Český návod na DCC ROCO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Příspěvekod VoVo » sob 07 bře, 2009 5:42 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:51 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod michal_n_cz » ned 08 bře, 2009 8:11 pm

VoVo píše:Může mi někdo prosím osvětlit, zda to "základní programování" na Lokmaus2 (P+F1 atd) je univerzální pro všechny dekodéry? Tedy vpodst. jestli všechny dekodéry mají ty samé funkce na stejných CV?

Asi se to týká i toho co popisuješ ve vedlejším vlákně ohledně Gold dekodéru. Základní CV jako zrychlení a zpomalování a max. rychlost by dekodéry měly mít na stejných CV. Např. CV5 max. rychlost. Rozdíl může být v rozsahu hodnot - novější dekodéry vč. toho Gold mají rozsah hodnot pro CV5 0-255, ale právě ten tvůj ESU může mít třeba jen 0-63. Takže takové jednoduché programování pomocí lokomaus2 možná funguje jen s některými dekodéry a to pravděpodobně s těmi co byly v lokomotivě ktrerá byla třeba s tou lokomaus2 ve startsetu.
Ale v každém případě by mělo jít s lokomaus2 programovat i vysoké CV i hodnoty (nad 99) - zkus použít postup uvedený v manuálu k jiným dekodérům např. zde na str.36 http://www.marathonmodel.cz/sites/defau ... X64_cz.pdf . Ten postup byl i v nějakém manuálu k rocomaus2 co byl kdysi na webu roco, když se to aktuálně prodávalo, ale přímo ve stertsetech byl takový jednodušší, kde to nebylo.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků