Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod belgarat » stř 09 lis, 2022 4:49 pm

Prosim o radu. Decko prislo s tim, ze si usetrilo na masinku -- stara jeste z produkce BTTB, ale podle pokusu dobre jezdici. A rado by ji provozovalo i na klubovem digitalnim kolejisti. V tele lokomotivy fakt moc mista na dekoder neni, ale v tendru asi ano - akorat se do nej zatim neumim nedestruktivne dostat. Fotky zde:

https://photos.app.goo.gl/stm3ZSsivvzyXT586

... na tendru je patrna jedna (cervena) pacicka, ale po jejim zapaceni jsem se take dovnitr nedostal, mate-li nekdo takovou vec doma, jaky je spravny postup otevreni krabice tendru :) ? Diky....
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod Ivan » stř 09 lis, 2022 5:37 pm

taky jsem ji kdysi měl... už si to samo nepamatuji. Napdá mne jen, nemá se vyndat spřáhlo?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod Pavel 152 » stř 09 lis, 2022 5:56 pm

Kapota drží na jedné straně západkou v tou co jste vyfotil a na druhé straně výstupky ve světlech, tam jemně zapáčte. Většinou se to samo tam uvolňuje a bývá to volnější. Možná to máte přilepeno.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod Zlámalík » stř 09 lis, 2022 6:02 pm

Mělo by to jít přes ten výstupek, myslím, Vzadu ne, tam je to jištěno nasazením červených výstupků do kastle, co imitují koncová světla. Nějaké fotky mám, kdyby nikdo neporadil.

Edit: Pavel byl rychlejší.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1834
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod belgarat » ned 11 pro, 2022 9:48 am

OK, dostal jsem se dovnitr, diky vsem.

Ted dotaz k uprave: mam tu dekoder Lenz Silver (ZIMO jsem nesehnal, mam je radsi) -- a v navodu se nepravi nic o pozadovanem zapojeni (mimo instalaci do patice). Obvykle je odstranit tlumivky a kondenzator paralelne k motoru - plati to i v pripade Lenz Silver ? Motorek je stary BTTB.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Digitalizace stare BTTB parni - tendr

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 11 pro, 2022 8:02 pm

belgarat píše:OK, dostal jsem se dovnitr, diky vsem.

Ted dotaz k uprave: mam tu dekoder Lenz Silver (ZIMO jsem nesehnal, mam je radsi) -- a v navodu se nepravi nic o pozadovanem zapojeni (mimo instalaci do patice). Obvykle je odstranit tlumivky a kondenzator paralelne k motoru - plati to i v pripade Lenz Silver ? Motorek je stary BTTB.

To by mělo platit vždy když dáváš dekodér do analogové loko.
LC článek který tyto prvky tvoří oblivňuje pulzy PWM ale i BEMF, kterým si dekodér měří motor.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků