zapojení v DCC Scom+ABC modul přes ND4

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

zapojení v DCC Scom+ABC modul přes ND4

Příspěvekod Horal » ned 14 úno, 2021 12:59 pm

Provozuji HO v DCC přes multimaus.Zatím mám zapojeno ABC modul přes tlačítko ,návěstidla přes ND4 a výhybky přes STE dekoder. Vše mimo ABC modulu ovládám přes multimaus.Nevím jak propojit ABC modul se dvěma dráty na ND4 pro návěstidlo.To samé jsou potom nastavení výhybek s návěstidly pro vlakovou cestu.Potřeboval bych jednoduše napovědět.Jsem v el.začátečník a oborné výrazy mi nic neříkají.Tak prosím jestli mi někdo poradí.
Horal
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 13 úno, 2021 1:52 pm

Re: zapojení v DCC Scom+ABC modul přes ND4

Příspěvekod Vysočina » ned 14 úno, 2021 5:28 pm

Jaká je velikost kolejiště - počet návěstidel, vyhybek ... , stanic, ... :?: Ovládání bude pouze myší?
Řešení je možná toto: Elektornika Zhlavík je aktivní zařízení, které je schopné na základě stisku 2 tlačítek umístěných v kolejovém plánu stanice/kolejiště (volba cesty „odkud“ a „kam“) postavit předem definovanou dopravní nebo posunovou cestu, to znamená přestavit potřebné výměny, přepnout příslušná návěstidla do stavu povolující jízdu nebo posun, sepnout relé pro jízdu trakce nebo ovládat přídavné funkce. Při volbě dopravní cesty může kontrolovat obsazení kolejí, zakazuje postavit kolizní cestu s již postavenou jinou cestou nebo cestou v protisměru. Dále umožňuje automatické zrušení postavených dopravních cest na základě dosažení určitého místa na kolejišti nebo vybraného úseku. Je určena pro analogovou i DCC trakci.

Více zde: https://www.navestidla.cz/news/zhlavik/

A nebo - PC a program pro řízení celého kolejiště :?:
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: zapojení v DCC Scom+ABC modul přes ND4

Příspěvekod Horal » ned 14 úno, 2021 6:35 pm

Dobrý večer.Děkuji za Vaší rychlou reakci na můj požadavek.Moje kolejiště HO rozeztavěné má cca 8m2.Mám cca 30ks výhýbek,15ks návěstidel(zatím) dvě stanice,jednu smyčku,v tom se mi prolíná trať HOm s koncovými zastávkami.Vše nemám v úmyslu ovládat dálkově myší jenom to kam nedosáhnu.Jsem spíše modelář,baví mne vytvářet svou krajinu,co nejvíce příslušenství(lanovka,pohyb autíček,atd ) abych si to mohl řídit sám.Mám to pro zábavu a někdy si zajezdit.Myslel jsem,že v dnešní době v DCC to bude pro mně jednodušší.Ale jak vidím tak ne.Budu asi kombinovat jak to půjde.Na zhlavíka jsem taky koukal,ale to pro mě není,nebyl bych schopen to vůbec zapojovat,nejsem elekrikář.Ještě jednou děkuji.
Horal
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 13 úno, 2021 1:52 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků