Opožděný rozjezd

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod JaroHo » sob 02 dub, 2022 11:36 am

Rozumím, myslel jsem to dobře 8)
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod jipol57 » sob 02 dub, 2022 2:56 pm

A stejně se tady Honza odpovědi nedočkal, kde se to zpoždění nastavuje. Mě by to taky zajímalo, protože jsem si taky všimnul, že některé lok. se rozjedou se zpožděním a některé hned.
Např. mám Piko Čmeláka se zvukem Artol, a ten to zpoždění rozjezdu má. Když je zapnutý zvuk, tak nejprve se zvýší otáčky a až pak se pohne. Tak by to mělo být, ale není to několik vteřin, jak popisuje Honza. Asi tak do 1,5 vteřiny. Dělá to tak i s vypnutým zvukem.
Ale mám dojem, že jsem se setkal s tím, že některá lok. má zpoždění jen se zvukem, a při vypnutém se rozjede hned. Jen už nevím, která to byla. Tak by to mohlo být nejsprávější. Když otočím regulátorem a reaguje hned zvukem, tak je to OK a na délce opoždění nezáleží. Ale bez zvuku, když se nic neděje, tak to je takové nejisté, jestli má kontakt.
Myslím, že to souvisí s tím, jak to nastavil zvukař. Mohl by to některý zvukař vysvětlit? A jestli je možnost rozdílu se zvukem/bez zvuku?
Honza nepíše jaký tam má dekodér. Já píšu o Zimo v H0. Na velikosti jistě nezáleží.

PS: Obdivuji Honzu, když přiznal svůj věk. Já jsem o víc než dekádu mladší a taky si prd pamatuju.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » sob 02 dub, 2022 8:59 pm

Od výrobce jsem se dověděl, že se se to u jejich dekodéru nastavit nedá, považoval jsem proto za rozumné informovat modeláře, kteří se s tím problémem setkají, že je marné se o takové nastavení snažit. Týká se to určitých modelů Minitrix, u jiných modelů a dekodérů to tak být nemusí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4075
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: michal_n_cz a 11 návštevníků