Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Lokodekodédy PeLi 6pin NEM 651

Příspěvekod A2C » pon 14 úno, 2022 11:35 pm

Petra poznám osobne a považujem ho za priateľa, je to nadšenec s veľkými znalosťami bohužiaľ musím povedať, že akosi nevie odhadnúť hranicu vedomostí na ktorej sa nachádzajú jeho zákazníci a, že niektoré vedomosti ktoré si myslí, že sú základom, až také banálne nie sú ani pokročilým a bežným zákazníkom na ktorých stojí biznis už vôbec.
Ja osobne s nastavovaním týchto dekodérov nemám problém.
Jediné čo by som tomu vytkol, je fakt, že ovládanie motora nie je zďaleka na úrovni moderných lokomotívnych dekodérov a rovnakého či aspoň takmer rovnakého jazdného výsledku ako napr. Kuehn či Zimo je veľa krát veľmi namáhavé a niekedy nemožné.
Čo sa samozrejme dá pochopiť nakoľko v Zimo či u Kuehn na tom pracuje skupina ľudí pri skúšaní na rôznych druhoch pojazdov a motorov.
Preto aj keď nerád, priznám sa, že som sa po prvotnom nadšení zbavil všetkých LOKOMOTÍVNYCH dekodérov ktoré som od PeLiho v lokomotívach mal. Nahradil som to buď Zimo MX600, MX633-MX637 alebo Kuehn N025-N045 či T125

Opakujem, nechcem na neho hádzať špinu.
Obdivujem PeLiho že vykonal takýto krok a ponúkol aj lokomotívny dekodér, avšak nie je to ono a chcelo by to vychytať muchy. Sám to však nezvládne, proste sa to v jednom človekovi nedá.
Naopak osvetlenia vozňov od neho mám v hojnom počte a som veľmi spokojný.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků