MGP - problém se signálem LocoNetu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod hank61 » stř 08 bře, 2023 5:22 pm

Již od prvotního zprovozňování systému MGP mi čas od času z ničeho nic začne na Bluetooth modulu trvale svítit červená kontrolka, což dle manuálu znamená, že v systému není signál LocoNetu. Většinou opět z ničeho nic po pár sekundách, či minutách tato kontrolka sama zhasne a systém začne normálně fungovat. Dnes jsem po 3 dnech chtěl systém zapnout a ta červená kontrolka už svítí přes dvě hodiny, takže systém vůbec nefunguje.... Vůbec nevím, co s tím.... Kdo MGP používáte, setkali jste se s tímto problémem, nebo napadá vás čím by to mohlo být? Téměř celý minulý víkend to fungovalo a nyní bez jakékoliv změny nastavení zase nic... Předem moc děkuji za případné rady.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod chphoto » stř 08 bře, 2023 6:00 pm

MGP používám a zatím jsem se s tímto chováním nesetkal. Jakou máš centrálu a jak je provedené připojení LocoNetu? Používáš napájecí desku od MGP nebo ne? Napiš podrobněji jaké komponenty používáš (vše co je do LocoNetu) a jak je to fyzicky zapojeno.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod hank61 » stř 08 bře, 2023 6:52 pm

Mám to zapojené bez centrály s terminátorem přesně podle návodu od Honzy M. a napájím to 12DCV přes MGP napájecí modul 12V/5V. 5VDC je z napájecího modulu dále rozvedeno dvojlinkami do 3 servo dekodérů. Všechny komponenty jsou propojeny kabely 6-6 RJ12. Servodekodéry po zapnutí normálně svítí zeleně. Ještě jsem nyní zkusil vyměnit napájecí MGP modul za jiný (mám dva), ale chová se to úplně stejně. I po spárování BT modulu s telefonem, stále svítí na BT modulu ta červená kontrolka a LocoNet tím pádem nefunguje. Zajímavé je, že minulý víkend to s naprosto stejným nastavením fungovalo až na pár výpadků dobře.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod sidlo » stř 08 bře, 2023 7:16 pm

Zkusil bych vyměnit kabely.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod hank61 » stř 08 bře, 2023 7:50 pm

sidlo píše:Zkusil bych vyměnit kabely.


Už jsem je měnil komplet jednou, když jsem to poprvé zprovozňoval a chová se to bohužel stále stejně.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod sidlo » stř 08 bře, 2023 8:03 pm

Pokud máš nějakou LocoNet centrálu, např. DR5000, tak modul BT Interface připoj kabelem přímo k ní. Mělo by to přestat svítit čeveně.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod rchlumecky » stř 08 bře, 2023 9:14 pm

tipuji kabely - konektory - máš tester na kabely ?
- zkusit k Poweru Panelu jenom BT, pak postupně přidávat další Loconet-servodekodér atd
- zkusit funkčnost samotných servodekodérů s PP
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod hank61 » čtv 09 bře, 2023 10:08 am

Tak už to funguje. :wink: Jen bylo potřeba vyměnit vadný Bluetooth interface, za jiný. Děkuji vám všem za rady a Honzovi M. za zjištění konkrétní závady a okamžitou výměnu vadného dílu. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 9:48 am

Předmět: NanoL

HonzaM píše:To je prima, to se Ti povedlo. LocoNet je obousměrný a máš i DCC do kolejí. Uměla by centrála by pŕíkazy na DCC vyslat v LocoNetu?



Předmět: NanoL

HonzaM píše:Jake jsou podle Tebe lepší systémy a proč je nikdo nepoužívá? Smysl mé otázky je jednoduchý, výhybky a další pŕíslušenstvi se ovládají po DCC a bylo by zajímavé jejich prostřednictvím ovládat komponenty MGP.


Asi by bylo lepší se na MGP ptát ve vláknu o MGP.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod Zlámalík » ned 31 bře, 2024 10:07 am

Fuldo, co jste popili? :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod HonzaM » ned 31 bře, 2024 10:23 am

fulda píše:
Asi by bylo lepší se na MGP ptát ve vláknu o MGP.

Zdá se, že jsi nepochopil že se neptám na MGP, to centrálu k činnosti vůbec nepotřebuje, ale někteří modeláŕi uvítají možnost současně ovládat i vlaky. Proto jsem se zeptal. Jenže to čemu říkáš “centrála” toho umí opravdu málo. Ale nemá smysl o tom diskutovat a určitě ne ve vláknu o MGP. Tak prosím na tenhle příspěvek tady nereaguj, já nebudu vůbec reagovat na nic ve vláknu o “NanoL”. Myslím že účastníci diskuze tohle řešení uvítají.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod fulda » ned 31 bře, 2024 11:54 am

Zlámalík píše:Fuldo, co jste popili? :D

Rozhodně toho nebylo dost na to, abych pochopil, proč se mají MGP komponenty ovládat pomocí výhybek připojených na DCC.

HonzaM píše:Zdá se, že jsi nepochopil že se neptám na MGP, to centrálu k činnosti vůbec nepotřebuje, ale někteří modeláŕi uvítají možnost současně ovládat i vlaky. Proto jsem se zeptal. Jenže to čemu říkáš “centrála” toho umí opravdu málo. Ale nemá smysl o tom diskutovat a určitě ne ve vláknu o MGP. Tak prosím na tenhle příspěvek tady nereaguj, já nebudu vůbec reagovat na nic ve vláknu o “NanoL”. Myslím že účastníci diskuze tohle řešení uvítají.

To čemu říkám centrála je prostě jen a pouze obyčejná centrála. Nemá to žádné kudrlinky a ani jiné vyfikundace, které pak člověka nutí používat dva telefony a tři tablety pro ovládání jedné lokomotivy.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod HonzaM » pon 01 dub, 2024 12:05 pm

Milý Jindro, zdá se že neumíš číst, myslím že jsem dostat jasné požádal abys v tomto vlákně týkajícím se pouze MGP nereagoval. Psal jsem o ovladani komponent LocoNetu příkazy DCĆ, ne ovládáním pomocí výhybek. Pokud chceš říci nějaké informace o svém produku, použij prosím svoje vlákno, tam učitě reagovat nebudu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod fulda » pon 01 dub, 2024 2:36 pm

HonzaM píše:Milý Jindro, zdá se že neumíš číst, myslím že jsem dostat jasné požádal abys v tomto vlákně týkajícím se pouze MGP nereagoval. Psal jsem o ovladani komponent LocoNetu příkazy DCĆ, ne ovládáním pomocí výhybek. Pokud chceš říci nějaké informace o svém produku, použij prosím svoje vlákno, tam učitě reagovat nebudu.

Milý Honzo, myslím, že by bylo dobré se nad sebou zamyslet. Ve svém dotazu jsi použil slovo MGP, takže jsme ve správném vlákně. Co si představuješ pod pojmem "ovladani komponent LocoNetu příkazy DCĆ" jsi nám nebyl schopen nic říci, takže se není co divit, že ti nikdo neodpověděl. A proč jsi to napsal do vlákna o mém modelu (není to produkt, protože to nikdo neprodukuje), to taky nechápu. Takže jsem diskuzi přeneslo do správného vlákna, které má v názvu jak MGP, tak LocoNet.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: MGP - problém se signálem LocoNetu

Příspěvekod HonzaM » pon 01 dub, 2024 4:56 pm

Jindro, přestaň prosím plevelit tohle vlákno, nemám zájem s Tebou diskutovat.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků