Čtení dekodéru

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Čtení dekodéru

Příspěvekod novas32 » stř 10 lis, 2021 6:38 pm

Zdravím, měl bych otázku.
Dá se nějak načíst dekodér, abych viděl všechny hodnoty CV?
Jednotlivě přes protokol nebo multimaus vím, ale aby to člověk nemusel zadávat jednotlivě...
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Miloš_P » stř 10 lis, 2021 6:49 pm

Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod novas32 » sob 13 lis, 2021 10:48 am

zkusim, diky
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Jirka Dvorak » úte 16 lis, 2021 10:04 am

Dík skvělé, zkusil jsem a pro Lenz dekodér funguje čtení i zápis. Ale když jsem zkusil zimo MX648, tak dokážu pouze číst, ale nenechá mne to zapsat změnu. Může být dekodér zamčený proti přepisu? Co s tím?
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod sidlo » úte 16 lis, 2021 11:45 am

Zimo dekodér může být uzamčen proti programování CV v servisním režimu. V tomto případě CV 144, bit 6.
Záleží na typu dekodéru. Zámek může být v jiném CV a v jiném bitu.

zimo-lock.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Jirka Dvorak » úte 16 lis, 2021 5:09 pm

Děkuji, ale bohužel nic. CV144 má 0 a zapisování pořád nefunguje. V manuálu k zimo dekoderům jsem jiné CV, kde by se blokoval zápis nenašel.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod D » úte 16 lis, 2021 6:21 pm

Jirka Dvorak:
Jestli nejde o další problémovou sérii dekodérů Zimo. Dekodéry Zimo MS z posledního nákupu nereagovaly na zápis, pomohlo přehrání firmware. Anebo reklamace, ale nechtěli jsme se vzdát nahraného zvukového projektu.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod vvitty » úte 16 lis, 2021 6:44 pm

jaky je obsah CV7 a CV65?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Jirka Dvorak » úte 16 lis, 2021 7:08 pm

CV7=33, CV65=55. Mezití jsem ale ve fóru našel reset CV7=0 a pak CV8=8. Nešlo to zapsat přes JMRI, ale přes multimaus jsem to tam dostal. Teprve poté jsem byl upozorněn, že JMRI na to má vlastní tlačítko. Chvíli jsem si po reetu rval zbytky vlasů, když mašinka přestala reagovat, než mi došlo, že je na jiné adrese. Reset pomohl, programovat už jde. Přetrvává ale problém se zvukem. Zvuk sice funguje, ale trochu mě dráždí, že moje U37 vrčí jako diesel. A když zkouším provizorně zadat jiný zvuk, než se vzchopím k nějakému lepšímu řešení, tak mi to hlásí, že jiný, než CV265=101 není. Je to možné? Dekodér není nový a ani nevím, kde jsem ho pořídil, ale určitě to nebyla nějaká specialita s nějakým extra zvukem, to se tepre chystám řešit.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod vvitty » úte 16 lis, 2021 8:05 pm

aha to je MX rada, tak tam je to jedno, jejich firmware neduhy jako chybny zapis netrpel, narozdil od rady MS.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod JendaTT » stř 17 lis, 2021 7:51 pm

Jen dotaz - nemáš dekodér v mašině, kde zůstali nějaké tlumivky nebo kondenzátory u přívodů k motoru?
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Jirka Dvorak » stř 17 lis, 2021 8:10 pm

Myslím, že tam nic nezbylo. Programování již funguje, pomohl reset.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » sob 27 lis, 2021 4:39 pm

Prosím pomóóóc.
Abych začal od začátku. Nedávno jsem si pořídil 2 zvukové dekodéry, a jsou to nové MS450. Sžívám se s novým nastavování rychlosti, ale na programování CVček poslouchají. Teda jeden už přestal.
U jedné mě blblo nastavení zastavování ABC, ať jsem přepisoval jakkoliv, nezastavoval správně. No a po zkušenostech, když něco nevysvětlitelně nejde, tak pomůže reset. CV8,8.
A od té boby už je to v háji a mašina nejede. Při čtení správně zacuká, ale na všech CVčkách je 0,jen CV1,3. Ale stejně na adresu 3 nereaguje. Při programování je vždycky ERR2.
Zkoušel jsem to se z21, NanoX, a naslepo černou Rocokostkou, a nedá se programovat ničím. Jako by byla zamknutá. Zkoušel jsem ho dát taky do jiné loko.

Má někdo nějaký nápad, co bych ještě vyzkoušel? Někde jsem tady četl, o nových problémových dekodérech, které potřebují přehrát soft.
Je v záruce, tak snad by neměl být u prodejce problém.

Zkouším taky CV8,0.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Sandy » ned 28 lis, 2021 9:24 am

jipol57 píše:Prosím pomóóóc.
Abych začal od začátku. Nedávno jsem si pořídil 2 zvukové dekodéry, a jsou to nové MS450. Sžívám se s novým nastavování rychlosti, ale na programování CVček poslouchají. Teda jeden už přestal.
U jedné mě blblo nastavení zastavování ABC, ať jsem přepisoval jakkoliv, nezastavoval správně. No a po zkušenostech, když něco nevysvětlitelně nejde, tak pomůže reset. CV8,8.
A od té boby už je to v háji a mašina nejede. Při čtení správně zacuká, ale na všech CVčkách je 0,jen CV1,3. Ale stejně na adresu 3 nereaguje. Při programování je vždycky ERR2.
Zkoušel jsem to se z21, NanoX, a naslepo černou Rocokostkou, a nedá se programovat ničím. Jako by byla zamknutá. Zkoušel jsem ho dát taky do jiné loko.

Má někdo nějaký nápad, co bych ještě vyzkoušel? Někde jsem tady četl, o nových problémových dekodérech, které potřebují přehrát soft.
Je v záruce, tak snad by neměl být u prodejce problém.

Zkouším taky CV8,0.


Radil mi tu Fulda:
ERR2
Nacvakáš požadovanou hodnotu (ta se ale nezobrazí)
Stiskneš OK
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » ned 28 lis, 2021 3:41 pm

Sandy: děkuji, ale bohužel dekodér nic nepřijímá. Ten ERR2 při zápisu naskočí tak rychle, jako by se ani nesnažil něco zapsat. Ale připojený je. Při čtení, loko zacuká, ale vyčte jen CV1, 3 a na všech ostatních 0. Taky jsem ho zkoušel v jiné loko.
Zítra zkusím prodejce, jestli mě nevyhodí, že jsem neměl resetovat. Teď jsem na vážkách co ten druhý. S tím jsem zatím žádné potíže neměl, tak nebyl důvod ho resetovat. Ale co když někdy jo? Na ostatních dekodérech bez obav resetuji, když něco dělá špatně. A občas se to stane.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků