Opožděný rozjezd

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » čtv 31 bře, 2022 1:21 pm

Když jsem poprvé dal na koleje novou lokomotivu Traxx od Minitrixu a pokusil se ji rozjet, zůstala na místě. Zkusil jsem tedy přečíst její adresu - to souhlasilo, adresa 3, lokomotiva tedy zjevně s centrálou komunikovala. Světla i zvuk bylo možné ovládat. Po několika pokusech se ale nakonec rozjela. Potom jsem zjistil, že se rozjíždí až po několika vteřinách. Domníval jsem se, že jde o nějaké nastavení, které půjde změnit, protože je dost nepříjemné, když chcete vlak rozjet a ono to nejde hned. Obrátil jsem se tedy na výrobce s dotazem, co a jak je nutné nastavit. Odpověď přišla po delší době a byla překvapivá. Lokomotiva je vybavena zvukovým dekodérem a má naprogramovánu posloupnost zvuků, které se v reálu při rozjezdu než se lokomotiva dá do pohybu. Dekodér má pevně nastaven odpovídající čas od okamžiku, kdy otočíme regulátorem do polohy pro jízdu, do okamžiku, kdy se lokomotiva dá do pohybu, který ale nelze nijak změnit, a to ani v případě, že je zvuk vypnut!
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 31 bře, 2022 8:23 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod zdeno » čtv 31 bře, 2022 3:17 pm

vratit, pokud sa im vrati 200 - 300 kusu, tak pridu na to, ze je neco spatne.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod komori » čtv 31 bře, 2022 6:12 pm

Prosím o vysvětlení Honzu Merhauta jaký rozdíl je mezi jeho fórem
Odložený rozjezd a Opožděný rozjezd.
Děkuji
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod JaroHo » čtv 31 bře, 2022 6:49 pm

Pro mě je to jednoduchá otázka. "Koupil jsem si mašinku ale chci aby jela hned jako ostatní když otočím ovladačem, ale ona nejede hned" a já myslím že je to jako piko sound. Zapnu zvuk a chci hned rozjet ale to nejde, děje se tak až po jako oživené stroje do provozushopného stavu.
Pánové to by s.... i mě. Nechápu komu není dotaz jasný.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » čtv 31 bře, 2022 8:24 pm

komori píše:Prosím o vysvětlení Honzu Merhauta jaký rozdíl je mezi jeho fórem
Odložený rozjezd a Opožděný rozjezd.
Děkuji

Vlákno odložený rozjezd neexistuje.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod fulda » pát 01 dub, 2022 8:35 am

HonzaM píše:Lokomotiva je vybavena zvukovým dekodérem a má naprogramovánu posloupnost zvuků, které se v reálu při rozjezdu než se lokomotiva dá do pohybu.

Chtěl jsi model, který odpovídá skutečnosti, nebo autíčko na autodráhu, které bude jezdit rychle?
To by tě určitě mohlo zajímat: http://www.fucik.name/masinky/pico-maus/


HonzaM píše:
komori píše:Prosím o vysvětlení Honzu Merhauta jaký rozdíl je mezi jeho fórem
Odložený rozjezd a Opožděný rozjezd.
Děkuji
Vlákno odložený rozjezd neexistuje.
... ale popis odloženého rozjezdu ano: viewtopic.php?f=6&t=10939&p=221747&hilit=odlo%C5%BEen%C3%BD#p221747
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod Zlámalík » pát 01 dub, 2022 9:00 am

HonzaM píše:
komori píše:Prosím o vysvětlení Honzu Merhauta jaký rozdíl je mezi jeho fórem
Odložený rozjezd a Opožděný rozjezd.
Děkuji

Vlákno odložený rozjezd neexistuje.

Honzo, NELŽI!!! To, žes ho včera smazal, Tě nezachrání. Google si pamatuje všechno. Já sám jsem ho včera viděl a dnes jsem si udělal screenshot:

Odložený rozjezd.jpg

Přestaň se prosím pořád vykrucovat a překrucovat skutečnost. Jsi jak malý děcko (ještě, nebo už zas?). Nevím, co co ti jde, jsme tady všichni modeláři, tak nechápu, na čem si furt honíš triko.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod Ivan » pát 01 dub, 2022 10:06 am

Ano, klasický Honza, 2x zásadně upraví původní příspěvek do jiné podoby a pak se ještě diví, že to ostatním vadí.

Když jsem se ti to snažil v SZ vysvětlit, psal jsi, že už to dělat nebudeš. Ale je to prostě marné…
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » pát 01 dub, 2022 10:47 am

Ivan píše:Ano, klasický Honza, 2x zásadně upraví původní příspěvek do jiné podoby a pak se ještě diví, že to ostatním vadí.

Když jsem se ti to snažil v SZ vysvětlit, psal jsi, že už to dělat nebudeš. Ale je to prostě marné…

Kritizovat a útočit je jednoduché. Za prvé, nešlo o zásadní úpravu, za druhé, ono je to asi pro mladší těžko pochopitelné a uvěřitelné, ale je mi 78 a mám problémy s paměti, opravdu jsem si po dvou týdnech nepamatoval ten předchozí příspěvek pod nepatrně jiným názvem. Proto jsem to sjednotil do jednoho vlákna. Pro mne je velmi nepříjemné, že si leccos nepamatuji a že se musím třeba po čtvrt roce znovu učit jak něco naprogramovat. Snad dokážete prominout, že se třeba někdy opakuji nebo opravím svoji chybu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod Zlámalík » pát 01 dub, 2022 11:23 am

HonzaM píše:
Ivan píše:Ano, klasický Honza, 2x zásadně upraví původní příspěvek do jiné podoby a pak se ještě diví, že to ostatním vadí.

Když jsem se ti to snažil v SZ vysvětlit, psal jsi, že už to dělat nebudeš. Ale je to prostě marné…

Kritizovat a útočit je jednoduché. Za prvé, nešlo o zásadní úpravu, za druhé, ono je to asi pro mladší těžko pochopitelné a uvěřitelné, ale je mi 78 a mám problémy s paměti, opravdu jsem si po dvou týdnech nepamatoval ten předchozí příspěvek pod nepatrně jiným názvem. Proto jsem to sjednotil do jednoho vlákna. Pro mne je velmi nepříjemné, že si leccos nepamatuji a že se musím třeba po čtvrt roce znovu učit jak něco naprogramovat. Snad dokážete prominout, že se třeba někdy opakuji nebo opravím svoji chybu.

Nebylo by snazší prostě napsat - jejda, sorry, já na to zapomněl? Je nás tady starších víc a nikdo není dokonalý, taky si mnozí prd pamatujeme (aspoň já tedy rozhodně), nikdo by ti to neměl za zlé.
Ale smazat to a tvrdit, že nic neexistuje a ještě to omlouvat nějakým programováním či co to tam píšeš, je chování tříletého děcka. Pak se divíš, že jsou na to ostatní vysazení.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » pát 01 dub, 2022 1:17 pm

Sorry, chybělo mi tam jedno slovo, “užˇ (neexistuje). To první vlákno totiž byl jen jediný příspěvek a obsah byl prakticky totožný s tím druhým, proto jsem usoudil, že je nejjednodušší ho smazat aby se to nepletla a tím zmizelo celé to vlákno.
Tu zkušenost jsem sem napsal pro informaci ostatním modelářům, kteří se stejně jako já setkali s tímto chováním poprvé. A také pro informaci o odpovědi výrobce, z níž vyplývá, že není možné toto chování programováním změnit.
Další diskuze na toto téma je zbytečná.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod Zlámalík » pát 01 dub, 2022 1:28 pm

HonzaM píše:Tu zkušenost jsem sem napsal pro informaci ostatním modelářům, kteří se stejně jako já setkali s tímto chováním poprvé. A také pro informaci o odpovědi výrobce, z níž vyplývá, že není možné toto chování programováním změnit.
Další diskuze na toto téma je zbytečná.

Tohle vůbec nikdo nerozporuje a může to být přínosné.

HonzaM píše:Sorry, chybělo mi tam jedno slovo, “užˇ (neexistuje). To první vlákno totiž byl jen jediný příspěvek a obsah byl prakticky totožný s tím druhým, proto jsem usoudil, že je nejjednodušší ho smazat aby se to nepletla a tím zmizelo celé to vlákno.

Ale tímhle to zase obrátíš v prach, jako už mnoho věcí tady...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod HonzaM » pát 01 dub, 2022 9:36 pm

Zlámalík píše:
HonzaM píše:Tu zkušenost jsem sem napsal pro informaci ostatním modelářům, kteří se stejně jako já setkali s tímto chováním poprvé. A také pro informaci o odpovědi výrobce, z níž vyplývá, že není možné toto chování programováním změnit.
Další diskuze na toto téma je zbytečná.

Tohle vůbec nikdo nerozporuje a může to být přínosné.

HonzaM píše:Sorry, chybělo mi tam jedno slovo, “užˇ (neexistuje). To první vlákno totiž byl jen jediný příspěvek a obsah byl prakticky totožný s tím druhým, proto jsem usoudil, že je nejjednodušší ho smazat aby se to nepletlo a tím zmizelo celé to vlákno.

Ale tímhle to zase obrátíš v prach, jako už mnoho věcí tady...

Proboha co jsem podle Tebe obrátil v prach? V tom smazaném příspěvku byl prakticky stejný obsah jako v prvním příspěvku tohoto vlákna, pouze s tím, že již obsahoval odpověď výrobce. Nikdo na něj nereagoval a jen proto bylo možné abych ho smazal a tím to vlákno zaniklo. Nezpůsobil jsem tím zánik jakékoli věcné komunikace, kdyby tam totiž nějaká komunikace byla, nebylo by možné toto vlákno smazat, protože tuhle možnost má jen admin.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod JaroHo » sob 02 dub, 2022 7:18 am

Pište sem prosím jen pokud víte co s mašinkou.
Dík.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Opožděný rozjezd

Příspěvekod fulda » sob 02 dub, 2022 8:38 am

JaroHo píše:Pište sem prosím jen pokud víte co s mašinkou.
Dík.

S mašinkou nic není, chová se přesně podle toho, jak je popsáno v dokumentaci.
Stačí, aby si jí někdo přečetl.
Navíc to není poprvé, co se tady tohle chování řeší - viz můj odkaz nahoře.
Takže kdo umí číst, ten už dávno ví. Kdo neumí, tomu není pomoci.

A kdo lže, tomu nechce být pomáháno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků