Digitrax PM42

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Digitrax PM42

Příspěvekod rostikator » sob 19 čer, 2021 11:27 am

pořád tu nevidím ten link na booster s parametry co jsem uvedl

Ano , PM42 potřebuje pro svůj provoz 12V/150 mA
připojuju to na rozvod 15V AC pod kolejištěm
15V AC řeším klasickým LENZ zdrojem, mám jich hodně

já jsem si před časem objednal tydle (vzal jsem jich haldu, na do smrti)
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4d6k9RDm
15Kč za jeden
v CZ je prodávají za nesmysl


snažím se argumentovat a udávat zdroje :wink:
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: Digitrax PM42

Příspěvekod zdeno » sob 19 čer, 2021 12:47 pm

HonzaM píše:Několik diskutujících Ti tady dost jasně napsalo, že tebou prosazované řešení není ani není jediné správné, ani nejlepší pro jakýkoli způsob použití.

a nekolik diskutujicich uznalo, ze mam zase ja pravdu. Teda uznali, že tebou prosazované řešení není ani není jediné správné, ani nejlepší pro jakýkoli způsob použití. :D :D
---
Jinak ja pouzivam dva boostre na napajeni toho meho soupaliste a jsem spokojeny. Jeden je na pohon loko a druhy na prislusenstvi.
Vyhoda je v tom, ze kazdy booster dava 3A a to PM42 nedokaze. Ten jenom rozdeli dany proud do nekolika vetvi.
Proc jsem pouzil dva boostre je jasne, zkrat na riznute vyhybke mi neblokuje prestaveni riznute vyhybky.
Pouzit PM42 je drahe a navic mne to proudovo omezuje, pokud nemam opravdu silny zdroj 6A+.

rostikator píše:pořád tu nevidím ten link na booster s parametry co jsem uvedl

nechapem tvoji zatatost a svojvolu. Neresime boostre, ale PM42.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digitrax PM42

Příspěvekod HonzaM » sob 19 čer, 2021 1:33 pm

zdeno píše:
HonzaM píše:Několik diskutujících Ti tady dost jasně napsalo, že tebou prosazované řešení není ani není jediné správné, ani nejlepší pro jakýkoli způsob použití.

a nekolik diskutujicich uznalo, ze mam zase ja pravdu. Teda uznali, že tebou prosazované řešení není ani není jediné správné, ani nejlepší pro jakýkoli způsob použití

Já jsem myslím dost jasně vysvětlil, proč je pro můj účel řešení s PM42 ideální pro tento ůčel lepší než více boosterů. Nikde jsem netvrdil, že je toto řešení jediné správné pro jakýkoli způsob použití.
zdeno píše:Jinak ja pouzivam dva boostre na napajeni toho meho soupaliste a jsem spokojeny. Jeden je na pohon loko a druhy na prislusenstvi.
Vyhoda je v tom, ze kazdy booster dava 3A a to PM42 nedokaze. Ten jenom rozdeli dany proud do nekolika vetvi.
Proc jsem pouzil dva boostre je jasne, zkrat na riznute vyhybke mi neblokuje prestaveni riznute vyhybky.
Pouzit PM42 je drahe a navic mne to proudovo omezuje, pokud nemam opravdu silny zdroj 6A+.

Nevím jaké používáš příslušenství nebo jak ohromné kolejiště máš, že na něj potřebuješ 3A pro příslušenství. Já žádný zdroj DCC pro ovládání příslušenství nepotřebuji, vše ovládám LocoNetem. Ale hodí se mi rozdělení kolejiště do několika nezávisle jištěných okruhů, zkrat v jednom nezastaví provoz v ostatních. Při mém rozsahu kolejiště a rozměru N mi celkové 3A bohatě stačí. Čtyři 3A boostery by byl zcela zbytečný luxus. Centrálu s 8A sice mám, ale pro domácí kolejiště ji nepoužívám.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digitrax PM42

Příspěvekod BohousP » sob 19 čer, 2021 2:04 pm

Prosím, už dost nesmyslných polemik.

Informace o zařízení podána byla. Kdo nechce, nechá být, komu vyhovuje, nic nebrání používání.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků