Čtení dekodéru

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Sandy » ned 28 lis, 2021 4:09 pm

jipol57 píše:Sandy: děkuji, ale bohužel dekodér nic nepřijímá. Ten ERR2 při zápisu naskočí tak rychle, jako by se ani nesnažil něco zapsat. Ale připojený je. Při čtení, loko zacuká, ale vyčte jen CV1, 3 a na všech ostatních 0. Taky jsem ho zkoušel v jiné loko.
Zítra zkusím prodejce, jestli mě nevyhodí, že jsem neměl resetovat. Teď jsem na vážkách co ten druhý. S tím jsem zatím žádné potíže neměl, tak nebyl důvod ho resetovat. Ale co když někdy jo? Na ostatních dekodérech bez obav resetuji, když něco dělá špatně. A občas se to stane.


Zkus:
(ERR2)
OK
Hodnota
OK
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » ned 28 lis, 2021 5:06 pm

Znovu jsem zkoušel, dělám přes MM, jinou možnost nemám:

Na displeji ZMĚNA -> zadám 1 -> OK -> lok zacuká a na disleji napíše 3 -> zadám 5 (jako jinou adresu) a OK -> krátce blikne PROG (0,5sek) a hned ERR2 -> na žádné tlačítko nereaguje, jen na OK, ale zase se objeví ZMĚNA, pro zadání jiného CV. A to se může opakovat do nekonečna. Není možnost zadat po ERR jinou hodnotu. Jen zase nějaké CV.

Teď jsem ještě zjistil, že na CV8 to zacuká, asi 15 vteřin je mrtvo a pak napíše 145. To je dobře, jen ta prodleva je divná. Chtěl jsem znovu dát reset, zadat 0 nebo 8. Ale je to stejné. PROG - ERR2 a po OK zase ZMĚNA.

A na CV7 napíše hned 4. Ale při zadání čehokoliv jen zase stejně ERR2 a ..... zase jen ZMĚNA pro jivé CV.

Mám dojem, že to co popisuješ, jsem se už setkal. Ale bylo to, PROG delší dobu, zacukalo to chvíli se nic nedělo a pak naskočil ERR. A dala se znovu zadat hodnota.
U mě je PROG kratince, jako by dekodér hned poslal odezvu, že programovat nebude.

Edit: ještě jsem zkusil CV65, kde by měla být subverze programu. Zas to zacukalo, chvíli nic a po chvilce 79. Je to jak píšu. Ten dekodér v podstatě funguje, ale je nějaký zamčený.
Na ostatních CVčkách má 0. Stejně si nedokážu přestavit, kdyby si nechal něco zapsat, tak že bych mu tam všech 1024 adres zapisoval. Teda bez těch nezapisovatelných 7,8,65.

Ještě: jak jsem psal, kupoval jsem ty dekodéry současně 2. Zkusil jsem teď vyčíst verze programu.
Na tom nefungujícím je CV7,4 a CV65,79 a ten druhý má stejnou verzi CV7,4 ale subverzi CV65,107. Tak asi nejsou stejné.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » ned 28 lis, 2021 7:00 pm

Už je mi to asi jasné. Moje verze 4.107
Tady píšou že má verze chybu v HLU. Ale asi toho bude víc.
https://www-zimo-at.translate.goog/web2 ... pto=nui,sc

Zkusím zítra prodejce, jestli mi pomůže.

EDIT: Zblbnul jsem to. Ten s verzí 4.107 mně funguje dobře. Mrtvý je 4.79.
Naposledy upravil jipol57 dne pon 29 lis, 2021 11:45 am, celkově upraveno 1
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod horak » ned 28 lis, 2021 11:19 pm

Tiež mám jediný MS450P22 a tiež s tým najnovším FW 4.107. Išiel som naňho klasicky cez PoM a RailCom (identicky ako u ostatných MX6__) a zlyhal som... Ani zápis, ani čítanie v tomto režime (DR5000 + RailCom DR5088R). Tak som musel všetko riešiť s MXULF.

Všimol som si, že každý zápis/čítanie v MXULF (s najnovším FW) nebolo sprevádzané typickým zacukaním motora. Prebiehalo to bez cukania ako by to malo použité vyskokofrekvenčné potvrdzovanie. Divné...
Zápis/čítanie na prog. kolaji DR5000 som neskúšal. Tak netuším, že ako sa to správa tam.

Zatial som nechcel riešiť prechod na novú vedziu MS dekodérov, ale nedostupnosť zvukov u JACEKa ma nedobrovolne "presvedčila" na ZIMO 16bit zvuk do BR57 (8-BIT nebol). Zatiaľ mám z tohoto dekodéra rozpačitý pocit - dúfam, že v ZIMO vychytajú tieto detské choroby.

jipol57 píše:Už je mi to asi jasné. Moje verze 4.107
Tady píšou že má verze chybu v HLU. Ale asi toho bude víc.


Ja by som tomu "vadnému" dekodéru skúsil naliať najnovší FW (aj keď má chybu) - možno ho to "prelieči" a bude reagovať...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » pon 29 lis, 2021 12:27 pm

Dnes měl prodejce, kde jsem ho kupoval zavřeno, tak to nechám ještě uzrát. A zblbnul jsem ty verze. Ta údajně vadná, jak popisují u ZIMŮ, mně funguje dobře. Problém mám u verze 4.79.

Já s programovámím přes PoM nemám žádné zkušenosti. Zatím mě na všechno stačila MM a z21 na programovací koleji. S tím MS dekodérem opravdu nejsem nadšený, ale když jsem chtěl MX645, tak mi bylo řečeno, že už se nevyrábí a už jsou jen MS. Nenapadlo mě, že budou takové potíže.
Možná že přehrání FW by mu pomohlo. On není úplně mrtvý. Vyčíst se z něj dá. Z CVček kde jsou uložena nepřepisovatelná data. Teď jsem zkusil CV250, je tam 6, jako typ MS450.
Jestli se nestalo něco s EEPROM. Že by do ní nešlo zapisovat. Ale proč po resetu. Před tím se vše zapisovalo správně.
Objednal jsem si ten MXULFA. Mám hodně dekodérů Zimo, tak se může hodit třeba i jindy. Jestli se s ním naučím pracovat.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Pavel-HP » pon 29 lis, 2021 12:59 pm

... a odemknout dekodér ... ? V nějaké diskuzi to bylo zmíněno ??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod vvitty » pon 29 lis, 2021 2:20 pm

4.79 je znama komunikacnimi problemy s nekterymi centralami. A vetsinou ji jde preprogramovat novejsi verzi (narozdil od nekterych starsich verzi...).
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » pon 29 lis, 2021 2:45 pm

Odemknutí u MX má být na CV144,0. Já tam mám 0.

U MS už to prý neplatí. Nově má CV12 na některých bitech různé blokování, 1=odblok, 0=blok. Mělo by tam být 117 pro odblokování všeho. Já tam mám 255. Takže taky odblokováno.
Tady je popis http://www.marathonmodel.cz/out/media/M ... 026_cz.pdf

vvitty: Teď když nefunguje zápis, tak mám vyzkoušené z21start, NanoX, a Rocokostku. Všechny se chovají stejně a zápis končí ERR2.

EDIT: opravil jsem ve druhém řádku 1=odblok, 0=blok

EDIT2: hledám co se dá, a díval jsem se na německý návod. http://www.zimo.at/web2010/documents/MS ... r_sch=http
Tam je na CV12 default 255, tak jak ho vyčtu já. V českém překladu od pana Schmidta, má napsáno default 117 - v jedničce jen aktivní bity.
To nic ale nemění na tom, že zablokované by nic mít neměl.
Naposledy upravil jipol57 dne pon 29 lis, 2021 4:22 pm, celkově upraveno 2
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod vvitty » pon 29 lis, 2021 3:13 pm

Ano, a na LENZ centrale chodi zcela korektne ... stejne jako na ZIMO centrale.
Dost nas**ci kdyz clovek naprogramuje dekoder, vyzkousi, posle zakaznikovi a ten mi ho pak omlati o hlavu co jsem mu poslal za vadny kus ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod jipol57 » pon 06 pro, 2021 5:44 pm

Můj problém z 27.11. když mně přestal fungovat dekodér je vyřešený.
Měl jsem smůlu, že jsem koupil dekoder s verzí 4.79. Po update na 4.107 všechno funguje jak má, taky na ABC už správně zastavuje. Nahraný zvuk zůstal neporušený.
Děkuji všem za pomoc.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Čtení dekodéru

Příspěvekod Michal V. » čtv 27 dub, 2023 5:25 pm

Dobrý den,

prosím o radu, protože už nevím co s tím , nedávno jsem si koupil model loko se zvukem od ACME 69555 Bastard Jožin,
model pěkný jen co je pravda, ale ten zvuk my přijde na model za takovou cenu strašný. Po zapnutí se spustí zvuk který je snad
nastavený od výrobce na maximum. Nedá se to vůbec poslouchat. Rovněž jsem nepřišel na to jak rozsvítit spodní bílá světla.
A tady začíná mé martirium.
Nejdříve jsem hledal návod jak zvuk jednoduše ztlumit, italský výrobce se s tím vůbec neobtěžuje a ani po mém hledání na netu
jsem nic k této loko od ACME nenašel. Jiní výrobci to většinou mají. Byl jsem i na stránkách ESU rovněž o ničem.
Oslovil jsem prodejce a ten mi doporučil v programování změna CV napsat 63 a tam se prý po potvrzení ok objeví hodnota 100,
kterou mám snížit na 30, jim to prý na prodejně jde bez problémů. Mám centrálu Z21 a loko napojenou na programovací kolej.
Předpokládám že výrobce používá dekodéry ESU.
Když zadám změnu C 63 tak v centrále cvakne a rozsvítí se zelené světýlko a když chci potvrdit nastavení tak mi to napíše
odhlášeno a vůbec mě to dál nepustí a centrála se vrátí zpět na modré světlo. Zkoušel jsem to i přes nastavení programu Z21
od roca v mobilu kde je to přehlednější a tam to píše že dekodér nenalezen.
Tak už nevím co s tím, nevíte někdo čím to může být a jak dále postupovat?
Děkuji velice
Michal V.
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 14 zář, 2019 6:53 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků