DCC ve vlastním modelu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

DCC ve vlastním modelu

Příspěvekod VHJ Praha » čtv 18 bře, 2021 4:04 pm

Zdravím, je to už nějaký čas co stavím cca 700mm dlouhý model a zvolil jsem pro něj zvukový dekodér ZIMO pro použití na zahradní železnici.. poslední rok a půl jsem byl tím pádem nucen triochu proniknout do programování CV, úprava zvuku, přesouvání a přiřazování funkcí na mm, směrové závislosti, nastavení chodu serv atd.. Loko byla tou dobou ve stavbě a na "jalových" podvozcích, dráty z centrály z21 start vedly přímo do svorkovnice, odkud po zavázání na podvozky odebírá loko proud od sběračů na podvozcích.. Do té doby vše ok.. A teď dotaz, pokud se s tím již někdo setkal u jiného stroje, nejsem elektronik a tohle už je pro mě za čárou...

Loko stojí na kolejích, vše funguje, zvuk, světla, serva.. Stačí ale do loko strčit jen o 1mm a okamžitě je ve zkratu... Rozvody několikrát prověřeny, vše ok (jinak by to nefungovalo vůbec, že..) ale jakmile se pootočí elektromotory na nápravách, vše je v háji.. Nenapadá někoho něco? Díky
"jaktože vezu jen dvě, měly jet čtyři ne?" "Měly, zamrzly v montáži.."
VHJ Praha
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29 úno, 2020 12:38 pm

Re: DCC ve vlastním modelu

Příspěvekod Myšpulín » čtv 18 bře, 2021 4:24 pm

Moc informací tu není, ale z textu bych vybral toto: Model dlouhý 700 mm, dekodér ZIMO, zahradní železnice, elektromotory (množné číslo). Proti tomu centrála z21 start. Jsi si jist, že ta centrála tu loko proudově utáhne?
Víc se k tomu nemohu vyjádřit, tuto centrálu nemám, označení dekodéru nebo jeho parametry tu nepíšeš, proudové odběry motorů nebo alespoň typy také ne, ...
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: DCC ve vlastním modelu

Příspěvekod VHJ Praha » čtv 18 bře, 2021 4:37 pm

V pořádku, já jsem z toho hned na začátku nechtěl dělat elaborát který nikdo nebude chtít číst.. :-)
Než rozepíšu detaily, připojím k tomu 5A centrálu která k tomu patří, ale dva roky u toho visí ta z21 protože jen ta umí programovat.. Takže pokud vše vyjde, tak jste mi pomohl více než si myslíte.. :-D
"jaktože vezu jen dvě, měly jet čtyři ne?" "Měly, zamrzly v montáži.."
VHJ Praha
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29 úno, 2020 12:38 pm

Re: DCC ve vlastním modelu

Příspěvekod VHJ Praha » čtv 18 bře, 2021 4:49 pm

Lidská blbost nezná hranic a já se kaji.. :lol: ta zahradní centrála byla ještě nevybalená, úplně zapadla v propadlišti dějin, dva roky se jen programovalo bez jakýchkoliv pohybů stroje.. Trochu mne zmátl fakt, že ani teď jsem po loko nechtěl pohyb, jen jsem do ní strčil bez toho, abych otočil kontrolérem.. Omlouvám se za error, ale v zásadě jsem odpověď dostal, děkuji a za chvíli to tím pádem asi smažu ať to zde již nezabírá místo.. :D pokud bych ještě potřeboval nějakou radu, už by byla jen ohledně trakčních křivek, to snad zvládnu, ale abych to poháněl adekvátním zařízením mi holt musel někdo poradit.. :wink:
"jaktože vezu jen dvě, měly jet čtyři ne?" "Měly, zamrzly v montáži.."
VHJ Praha
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29 úno, 2020 12:38 pm

Re: DCC ve vlastním modelu

Příspěvekod Myšpulín » čtv 18 bře, 2021 5:24 pm

Rádo se stalo. Důkaz toho, že i mistr tesař se někdy utne. A netřeba vykat. A vlákno nemaž (myslím, že ani nejde díky mým příspěvkům), třeba někdy někdo bude hledat něco podobného a náhodou se mu podaří toto najít.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků