ESU CabControl

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ESU CabControl

Příspěvekod Zlámalík » úte 20 pro, 2022 3:38 pm

Honzo, díky za info, no to se dalo čekat, že centrálu nepustí samotnou... Už by neprodali tu velkou.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: ESU CabControl

Příspěvekod HonzaM » sob 17 čer, 2023 8:16 am

ESU v listopadu loňského roku slibovalo dodávku centrál CabControl (katalogové číslo 50311) v 2. čtvrtletí 2023, to ale brzo skončí. Ovladače ESU Mobile Control II jsou na trhu v řadě prodejen. Je to podle mne nejlepší ovladač jaký jsem měl dosud v ruce. Napsal jsem dnes na ESU support, odkud mi loni v listopadu napsali, že bude CabControl v březnu, jak to ale vypadá, v tomto termínu už to nebude. Pokud mi z ESU odpovědí, dám sem aktuální informaci. Teď je tedy možné ovladač ESU MobileControl II používat jen s centrálami disponujícími LocoNetem s použitím interface Digitrax LNWI nebo Uhlenbrock LocoNet-USB/WLAN interface, na podzim pak možná s YaMoRC YR7100. V těchto případech je ale možné používat jen aplikaci EngineDriver. Je také možnost použít centrálu Zavovi TCS-2 (tam je výhodou možnost využití aplikace TCS train).
Naposledy upravil HonzaM dne sob 17 čer, 2023 11:05 am, celkově upraveno 3
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: ESU CabControl

Příspěvekod HonzaM » sob 17 čer, 2023 8:40 am

Miloš Pavlát píše:Ahoj všem,
na stránkách ESU u L.Net converteru 50097 jsem našel text:
Alle der ECoS bekannten Loks können Sie am Handregler aufrufen bzw. für einfache Fred® Handregler die gewünschte Lok komfortabel an der ECoS zuweisen („Dispatcher“-Funktion). Podle překladu do češtiny tedy "Všechny lokomotivy známé ECoS lze vyvolat na ručním ovladači nebo u jednoduchých ručních ovladačů Fred® lze požadovanou lokomotivu pohodlně přiřadit na ECoS (funkce "Dispečer")".
Rozumím tomu že lze pomocí kombinace Cab control a L.Net converter zadat adresu do FRED(i)?

ESU Mobile Control II se mi líbí a uvažuji o pořízení. Pro setkání Zababova jsem pořídil FREDi, ale na každé setkání jsem musel vždy někoho požádat o naprogramování přidělené adresy. Po výměně ROCO za ESU bych pak mohl FREDi sám připravit na setkání a využít i doma.
Miloš


Bohužel ale ESU CabControl Loconet a tedy ani funkci Dispatch nemá, takže bys musel mít ještě ESU L.Net converter, u nějž ovšem od ESU napsali, že výrobu obnoví nejdříve v roce 2024 a pro programování FREDů ještě JMRI nebo loconetový ovladač který tuto funkci má (jako třeba Digitrax DT402).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: ESU CabControl

Příspěvekod HonzaM » pon 19 čer, 2023 11:47 am

Podle mailu který jsem dnes obdržel od výrobce se předpokládá, že bude set ESU CabControl (50311) na trhu letos v říjnu. Ovladače Mobile Control II ((50113 a 50114) jsou trhu a jejich výroba a prodej pokračují. Provedení kat.č. 50113 je v kompletu s wifi routerem a je určeno pro starší centrály ESU které nemají wifi.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků