UNI16ARD aplikace

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

UNI16ARD aplikace

Příspěvekod belgarat » ned 04 zář, 2022 11:11 am

Zdar vespolek.

Hraju si s rizenim navestidel (cimz dekuji Sidlovi za ideovy zaklad sketche pro Arduino) - ale protoze chci mocmoc navestidel tak jsem si vysnil vystupni clen nikoliv pomoci tranzistoroveho pole (max 16 vystupu), ale pomoci shift registru - momentalne max 80 vystupu, ale klidne vice, ale JEN pro LEDky. Na chvili mne napadlo, jestli by neslo udelat 'pridavnou desku' pro UNI16ARD ... a ono mozna jo, ale neni to uplne ciste. Pokud by to vyslo, tak pro majitele UNI16ARD by mohlo jit o zajimavy 'upgrade' pro pripad, ze by nestacil pocet stavajicich vystupu v miste instalace dekoderu -- sketch pro arduino samozrejme upravim / publikuji.

Pro PWM rizeni pres shift registr pouzivam hardwarovou podporu a piny 13 (SCK), MOSI (11) a (rekneme) 8; ale SCK se na UNI16ARD pouziva pro vyrabeni zateze ACK pri programovani. Chci se zeptat zda ma hypoteticky smysl udelat pokus kdy:
- pri prechodu do Service Mode vypnu rizneni shift registru, a tudiz pouzivani SCK
- ACK by fungovalo stavajicim UNI16ARD zpusobem
- po opusteni Service Mode by se zase obnovily "hodiny" pro shift register
Ma to sanci na uspech - tedy aby se daly vycitat CV a potvrzovat zapis ? Samozrejme ze se to musi vyzkouset, a mozna to proste ani pres snahu nevyjde ... spis abych se nepoustel do predem prohrane bitvy. Softwarove jsem to PWM zkusil, ale na nepajivem poli nebyly vysledky presvecive: at uz z duvodu me vlastni chyby, nebo uz velke vypocetni narocnosti LEDky pohasinaly a nabihaly 'divne'.

Mimo vlastni programovani a cteni CV by se pak vyrabela pomoci T1 (https://drive.google.com/file/d/1FTIxRw ... 9Ev_8/view) zatez na DCC - kvuli neustalemu CLK na posuvnych registrech. Byl by to velky problem ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků