokud ho nemáš k dispozici, tak třeba na iPhonu s aplikací WiThrottle nebo na mobilu s Androidem s aplikací Engine Drive? Podle technických dat by ten nový wifi modul YD9401 který máš v centrále měl současný provoz více protokolů umožňovat. Současně by také měla fungovat červená myš.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod chphoto » čtv 27 dub, 2023 1:57 pm

Popis dám sem, původně jsem to chtěl dát do vlákna DR5000, ale fakticky již moje centrála není DR5000, ale YD7001, tak to dám sem.
Včera jsem nainstaloval nový WiFi modul, večer mi přišly aktivační kódy a tak jsem dneska provedl nastavení a první pokusy. Update centrály co se týče softwaru, tak je v pohodě, stačí z nabídky vybrat YD7001 a dát Update. Následně je dobré aktualizovat i WiFi modul na kartě Wifi a poté je možno nastavovat. Nejvíc mě zajímala možnost multiprotokolu, takže jsem použil ovladač wlanmouse, ovladač TCS-RC a ovladač ESU a dále drátový LocoNetový ovladač DaisyII - pro kontrolu. Také jsem vyzkoušel připojení k počítači k iTrainu, ale to ne přes WiFi, ale po LAN kabelem.
Photo 27.04.2023 15 26 24.jpg

Sice jsem mnoho testů neprovedl, jen jeden s jednou lokomotivou na kousku trati (kolejiště je nyní u stropu a nelze v tuto chvíli sundat), ale i tak jsem byl mile překvapen, že jsem mohl ovládat lokomotivu ze všech připojených ovladačů a na všech se zobrazovala poloha "plynu" (tedy krom wlamnouse, ta to neumí) a na ESU ovladači se kolečko otáčelo podle toho, jak jsem na ostatních nastavoval rychlost. Takže za mě velká spokojenost a pro výrobve velký palec nahoru, teď se opravdu možnosti centrály posunuly o další příčku nahoru.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod Trixt » čtv 27 dub, 2023 4:35 pm

chphoto píše:Včera jsem nainstaloval nový WiFi modul


A kdepak jsi ho pořídil?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod chphoto » pát 28 dub, 2023 4:17 am

Objednal jsem zde : https://www.freebit.nl/en/n-spoor/digit ... ade-dr5000 ale už nemaj skladem a jinde co jsem koukal, tak všude maj nedostupný modul.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod zavovi » pát 26 kvě, 2023 12:59 pm

chphoto píše:Popis dám sem, původně jsem to chtěl dát do vlákna DR5000, ale fakticky již moje centrála není DR5000, ale YD7001, tak to dám sem.
Včera jsem nainstaloval nový WiFi modul, večer mi přišly aktivační kódy a tak jsem dneska provedl nastavení a první pokusy. Update centrály co se týče softwaru, tak je v pohodě, stačí z nabídky vybrat YD7001 a dát Update. Následně je dobré aktualizovat i WiFi modul na kartě Wifi a poté je možno nastavovat. Nejvíc mě zajímala možnost multiprotokolu, takže jsem použil ovladač wlanmouse, ovladač TCS-RC a ovladač ESU a dále drátový LocoNetový ovladač DaisyII - pro kontrolu. Také jsem vyzkoušel připojení k počítači k iTrainu, ale to ne přes WiFi, ale po LAN kabelem.
Photo 27.04.2023 15 26 24.jpg

Sice jsem mnoho testů neprovedl, jen jeden s jednou lokomotivou na kousku trati (kolejiště je nyní u stropu a nelze v tuto chvíli sundat), ale i tak jsem byl mile překvapen, že jsem mohl ovládat lokomotivu ze všech připojených ovladačů a na všech se zobrazovala poloha "plynu" (tedy krom wlamnouse, ta to neumí) a na ESU ovladači se kolečko otáčelo podle toho, jak jsem na ostatních nastavoval rychlost. Takže za mě velká spokojenost a pro výrobve velký palec nahoru, teď se opravdu možnosti centrály posunuly o další příčku nahoru.


Super! Jen tohle uměla centrála TCS už před několika lety. A TCS-2 to umí už skoro rok přes WiFi. To byla jedna z věcí, co mi v minulosti na všech centrálách chyběla. A spousta dalších, co TCS-2 má... Někdy mi přijde, že to odemě kopírují :-D
H0-DCC
Centrála TCS: http://www.zavavov.cz/tcs-2
Ovladač TCS-RC: http://www.zavavov.cz/tcs-rc
zavovi
 
Příspěvky: 251
Registrován: úte 18 lis, 2014 9:34 pm
Bydliště: Brno

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod chphoto » pát 26 kvě, 2023 8:24 pm

zavovi píše:Super! Jen tohle uměla centrála TCS už před několika lety. A TCS-2 to umí už skoro rok přes WiFi. To byla jedna z věcí, co mi v minulosti na všech centrálách chyběla. A spousta dalších, co TCS-2 má... Někdy mi přijde, že to odemě kopírují :-D


Bohužel TCS ani TCS-2 zatím nemá LocoNet - a bez něj se například já neobejdu. Takže pro mě v tuto chvíli je přestavěná DR5000 jednoznačnou volbou.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod durik6 » čtv 06 črc, 2023 2:41 pm

WLAN modul YaMoRC YD9401 pre DR5000 je opäť dostupný: https://lokwerkstatt.at/produkt/yamorc-yd9401-wlan-modul/
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod zdeno » čtv 06 črc, 2023 3:14 pm

zavovi píše: Někdy mi přijde, že to odemě kopírují :-D

nebo ty od nich !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: YaMoRC centrála a příslušenství

Příspěvekod HonzaM » čtv 06 črc, 2023 3:23 pm

zdeno píše:
zavovi píše: Někdy mi přijde, že to odemě kopírují :-D

nebo ty od nich !!

Bohužel jsi zjevně nepochopil že šlo o žert.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků