Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Trainmaniak » pon 07 úno, 2022 1:49 pm

Kolegové, máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými dekodéry? Chtěl bych něco do starších mašin s 6pinem, neočekávám od toho nic extra, jen aby to dobře jezdilo a svítilo, případně aby se dal snížit jas světel. Co jsem tak vypozoroval, tak produkty PeLi jsou spíše chválené, tudíž bych se těm dekodérům asi ani nebránil. Mám zatím jeden Zimo MX622N a jeden funkční MX671N. Jsou dekodéry PeLi srovnatelné? Předem díky za informace.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod chphoto » pon 07 úno, 2022 4:27 pm

Tyhle dekodéry jsem použil zatím jednou, ale ne jako lokomotivní, ale jako "pseudolokomotivní" do osvětlených vagónů od MTB. Takže co se řízení motoru, to nemohu poreferovat, ale světla přepíná správně a zapíná a vypíná. A fungovalo to dobře. A s přihlédnutím k ceně, taky super. Obecně PELI má dobré dekodéry, i když programování těch efektových je taková "výzva". Ale na druhou stranu podpora od výrobce výborná.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod ohruska » úte 08 úno, 2022 5:42 am

Zdravím.
Pro přestavbu staršiích lokomotiv používbám dekodéry Lenz 8 pin (lokodekodér STANDARD+ V2 , 1A, ABC, 4 výstupy, NEM652 / LENZ 10231https://www.itvlaky.cz/nem652-8-pin/10231/), na drátkách. Má to výhodu v těch drátkách, že se nemusí nic pájet na ty pidi tištáky, už na to špatně vidím. A taky má 4 výstupy na světla.
Ota
ohruska
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 04 led, 2020 9:50 pm

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Trainmaniak » úte 08 úno, 2022 5:58 am

Možná jsem to špatně formuloval, chci to do starších mašin, které už mají 6pinové rozhraní s konektorem, cca těch 10–12 let starých.
Naposledy upravil Trainmaniak dne úte 08 úno, 2022 7:32 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod ohruska » úte 08 úno, 2022 7:23 am

Potom je Peli asi dobrá volba.
Ota
ohruska
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 04 led, 2020 9:50 pm

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Ronoath » úte 08 úno, 2022 10:07 am

chphoto: můžeš to prosím trochu rozvést? Dají se ty dekodéry naprogramovat tak, aby bylo možné zapnout koncové osvětlení bez vnitřního? Případně, mohu poprosit o hodnoty CV?
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Zlámalík » úte 08 úno, 2022 11:56 am

chphoto píše:Obecně PELI má dobré dekodéry, i když programování těch efektových je taková "výzva". Ale na druhou stranu podpora od výrobce výborná.

Souhlas, ta věc je vynikající, jen je příšerně popsaná a vysvětlená. V manuálu je vše do detailu s výjimkou toho základního: PROČ to tak je. Kdyby si autor dal práci a na začátku napsal "je to tak a tak, pomocí toho a toho dosáhnete toto a důvod je tento", bylo by jasné. Ližicovi jsem na to téma psal a odpověděl mi, že ten čas raději věnuje vývoji nových produktů. No, asi tak...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod sidlo » úte 08 úno, 2022 12:38 pm

Zlámalík píše:Souhlas, ta věc je vynikající, jen je příšerně popsaná a vysvětlená.

Z tohoto důvodu mám PeLi dekodéry na černé listině. Ty návody jsou hrozné. Známý mi donesl dekodér přejezdu. Koupil si to proto, že ho prodejce přesvědčil že to stačí jenom zapojit a pojede to samo. Opak je pravdou. Z návodu se člověk nedoví, jak to naprogramovat. Po několika hodinách pokusů a omylů jsem to rozchodil. Od té doby PeLi všem rozmlouvám.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3609
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod chphoto » úte 08 úno, 2022 1:20 pm

Ronoath píše:chphoto: můžeš to prosím trochu rozvést? Dají se ty dekodéry naprogramovat tak, aby bylo možné zapnout koncové osvětlení bez vnitřního? Případně, mohu poprosit o hodnoty CV?


Už si to přesně nepamatuju, bylo to před rokem, ale nenastavoval jsem nic extra a co si pamatuju, tak šlo ovládat nezávisle. Ale jak píšu, je to víc jak rok a už si to přesně nepamatuju. Ale co si pamatuju, že jsem se v CVčkách nehrabal, takže to bylo v defaultu. Ale na tohle by jistě autor odpověděl na svém fóru nejlépe.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Trainmaniak » úte 08 úno, 2022 1:23 pm

Tak já se nechci pouštět do žádných větších akcí. Ty lokomotivy stejně nic neumí, jen svítí a jezdí. Zvuk do nich nepřijde, takže mi jde opravdu jen o to, abych si mohl nastavit řekněme CV1 až CV6. A případně ten jas světel, ale to není až taková nutnost.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Zlámalík » úte 08 úno, 2022 1:32 pm

A zase - tak málo stačí, aby to bylo dokonalé. PeLi věci jsou vymyšlené myslím dobře, kdyby k mim byl i podobně dobrý návod, bylo by to vynikající a český/slovenský modelář by jásal, že má domácí kvalitní výrobek, plně konkurenceschopný a za lepší cenu. Protože třeba nastavit dekodér příslušenství do stanice, to je dobrá maturita... A jak se dívám, lokodekodéry taky.
A když se někdo zeptá (a tazatel je podle nicku asi prodejce PeLi pro Polsko, tedy sakra by mi záleželo, abych ho měl podchyceného), tak dostane obrazně "po tlamě":

Snímek obrazovky 2022-02-08 141228.jpg

Kdo neví o co jde, tak mrkne na návod sem a zkusí něco pochopit :-D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod jamik22 » úte 08 úno, 2022 5:11 pm

Já mám zatím jen dekodéry pro Rosničky s osvětlením. Ty jsou skvělé, s programováním není problém. Vše funguje jak má. Programování na programovací koleji. Jen taková drobnost, tu jsem v návodu nenašel. Po instalaci do mašinky se musí dát na kolej, aby proběhl prvotní setup. Pak se dá plně programovat. Totéž platí po resetu. Kdo se bojí špatné instalace, tak loko adr 3 se dá přečíst na programovaci koleji hned, bez prvotního setupu.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Pavel 152 » úte 08 úno, 2022 5:39 pm

Mě pozlobil ten do Rosničky, vzal jsem jej za účelem provozu v analogu. V digitálu v základu fachčil. Samozřejmě analog povolen. V analogu jezdí mašina naopak oproti regulátoru(neodpovídá to NEM)
Musel se přehodit směr jízdy i světel (binárně, pro mě složité moc) U druhé se po delším uložení do krabičky vše rozhodí v analogu jede jedním směrem a neposlouchá. Po nasazení na digitál a rozjetí vše fachčí. Po té na analogu opět fachčí, do delšího odstavení. Teď už nereaguje ani na reset. Nezbývá než poslat výrobci nebo zahodit.
Tak pozor na osvětlení rosničky jednoduše bez práce pro analog.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod busta » úte 08 úno, 2022 6:06 pm

Trainmaniak píše:Kolegové, máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými dekodéry? Chtěl bych něco do starších mašin s 6pinem, neočekávám od toho nic extra, jen aby to dobře jezdilo a svítilo, případně aby se dal snížit jas světel. Co jsem tak vypozoroval, tak produkty PeLi jsou spíše chválené, tudíž bych se těm dekodérům asi ani nebránil. Mám zatím jeden Zimo MX622N a jeden funkční MX671N. Jsou dekodéry PeLi srovnatelné? Předem díky za informace.

Áno tento dekóder je presne to čo potrebuješ. Stačí osadiť a jazdiť. Používame v mašinkách už dlhé roky a ak sme našli problém bol vyriešený.
Len jedna pripomienka k návodu: kto chce niečomu rozumieť musí sa učiť od základov.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod Zlámalík » úte 08 úno, 2022 10:16 pm

busta píše:Len jedna pripomienka k návodu: kto chce niečomu rozumieť musí sa učiť od základov.

Ano, nejlépe pak mít jednu hlavu s autorem, aby člověk znal i to, co se autorovi honilo hlavou, ale bylo mu zatěžko to napsat. Nejde o základy, ale o logiku nastavení, co je řízeno čím a proč.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků