Točna ROCO 42615 s TT-DEC-R

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Točna ROCO 42615 s TT-DEC-R

Příspěvekod qobouky » úte 20 dub, 2021 1:34 pm

Zdravím,

právě jsem pustil do zprovozňování točny společně s dekóderem TT-DEC-R. Včechny změny dle návodu jsem provedl (napájení diody, odpájení starých a napájení nových dtrátu s tlumivkami do matoru, přepnutí vypínače na 1 a = na točně + ostranění jumperu na dekóderu, odizolování kluzných kontaktu střední koleje).

Po zapojení vše svítí a můžu začít s programováním. Pokud vejdu do programovacího módu (stisnutí tlačítka na dekóderu) jsem schopný pomoci mousky na adrese 211 příslušenství otáčet točnou doprava i doleve. Bohužel ale po cca 5ti posunech, kolej přestane zastanovat a jen se točí jedním směrem.

Setkal jste se někdo s podobným problémem. Budu vděčný za jakoukoliv radu.

Děkuji
qobouky
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 bře, 2021 7:55 pm

Re: Točna ROCO 42615 s TT-DEC-R

Příspěvekod qobouky » stř 21 dub, 2021 9:47 am

Zdravím ještě jednou. Rád by jsem se zeptal, zda někdo nevíte jak rozebrat část konce střední koleje s pružinkou na sepnutí dosažení pozice. Rád by jsem zkontroloval zda problém není v kontaktech.

Napsal jsem přímo na ROCO pro servisní manuál, ale žádná odpoběď

Děkuji
qobouky
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 bře, 2021 7:55 pm

Re: Točna ROCO 42615 s TT-DEC-R

Příspěvekod qobouky » stř 12 led, 2022 6:33 pm

Zdravím všechny. Podařilo se mi posunou i přez chyby v manuálu. Odpovědi od LTD jsou "zajímavé", ale nakonec odpoví.

Točnu i dekodér jsem propojil, ale mám problém s programováním. Z nějakého důvodu mi dekodér vždy zapomene pátou naprogramovanou kolej po odpojení z elektřiny. Nahrál jsem i video popisující problém: https://www.youtube.com/watch?v=AN6BfQXNuB8.

Krátký popis: Dekodér jsem úspěšně naprogramoval pro 5 kolejí. Test přímého otáčení na kolej proběhl v pořádku. Po odpojení dekódéru ze sítě pátá naprogramovaná kolej zmizí a dekóder nereaguje na příkaz otočení na pátou kolej. Koleje 1 až 4 fungují v pořádku. Dekóder reaguje i na pátou kolej a proto při otočení o 180 zastavuje o s posuvem o jednu kolej. Dekóder ví o čtyřech kolejích a předpokládá že po koleji 4 je kolej 1. Proto Místo na koleji 1 zastaví na koleji 5.

Rád by jsem se zeptal, zda někdo tučí co může být špatně.

Dekuji
qobouky
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 bře, 2021 7:55 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron