Centrála TRIX mobile station

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod dan » úte 16 úno, 2021 11:02 pm

Máte někdo zkušenosti s touto centrálou TRIX/Marklín. Jde mi o malé kolejiště, pár výhybek ovládání servy přes dekodér, co se k tomu dá připojit atd.
Centrála je například v tomto setu https://www.trix.de/de/produkte/details ... Paging%5D=
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Re: Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod Pater » stř 17 úno, 2021 6:01 am

Pokud je to tahle, tak ta umí protokol DCC a MM. Protokol lze zvolit zvlášť pro lokomotivy a zvlášť pro příslušenství. Od tohoto nastavení se odvíjí, kolik toho lze ovládat a co se dá připojit.
Zkušenosti nemám, tak jen podle manuálu (od stránky 25 je to anglicky).
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Centrála TRIX mobile stati

Příspěvekod HonzaM » stř 17 úno, 2021 8:07 am

V tom návodu na nějž je tady odkaz není skoro nic o té ovládací “centrále”. Na netu jsem zatím jiný návod nenašel. Podle toho, co je v tomto návodu, k tomu Multimaus asi připojit nepůjde, zdá se, že jediné připojení je kolejový výstup DCC, XPressNet zásuvka pro Multimaus tam asi nebude. Vstup pro zpětné hlášení tam asi také nebude. Je potřeba najít na tu “centrálu” nějaký podrobnější návod. Ovládání vlaku i výhybek bude asi možné jen z ní.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod Pater » stř 17 úno, 2021 11:08 am

HonzaM píše:Podle toho, co je v tomto návodu, k tomu Multimaus asi připojit nepůjde, zdá se, že jediné připojení je kolejový výstup DCC, XPressNet zásuvka pro Multimaus tam asi nebude. Vstup pro zpětné hlášení tam asi také nebude. Je potřeba najít na tu “centrálu” nějaký podrobnější návod.

Podle mne je centrálou právě to, k čemu je ten návod (tedy ovladač), už se připojí pouze"Gleisbox", podobně jako na MultiMaus se připojuje RoCo "kostka". XpressNet ani zpětné hlášení v té start sadě opravdu není.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod dan » stř 17 úno, 2021 10:49 pm

Kdysi jsem používal multimaus jak s TT tak s H0 roky cca 2007-12 pak jsem si dal od modelaření pauzu a teď si chci postavit jen takové mini testovací kolejiště. Pět výhybek max v H0. Chci na tom hlavně testovat různé efekty řízené dekodéry atd. A chci zkusit něco jiného než MM.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Re: Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod Pater » čtv 18 úno, 2021 11:31 am

Jak mi napsal Jindra Fučík, měli bychom rozlišovat zkratku MM. Pokud jsem psal o protokolu MM, měl jsem tím na mysli Motorola Märklín mfx. A když Dan napíše:
dan píše:A chci zkusit něco jiného než MM.
, tak tím nejspíš myslí MultiMaus
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Centrála TRIX mobile station

Příspěvekod jirkan » čtv 18 úno, 2021 11:11 pm

V podstatě je to jednoduchý systém pro ovládání omezeného počtu lokomotiv a výhybek, pokud se ke kolejím připojí pomocí té kostky. Protože ale MATRIX jede hlavně ne CentralStation, je tady možnost ji připojit i k CS jako další ovladač.
Výhodou je, že pokud se využívá vhodných dekodérů, lokomotiva se sama po postavení na koleje přihlásí svou adresou a jménem a zvolí si standardní nastavení funkcí (lze pak editovat). Čili je to primárně intuitivní systém pro ty, kteří se elektronikou nechtějí moc zabývat.
I když zvládá klasické DCC, tak vše ostatní je v podstatě Maerklin, takže kompatibilita s jinými systémy dost problém.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků