digitalizace tillig Traxx ze start setu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod texco » čtv 19 kvě, 2022 11:51 am

Zdravim,

s digitalizaci zacinam, zvladam nastavit max/min rychlost, rozjezdovou/brzdici krivku ale stale mam problem s mapovanim funkci na funkcni tlacitka.

Situace:
Koupil jsem si tillig start set s dieslovym Traxxem (pro info - tento: https://www.itvlaky.cz/tt-analogove-startsety/01448/ ). Masina ma plux12 patici. Koupil jsem dekoder Zimo MX623P12 a digitalizace se povedla uplne bez zasahove - vse zacalo fungovat bez jakehokoliv nastavovani z me strany. Svetla - cerveny koncovy, dalkovy, predni apod. jdou nezavisle vypinat zapinat na f1 - fx (tusim ze do 4 nebo 5, nevim ted z hlavy), zaroven na nejakem F bylo namapovane rychle vypnuti rozjezdovych/brzdnych krivek, polovicni rychlost (posun) ... proste jsem nemusel delat nic, jen si metodou pokus omyl zjistil co jednotlivy F klavesy delaji.

Protoze jsem si chtel vyzkouset i zvuk, a na Plux12 se zvukovy dekoder nevyrabi a zaroven jsem videl ze nekdo pouzil Plux16 zvuk dekoder do Plux12 patice a fungoval, tak jsem zkusil toto reseni. Poridil jsem si ZI-MX648P16 (zvukovy dekoder s patici Plux16) se zvukem Traxx DE a vsadil do Plux12 patice na svym Tillig Traxx DE (diesel). A samozrejme pripajel reproduktor.

Muj problem:
Zvuk normalne zacal fungovat, jsem spokojenej. Ale problem je, ze jediny ovladani svetel ktery mi ted funguje je jen rozsviceno (predni + zadni cerveny) nebo zhasnuto. Jiny moznosti nastaveni svetel nemam.

Muj dotaz:
Je moznost nejak namapovat na nejaky F klavesy ty moznosti rozveceni / zhasinani svetel jak fungovalo dosud s tim nezvukovym dekoderem? Nebo tim, ze mi vysi 4 piny ve vzduchu, jsem se o tyto moznosti pripravil? Pokud lze, tak vubec netusim jak.
texco
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14 lis, 2021 5:56 am

Re: digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod sidlo » čtv 19 kvě, 2022 12:25 pm

Funkční klávesy se u ZIMO dekodérů nastavují na několika místech. Existují dvě cesty.

1) stáhnout si manuál a ponořit se do programování jednotlivých CV http://www.zimo.at/web2010/documents/MX-small-decoders_EN.pdf

2) nainstalovat si JMRI https://www.jmri.org/, připojit centrálu k počítači a naklikat si požadované chování.

MX623P12.png


MX648P16.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod texco » čtv 19 kvě, 2022 2:50 pm

Zdravim vsechny ....

neco jsem vygooglil, pokud by to nekoho zajimalo, tak pro ovladani svetel Tillig (P16 misto P12) je potreba toto nastaveni

CV33=4
CV34=8
CV35=0
CV36=0
CV37=3
CV61=97
CV124=82
CV127=1
CV128=2
texco
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14 lis, 2021 5:56 am

Re: digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod rawen » sob 30 zář, 2023 4:24 am

Ahoj.
Prosím případné majitele různých Traxxů - je vnitřní provedení (el. zapojení) a tím pádem i funkce stejné anebo se liší? Jde mi o digitalizaci MS2 RegioJet, který mi svítí v šílených kombinacích (červená světla dopředu, třeba) a chci to dát do pořádku.

Předem díky za pomoc, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod Zlámalík » stř 06 pro, 2023 11:23 pm

Radku, řešení existuje, viz náš společný výzkum s Bedlischem: viewtopic.php?f=16&t=14311&p=330071#p330071
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1828
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: digitalizace tillig Traxx ze start setu

Příspěvekod rawen » čtv 07 pro, 2023 3:52 am

Díky za výzkum a odkaz.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pawlik a 19 návštevníků