Problém s ExpressNet / centrálou ???

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Problém s ExpressNet / centrálou ???

Příspěvekod Želva » pát 19 bře, 2021 7:43 pm

U boosteru je to 14V střídavých a 4.3A (oba údaje jsou ze štítku na trafu), u centrály je napětí 16.9V bez zátěže (reálně naměřeno), proud 3,13A (na štítku). Zdroje jsem dimenzoval dle pokynů výrobce. Výstupní napětí mám teď nastaveno trimrem na 13.6V u centrály i boosteru shodně a je fakt, že to jsem před nedávnem mírně měnil, abych to "sladil" dohromady.
To prodlužování nuly můžu zkusit změnit, díky za radu!
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s ExpressNet / centrálou ???

Příspěvekod Pater » sob 20 bře, 2021 10:00 am

Tak zdroje jsou dimenzovány dostatečně. Tak to vypadá na chybu v rozvodu XpressNetu. Chyba může být v kabelech, v centrále nebo i myši. Já bych se zaměřil na používané kabely u ovladačů. Nevím jaké máš možnosti. Můžeš měřit proud na výstupu zdroje?
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Problém s ExpressNet / centrálou ???

Příspěvekod HonzaM » sob 20 bře, 2021 10:38 am

Želva píše:U boosteru je to 14V střídavých a 4.3A (oba údaje jsou ze štítku na trafu), u centrály je napětí 16.9V bez zátěže (reálně naměřeno), proud 3,13A (na štítku). Zdroje jsem dimenzoval dle pokynů výrobce. Výstupní napětí mám teď nastaveno trimrem na 13.6V u centrály i boosteru shodně a je fakt, že to jsem před nedávnem mírně měnil, abych to "sladil" dohromady.
To prodlužování nuly můžu zkusit změnit, díky za radu!

Čím měŕíš napětí na kolejovém výstupu? Multimetrem to nenaměříš, protože jde o obdělníkový průběh o vyšší frekvenci. Při napětí měřeném osciloskopem naměřím správné napětí 14 V, jedním multimetrem 19,3 V, druhým u nějž výrobce udává True EMS jen 5 V.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Problém s ExpressNet / centrálou ???

Příspěvekod Želva » sob 20 bře, 2021 11:52 am

Pater píše:Tak zdroje jsou dimenzovány dostatečně. Tak to vypadá na chybu v rozvodu XpressNetu. Chyba může být v kabelech, v centrále nebo i myši. Já bych se zaměřil na používané kabely u ovladačů. Nevím jaké máš možnosti. Můžeš měřit proud na výstupu zdroje?

Můžu měřit jen obyčejným multimetrem, nic jiného nemám a v elektronice stejně moc zběhlý nejsem. Zkoušel jsem jen ještě veškeré kabely a přípojná místa takovou jednoduchou zkoušečkou telefoních kabelů, jestli někde není zkrat nebo prohozený vodič, ale vše vypadá OK. Ale budu mít asi možnost otestovat ekvivalentní centrálu, tak uvidím, jestli se bude stejná chyba dít i u ní. Stejně tak ten druhý problém s připojením boosteru, který jsem popisoval hned v prvním příspěvku, se tímto bude dát otestovat.
Každopádně děkuji všem za pomoc a budu zkoušet dál.
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků